اگر از آن دسته افرادی هستید که از اپلیکیشن Waze استفاده می‌کنید و حالا بنا به هر دلیل تمایل دارید یک برنامه جایگزین برای Waze پیدا کنید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم به معرفی 12 بهترین برنامه جایگزین Waze پرداخته و لینک دانلودشان را ارائه کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین برنامه های جایگزین Waze

برنامه Waze یکی از پرطرفدارترین برنامه های مسیریابی است که در بین کاربران ایرانی هم به شدت محبوبیت دارد. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن و نحوه عملکرد آن بهتر است به مطالعه مقاله معرفی و دانلود برنامه Waze (ویز) – یک مسیریاب حرفه‌ای! بپردازید. اما آیا می‌دانید که برنامه های دیگری هم وجود دارند که مشابه Waze بوده و می‌توانند جایگزین عالی برای این اپلیکیشن باشند؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ در موبایل کمک

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل در موبایل کمک

در ادامه این مقاله ما قصد داریم به معرفی 12 مورد از بهترین برنامه های جایگزین Waze بپردازیم که مشابه Waze هستند. چنانچه در رابطه با هر یک از برنامه های نام برده شده نیاز به اطلاعات دقیق تری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن HERE WeGo

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

شک نداشته باشید که برنامه HERE WeGo یک جایگزین عالی برای اپلیکیشن Waze است که قابلیت های مشابه Waze را ارائه می‌کند. این برنامه یک مسیریاب حرفه‌ای محسوب می‌شود و با دانلود جزئیات هر منطقه، امکان مسیریابی در حالت آفلاین را هم فراهم کرده است. از دیگر قابلیت های برنامه HERE WeGo می‌توان به ارائه مسیرهای حمل و نقل عمومی برای دستیابی به مقصدهای مورد نظرتان، ارائه راهنمای مسیر صوتی، ارائه لیست بهترین مکان های اطراف شما و غیره اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با برنامه HERE WeGo به مطالعه مقاله “معرفی و دانلود برنامه HERE WeGo : بهترین جایگزین برنامه Waze” بپردازید.

دانلود برنامه HERE WeGo از کافه بازار

دانلود برنامه HERE WeGo از گوگل پلی استور

دانلود برنامه HERE WeGo از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن CoPilot GPS

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه CoPilot GPS هم یکی دیگر از بهترین جایگزین های برنامه Waze است که سرویس های مشابه Waze را به خوبی ارائه می‌کند. برنامه مذکور شامل نسخه های اندرویدی و آی او اسی می‌شود که متاسفانه به صورت رایگان قابل دانلود نیستند. این اپلیکیشن هم از قابلیت هایی مثل راهنمای صوتی مسیر، گزارش آنی وضعیت ترافیکی مسیرهای مختلف، امکان اضافه کردن محل توقف به مسیرهایتان و غیره پشتیبانی می‌کند. ضمنا برنامه CoPilot GPS امکان استفاده در حالت آفلاین را هم ارائه کرده است.

دانلود برنامه CoPilot GPS از گوگل پلی استور

دانلود برنامه CoPilot GPS از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن Google Maps (گوگل مپ)

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

تقریبا همه ما با بر نامه گوگل مپ (Google Maps) آشنا هستیم. به نظر ما این اپلیکیشن هم می‌تواند یکی دیگر از بهترین جایگزین های برنامه Waze باشد. گوگل مپ هم از قابلیت هایی همچون راهنمای صوتی مسیر، امکان اضافه کردن مکان های توقف و مسیرهای چند مقصد، گزارش وضعیت ترافیکی جاده ها و غیره پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشن به صورت پیش فرض در دستگاه های اندرویدی نصب است و شامل یک نسخه اختصاصی برای iOS هم می‌شود. به منظور آشنایی بیشتر با برنامه Google Maps (گوگل مپ) به مطالعه مقاله معرفی و دانلود برنامه گوگل مپ(Google Maps)-نقشه در جیب شما! بپردازید.

دانلود برنامه Google Maps (گوگل مپ) از کافه بازار

دانلود برنامه Google Maps (گوگل مپ) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Google Maps (گوگل مپ) از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن Komoot

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

یکی دیگر از برنامه های مشابه Waze که می‌تواند جایگزین عالی برای آن باشد، اپلیکیشن Komoot نام دارد که به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است. این برنامه قابلیت هایی همچون گزارش صوتی مسیر، امکان استفاده به صورت آفلاین و امکان اضافه کردن مسیرهای چند مقصد را ارائه می‌کند. متاسفانه با استفاده از برنامه Komoot نمی‌توانید وضعیت ترافیکی جاده ها و مسیرهای مختلف را به صورت آنی مشاهده کنید.

دانلود برنامه Komoot از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Komoot از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن inRoute Route Planner

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه inRoute Route Planner هم می‌توانید جایگزین خوبی برای Waze باشد. این برنامه شامل دو نسخه رایگان و ارتقاء یافته (با پرداخت هزینه) می‌شود که قابلیت های آن ها چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند. تفاوت اصلی مابین نسخه رایگان برنامه inRoute Route Planner و نسخه غیر رایگان آن مربوط به تعداد توقف هایی می‌شود که در مسیرهای مورد نظرتان قادر به اضافه کردن آن ها خواهید بود. رابط کاربری اپلیکیشن inRoute Route Planner بسیار خوب طراحی شده، اما متاسفانه این برنامه به صورت آفلاین قابل استفاده نیست. بنابراین در حین بکارگیری این اپلیکیشن باید همیشه به اینترنت متصل باشید. ضمنا اپلیکیشن مذکور از سیستم عامل اندروید پشتیبانی نمی‌کند.

دانلود برنامه inRoute Route Planner از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن MapQuest

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه MapQuest یک مسیریاب مناسب و رایگان برای دو سیستم عامل اندروید و iOS محسوب می‌شود که البته ممکن است تبلیغات درون برنامه ای آن برایتان کمی آزاردهنده باشند. با استفاده از اپلیکیشن MapQuest می‌توانید مسیرهای مورد نظرتان را مثل برنامه های مشابهی همچون Waze روی مپ مشاهده کنید و حتی مکان های مورد پسندتان را انتخاب و آرشیوی از آن ها تهیه کنید تا هر بار ملزم به جستجوی نام آن مکان ها نباشید. بنابراین اگر به دنبال یک جایگزین برای برنامه Waze هستید، اپلیکیشن MapQuest می‌تواند نیازتان را برطرف سازد. لازم به اشاره است که برنامه مذکور در حالت آفلاین قابل استفاده نخواهد بود.

دانلود برنامه MapQuest از گوگل پلی استور

دانلود برنامه MapQuest از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن Karta

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

اگر به رابط کاربری برنامه مسیریابی که از آن استفاده می‌کنید اهمیت زیادی می‌دهید، برنامه Karta یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. رابط کاربری این برنامه تقریبا مشابه Waze بوده و به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. این اپلیکیشن رایگان علاوه بر ارائه امکان مسیریابی آنی، از قابلیت های دیگری مثل مشاهده لیست رستوران ها و مکان های مناسب اطراف شما، اضافه کردن مکان ها و مقصدهای خاص به لیست مورد پسندتان و غیره هم پشتیبانی می‌کند. ضمنا در این برنامه امکان دانلود مپ یا نقشه مکان های خاص و استفاده از آن در حالت آفلاین وجود دارد. پس اگر به دنبال بهترین جایگزین Waze هستید، اپلیکیشن Karta را فراموش نکنید.

دانلود برنامه Karta از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Karta از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن Yandex Maps

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه Yandex Maps توسط یک کمپانی روسی طراحی شده و در حال حاضر محبوبیت آن رو به افزایش است. این برنامه سرویسی مشابه Waze را ارائه می‌کند و مسیرهای مورد نظرتان را به بهترین شکل ممکن طبقه‌بندی خواهد کرد. در این برنامه مثل گوگل مپ (Google Maps) برای مکان های مورد نظرتان اطلاعاتی هم ارائه شده است. نام خیابان ها، نام ساختمان های معروف و غیره همگی توسط برنامه Yandex Maps ارائه می‌شوند. همچنین در این برنامه امکان دانلود مسیرهای 1863 شهر مختلف در سراسر دنیا ارائه شده تا کاربر بتواند به صورت آفلاین به مرور آن ها بپردازد. ضمنا اپلیکیشن مذکور با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری دارد.

دانلود برنامه Yandex Maps از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Yandex Maps از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن OsmAnd Maps

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه OsmAnd Maps کیفیت عملکرد بسیار مطلوبی داشته و ضمن سازگاری با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS می‌تواند یکی از بهترین جایگزین های Waze به شمار آید. این برنامه از راهنمای صوتی مسیرهای مختلف، آپدیت خودکار مسیرهای پیشنهادی با توجه به مکانی که شما در آن حضور دارید، امکان ارائه هشدار در حین افزایش غیرمجاز سرعت حرکت و غیره پشتیبانی می‌کند. تنها ویژگی منفی که ما به برنامه OsmAnd Maps نسبت می‌دهیم مربوط به رابط کاربری نه چندان روان و کاربرپسند آن می‌شود.

دانلود برنامه OsmAnd Maps از گوگل پلی استور

دانلود برنامه OsmAnd Maps از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن Inrix

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه Inrix یکی از محبوب ترین برنامه های مسیریاب و راهنمای حرکت محسوب می‌شود که کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. این برنامه با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری دارد و رابط کاربری آن نسبتا خوب است، اما به نظر ما در مقایسه با رابط کاربری برنامه Waze چندان پتانسیل بالایی ندارد. همچنین در برخی گزارش ها گفته شده که گاها باگ هایی در مسیریابی برنامه Inrix دیده می‌شود، بنابراین توصیه می‌کنیم حتما این مسئله را شخصا مورد بررسی قرار دهید.

دانلود برنامه Inrix از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Inrix از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن Maps.me

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه Maps.me هم می‌تواند یکی دیگر از جایگزین های خوب Waze باشد. این برنامه از قابلیت مسیردهی صوتی پشتیبانی می‌کند و امکان استفاده در حالت آفلاین آن هم مقدور خواهد بود. همچنین امکان ذخیره کردن آرشیوی از مکان های مورد علاقه و پسند کاربر هم در محیط برنامه ارائه شده است. شما حتی در صورت تمایل می‌توانید مکان های مورد نظرتان را مستقیما با دوستان خود اشتراک‌گذاری کنید. برنامه Maps.me به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده اما شامل تبلیغات درون برنامه‌ای می‌شود.

دانلود برنامه Maps.me از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Maps.me از اپ استور

بهترین برنامه جایگزین Waze : اپلیکیشن 2GIS

12 بهترین برنامه جایگزین Waze : برترین مسیریاب ها در موبایل

برنامه 2GIS یک ویژگی منحصر به فرد دارد و آن هم مربوط به ارائه نقشه سه بعدی چیزی در حدود 180 شهر در سراسر دنیا می‌شود. نقشه های سه بعدی این شهرها به صورت 180 درجه‌ای ارائه خواهند شد. نقشه ها و مسیرهایی که در برنامه 2GIS ارائه شده‌اند کاملا به روز هستند و این مسئله برنامه مذکور را به یک رقیب یا جایگزین قدرتمند برای اپلیکیشن Waze تبدیل کرده است. این اپلیکیشن از قابلیت استفاده در حالت آفلاین هم پشتیبانی می‌کند و خوشبختانه با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری کامل دارد.

دانلود برنامه 2GIS از گوگل پلی استور

دانلود برنامه 2GIS از اپ استور

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 12 بهترین برنامه جایگزین Waze پرداختیم. برنامه های معرفی شده سرویس مشابه Waze را به بهترین شکل ممکن ارائه می‌کنند. چنانچه در رابطه با هر یک از برنامه های نام برده شده نیاز به اطلاعات دقیق تری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

منبع Mobilekomak

خبرنامه

قطعات موبایل

قطعات صدرصد اورجینال موبایل را آنلاین خرید کنید.

فروشگاه قطعات قطعات

نظرات کاربران (14)

ارسال نظر

  بعضی از مپ هایی که گفتید تو ایران سرویس تمیدن، بصورت خاص Here WeGo و INRIX رو‌ میتونم بگم که خودم تمایل داشتم ازشون استفاده کنم اما اولی مپ رو کامل نمایش نمیده و دومی سرویس ترافیک رو

  سلام
  معرفی خوبی بود،جای تشکر داره.
  دنبال یه اپ نقشه میگردم که الگوریتم که در پایین میگم رو داشته باشه اگر کمک کنید بسیار ممنون میشم.
  کار من طوری هست که در روز باید به بالای ۵۰ آدرس سر بزنم،اما در اکثر مواقع نمی‌دونم به چه ترتیبی این کار رو انجام بدم کدام را بزارم پنجم کدام رو بزارم دهم که در سریع ترین زمان به همه برسم(بعضی وقتا هی دور خودم می‌چرخند)،اگر اپلیکیشنی باشه که من لوکیشن مقصدهارو بدم و اون از جایی که من حضور دارم بتونه همه رو ریلی پشت هم بچینه با کمترین مسافت واقعاً شاهکار خواهد بود.
  همچین الگوریتمی به چشمتون خورده در اپ های مپ بهم اطلاع بدین لطفاً

  سلام
  مسیر یابی به اسم move it داریم؟
  یکی از دوستام در استانبول استفاده کرده میگه تمام ایستگاههای اتوبوس رو با مدت انتظار و اسم اتوبوس هم میاره
  من که هرچی سرچ کردم نتونستم پیداش کنم