خیلی از افراد تصور دارند که تعمیر گوشی موبایل آب خورده امکانپذیر نیست، اما باید بدانید که این مسئله صحبت ندارد و بارها و بارها دیده شده که گوشی های آب خورده تعمیر شده‌اند و به کار خود ادامه داده‌اند. در این مطلب قصد داریم به آموزش تعمیر گوشی موبایل آب خورده بپردازیم. با موبایل همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تعمیر گوشی موبایل آب خورده

اغلب افراد تصور می‌کنند که تعمیر گوشی های آب خورده امکانپذیر نیست، اما همانطور که در مقاله6 باور غلط در مورد تعمیرات موبایل که باید نادیده گرفته شوند اشاره کردیم این مسئله یک بارو اشتباه و رایج است. اگر به درستی و با دانش لازم با گوشی های آب خورده برخورد شود، تعمیر آن ها غیر ممکن نخواهد بود. البته ما مدعی نیستیم که هر گوشی آب خورده‌ای 100 درصد تعمیر می‌شود، اما توصیه می‌کنیم شانس خود را برای تعمیر آن امتحان کنید!

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی و تبلت های سامسونگ در موبایل کمک

اما چطور باید نسبت به تعمیر گوشی موبایل آب خورده وارد عمل شد؟ در این وضعیت سرعت عمل شما نقش بسیار مهمی را ایفاء می‌کند، یعنی باید هرچه سریع تر اقدامات لازم را انجام دهید تا گوشی شما از حادثه به وجود آمده نجات پیدا کند. هرچه سریع تر مراحلی که در ادامه مقاله به منظور تعمیر گوشی موبایل آب خورده شرح می‌دهیم را طی کنید، شانس احیای گوشی هم بیشتر می‌شود. با موبایل کمک همراه باشید.

تعمیر گوشی موبایل آب خورده در چهار مرحله ساده

قدم اول: خارج کردن باتری/ خاموش کردن گوشی

به محض اینکه گوشی شما داخل آب افتاد باید آن را از آب خارج کرده و بدون لمس هیچ دکمه فیزیکی، باتری گوشی را از آن خارج کنید. به هیچ وجه سعی نکنید که با فشردن دکمه هایی مثل دکمه هوم صفحه نمایش گوشی را روشن کرده و تست کنید که آیا گوشی کار می‌کند یا خیر! انجام این کار می‌تواند به معنای از دست رفتن گوشی شما باشد! اگر باتری گوشی جداشدنی نبود، سریعا دکمه پاور را فشرده و نگه دارید تا گوشی خاموش شود. سپس سیم کارت و حافظه SD را از گوشی خارج کنید.

درخواست آنلاین تعمیرات موبایل

روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل سفارش تلفنی تعمیرات موبایل 021-75147 درخواست تعمیرات

قدم دوم: خشک کردن گوشی

از آنجایی که سرعت عمل برای تعمیر گوشی موبایل آب خورده  اهمیت زیادی دارد، توصیه ما این است که از سرویس تعمیر موبایل کمک استفاده به عمل آورید. بدنه گوشی آب خورده را با یک دستمال مناسب کاملا خشک کنید و آن را داخل کیسه برنج قرار دهید. سپس مراحل زیر را به منظور ثبت آنلاین سفارش تعمیر شرکت موبایل کمک طی نمایید:

  • به صفحه ثبت آنلاین سفارش تعمیر موبایل کمک مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت نمایید. یا با شرکت تماس بگیرید و سفارش تعمیر موبایل خود را ثبت کنید.
  • ظرف 30 دقیقه پیک موتوری به درب منزل شما می‌آید. گوشی خود را به وی تحویل دهید.

ثبت سفارش تعمیر

منتظر باشید تا کارشناسان موبایل کمک با شما تماس بگیرند و نتیجه تعمیر را به شما اعلام کنند. در صورتی که گوشی شما تعمیر شود، به صورت رایگان توسط پیک موتوری برایتان ارسال خواهد شد. این روش سریع‌ترین و بهترین روشی است که می‌توانید از آن باری تعمیر گوشی موبایل آب خورده خود استفاده کنید. اما اگر تمایلی نسبت به سپردن گوشی به کارشناسان موبایل کمک ندارید و می‌خواهید تعمیر گوشی موبایل آب خورده را شخصا انجام دهید باید که در ادامه شرح می‌دهیم را طی کنید. در نظر داشته باشید که برای انجام این کار باید بتوانید گوشی خود را باز کرده و به اجزای سخت افزاری آن دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل در موبایل کمک

مرحله 3: خشک کردن اجزای سخت افزاری داخل گوشی

گوشی را باز کنید. با یک ابزار مناسب مثل هیتر یا سشوار به اجزای سخت افزاری گوشی گرما بدهید تا گوشی را مستقیما زیر نور آفتاب قرار دهید تا آب و نم موجود در قطعات سخت افزاری گوشی پاک شود. سعی کنید تمام آب موجود در درزهای مختلف گوشی را خشک کنید. در حین انجام این کار مراقب باشید که به قطعات سخت افزاری دستگاه آسیبی وارد نشود.

مرحله 4: بستن گوشی و قرار دادن در کیسه برنج

بعد از اینکه آب را به صورت کامل از روی اجزای سخت افزاری گوشی خود پاک کردید، گوشی را ببندید یا اصطلاحا آن را جمع کنید. به هیچ وجه گوشی را برای تست کردن روشن نکنید. در همان حالت که گوشی خاموش است، آن را در داخل یک کیسه برنج طبخ نشده قرار دهید و بگذارید تا حداقل برای مدت زمان 24 ساعته در آن باقی بماند. از آنجایی که برنج خاصیت جذب آب و نم بسیار بالایی دارد، تمام نم و آب احتمالی موجود در قطعات سخت افزاری گوشی را جذب خواهد کرد و بدین ترتیب شانس تعمیر گوشی موبایل آب خورده را چندین برابر می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون X آب خورده را سریع و مطمئن انجام دهید!

پس از گذشت مدت زمان مورد نیاز، گوشی را از داخل کیسه برنج خارج کنید و پس از نصب باتری و سیم کارت آن را روشن نمایید. به احتمال زیاد گوشی شما روشن خواهد شد و شروع به کار می‌کند. در نظر داشته باشید که هیچوقت شانس تعمیر شدن گوشی آب خورده 100 درصد نیست، چون آب رسانای الکتریکی است و تماس با آن با قطعات سخت افزاری گوشی و به ویژه برد دستگاه منجر به اتصال کوتاه می‌شود و خیلی سریع می‌تواند اثرات جبران ناپذیری را به بار آورد. اما همیشه بهتر است ناامید نشوید و شانس خود را امتحان کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش تعمیر گوشی موبایل آب خورده در 4 مرحله ساده بپرداختیم. اکیدا توصیه می‌کنیم که اگر گوشی شما با آب در تماس بود، مرحله 1 را انجام دهید و سپس از کارشناسان واحد تعمیر موبایل کمک برای ادامه کار یاری بخواهید. به دلیل ابزارهای پیشرفته‌تری که تیم تعمیر موبایل کمک در اختیار دارند، استفاده از سرویس این شرکت شانس تعمیر گوشی آب خورده را افزایش می‌دهد. ضمنا می توانید سفارش خود را از طریق نمایندگی های موبایل کمک در شهر خود پیگیری کنید.

خبرنامه

نظرات کاربران (1)

ارسال نظر

    من دوسال پیش گوشیم افتادتو اب هیچکدوم ازاین کارارونکردم فقط دکمه پاور وفشاردادم دیدم روشن نشد فک کردم سوخته الان هنوز اون گوشیو دارم ایاراهی هست که دوباره روشن بشه