بهترین برند روتر در ایران کدام است؟

با ورود اینترنت به زندگی انسان‌ها، شاهد تحولات عظیمی در تمام زمینه‌ها بوده‌ایم که همین امر عصر امروز را به عصر پیشرفت تکنولوژی تبدیل کرده و حالا تمام رخدادهای جهان حول محور داده‌ها و اطلاعاتی  که در بین مردم رد و بدل می‌شود، می‌چرخد و خرید روتر یا مودم خانگی همان چیزی است که شما را به بستر اینترنت متصل کرده و امر تبادل اطلاعات را ممکن می‌سازد.

روترها ازنظر ویژگی، امکانات و قابلیت‌هایی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند با یکدیگر متفاوت هستند و شرکت‌های مختلفی این دسته از تجهیزات شبکه را در انواع و اقسام و صدالبته قیمت‌های مختلف تولید می‌کنند و همین امر سبب می‌شود تا افرادی که به‌دنبال خرید روتر هستند نتوانند به راحتی مدل و برند موردنظر خود را پیدا کنند؛ ازاین‌رو دراین مطلب قرار است تا به شما عزیزان بهترین برند روتر در بازار ایران را معرفی کنیم تا با آگاهی کامل روتر مناسب خود را انتخاب کنید پس با ما همراه باشید…

روتر چیست؟

پیش‌از آن‌که بخواهیم بهترین برند روتر در ایران را بررسی کنیم، بهتر است تا کمی بیشتر با ماهیت و کاربرد اصلی این دستگاه آشنا شویم.

به زبان ساده، روتر دستگاهی است که برای دریافت، تجزیه و تحلیل و ارسال اطلاعات بین شبکه‌ها طراحی شده و در واقع کار اصلی آن بررسی آدرس IP مقصد و انتخاب بهترین راه برای انتقال آن است؛ به‌طورمعمول هر روتر می‌تواند از طریق یک سیم به مودم متصل شود یا درون آن جاسازی شود که بسته به سلیقه و انتخاب شما این موضوع متفاوت است.

کاربرد اصلی روتر، ارسال اطلاعات از طریق اینترنت به کلیه دستگاه‌های اطراف شما مثل گوشی موبایل، تبلت، کنسول بازی، کامپیوتر و غیره است که به زبان ساده‌تر وقتی شما به Wi-Fi وصل می‎شود درواقع به یک روتر وصل شده‌اید که اطلاعات موردنیاز شما را به هر مقصدی که بخواهید منتقل می‌کند.

نگاهی کوتاه به انواع روتر

با ورود اینترنت به زندگی انسان‌ها، شاهد تحولات عظیمی در تمام زمینه‌ها بوده‌ایم که همین امر عصر امروز را به عصر پیشرفت تکنولوژی تبدیل کرده و حالا تمام رخدادهای جهان حول محور داده‌ها و اطلاعاتی که در بین مردم رد و بدل می‌شود، می‌چرخد و خرید روتر یا مودم خانگی همان چیزی است که شما را به بستر اینترنت متصل کرده و امر تبادل اطلاعات را ممکن می‌سازد. روترها ازنظر ویژگی، امکانات و قابلیت‌هایی که در اختیار کاربران قرار می‌دهند با یکدیگر متفاوت هستند و شرکت‌های مختلفی این دسته از تجهیزات شبکه را در انواع و اقسام و صدالبته قیمت‌های مختلف تولید می‌کنند و همین امر سبب می‌شود تا افرادی که به‌دنبال خرید روتر هستند نتوانند به راحتی مدل و برند موردنظر خود را پیدا کنند؛ ازاین‌رو دراین مطلب قرار است تا به شما عزیزان بهترین برند روتر در بازار ایران را معرفی کنیم تا با آگاهی کامل روتر مناسب خود را انتخاب کنید پس با ما همراه باشید... روتر چیست؟ پیش‌از آن‌که بخواهیم بهترین برند روتر در ایران را بررسی کنیم، بهتر است تا کمی بیشتر با ماهیت و کاربرد اصلی این دستگاه آشنا شویم. به زبان ساده، روتر دستگاهی است که برای دریافت، تجزیه و تحلیل و ارسال اطلاعات بین شبکه‌ها طراحی شده و در واقع کار اصلی آن بررسی آدرس IP مقصد و انتخاب بهترین راه برای انتقال آن است؛ به‌طورمعمول هر روتر می‌تواند از طریق یک سیم به مودم متصل شود یا درون آن جاسازی شود که بسته به سلیقه و انتخاب شما این موضوع متفاوت است. کاربرد اصلی روتر، ارسال اطلاعات از طریق اینترنت به کلیه دستگاه‌های اطراف شما مثل گوشی موبایل، تبلت، کنسول بازی، کامپیوتر و غیره است که به زبان ساده‌تر وقتی شما به Wi-Fi وصل می‎شود درواقع به یک روتر وصل شده‌اید که اطلاعات موردنیاز شما را به هر مقصدی که بخواهید منتقل می‌کند. نگاهی کوتاه به انواع روتر

روترها انواع مختلفی دارند که هرکدام براساس ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود، امکانات متفاوتی را به کاربران ارائه می‌دهند؛ ازاین‌رو نیاز است تا پیش‌از معرفی بهترین برند روتر در ایران، با انواع مختلف این دستگاه بیشتر آشنا شوید.

 • روتر سیمی (wired Router)

روترهای سیمی مستقیماً از طریق کابل یا سیم به سیستم یا رایانه شما متصل می‌شوند که دراین نوع یک پورت به مودم متصل شده و مابقی پورت‌ها برای توزیع داده‌های اینترنت به رایانه وصل می‌شوند.

 • روتر بی سیم (Wireless Router)

روتر بی سیم درست همانند روتر سیمی، برای دریافت داده‌های اینترنت ازطریق کابل مستقیماً به مودم متصل می‌شود اما درمقابل بجای انتقال داده‌ها از طریق کابل به رایانه شما، از یک یا چند آنتن کمک می‌گیرد.

 • روتر هسته (Core Router)

روتر هسته می‌توانید داده‌های یک شبکه را مسیریابی کند اما قادر به ردیابی آن‌ها نیست؛ به‌طورکلی روتر هسته سیستم ارتباطی کامپیوترها و ستون فقرات شبکه‌ها است چراکه به اتصال تمام تجهیزات شبکه کمک کرده و رابط‌های سریع و قدرتمند ارتباطات داده را فراهم می‌سازد.

 • روتر پل (Bridge Router)

این نوع درواقع ترکیبی از یک روتر و پل است که امکان انتقال داده‌ها بین شبکه را همانند یک پل فراهم می‌سازد و مثل یک روتر نیز می‌تواند داده‌ها را مسیریابی کند؛ به‌طورکلی این نوع روتر دو کارکرد را باهم ترکیب کرده و با استفاده‌از مسیریابی داده‌های ورودی، آن‌ها را به مسیر صحیح هدایت می‌کند.

بهترین برند روتر در ایران

به اصلی‌ترین بخش معرفی بهترین برندهای روتر گیمینگ رسیدیم که در آن قرار است محبوب‌ترین شرکت‌های تولیدکننده روتر در بازار ایران را بررسی و به شما عزیزان معرفی کنیم تا با آگاهی کامل دراین زمینه بتوانید مناسب‌ترین مدل از بهترین برند را انتخاب و خریداری کنید.

 1. روتر میکروتیک

  برند میکروتیک یکی‌از معتبرترین شرکت‌های جهان در زمینه تولید روتر و تجهیزات شبکه است؛ این برند که در سال 1996 با هدف ساخت سیستم‌های وایرلس ISP و روتر تاسیس شد درحال‌حاضر به تولید سخت‌افزار و نرم‌افزارهایی در حوزه شبکه و اینترنت مشغول است که محصولات و خدمات خود را به بیش‌از 145 کشور از جمله ایران صادر می‌کند.

  روترها، سوئیچ‌های شبکه، سیستم‌ها و آنتن‌های وایرلس، اکسس پوینت‌های خانگی و اداری، بردها، ماژول‌های اینرفیس و غیره از جمله محصولات این شرکت معتبر هستند که برخی‌از مدل‌های روتر میکروتیک دارای پردازنده‌های چند هسته‌ای هستند.

  1. روتر تی پی لینک
   نگاهی کوتاه به انواع روتر
  2. برند تی پی لینک یکی‌از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات شبکه است که محصولات آن در داخل ایران بسیار محبوبیت دارد؛ این برند که اولین بار در سال 1996 توسط دو برادر چینی به نام‌های ژائو جیانجون و ژائو جیازینگ تاسیس شد جزو بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع وای فای و روتر تلقی می‌شود و درحال‌حاضر نیز محصولات و خدمات خود را به بیش‌از 120 کشور جهان از جمله ایران صادر می‌کند.
   ‌از مهم‌ترین محصولات این برند می‌توان به روتر سیمی و وایرلس، سوئیچ شبکه، تجهیزات PoE، ماژول‌های وایرلس، آداپتور شبکه، دوربین مداربسته و غیره اشاره کرد که روتر تی پی لینک سری Archer این شرکت جزو بهترین‌های بازار بوده و در میان گیمرها، افراد حرفه‌ای و شرکت‌های توسعه داده بسیار طرفدار دارد.
  3. روتر ایسوس
   برند تی پی لینک یکی‌از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات شبکه است که محصولات آن در داخل ایران بسیار محبوبیت دارد؛ این برند که اولین بار در سال 1996 توسط دو برادر چینی به نام‌های ژائو جیانجون و ژائو جیازینگ تاسیس شد جزو بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع وای فای و روتر تلقی می‌شود و درحال‌حاضر نیز محصولات و خدمات خود را به بیش‌از 120 کشور جهان از جمله ایران صادر می‌کند. ‌از مهم‌ترین محصولات این برند می‌توان به روتر سیمی و وایرلس، سوئیچ شبکه، تجهیزات PoE، ماژول‌های وایرلس، آداپتور شبکه، دوربین مداربسته و غیره اشاره کرد که روتر تی پی لینک سری Archer این شرکت جزو بهترین‌های بازار بوده و در میان گیمرها، افراد حرفه‌ای و شرکت‌های توسعه داده بسیار طرفدار دارد. 3.	روتر ایسوس

   برند ایسوس که یکی‌از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده لپ تاپ، قطعات کامپیوتر و تجهیزان شبکه به شمار می‌رود در سال 1989 تاسیس شده است؛ این برند تایوانی که امروزه بهترین محصولات موجود در بازار را تولید می‌کند در زمینه تجهیزات شبکه نیز محبوبیت خاصی دارد که روتر ایسوس سری ROG این شرکت گزینه‌ای مناسب برای گیمرها محسوب می‌شود.

  4. روتر سیسکو
   بهترین برند روتر در ایران کدام است؟

   برند آمریکایی سیسکو، یکی‌از شرکت‌های شناخته شده در زمینه تجهیزات شبکه و مخابرات است که اولین بار در سال 1984 توسط زوجی به نام‌های سندی لرنر و لئونارد بزاک تاسیس شد؛ این برند اولین تولیدکننده روتر با چندین پروتکل بود که توانست میان پروتکل‌های مختلف شبکه، ارتباط برقرار کند و علت معروفیت این برند را می‌توان همین اتفاق دانست.

   از مهم‌ترین محصولات تولیدشده توسط شرکت سیسکو می‌توان به روترها، محصولات امنیتی وب، سوئیچ‌های شبکه، محصولات LAN، تجهیزات سرور و غیره اشاره کرد.

  5.  

   روتر گوگل
   بهترین برند روتر در ایران کدام است؟

   برند گوگل به‌عنوان جدیدترین عضو بازار تجهیزات شبکه و روتر محسوب می‌شود که برای اولین بار در سال 2015 روتر OnHub را وارد بازار کرد و درحال‌حاضر نیز توانسته پس‌از برندهایی که پیش‌از این معرفی کردیم به محبوبیت خاصی در بازار ایران برسد.

   چگونه می‌توانم روتر موردنظر خود را تهیه کنم؟

   انتخاب برند و شرکت تولیدکننده محصول یکی‌از مهم‌ترین بخش‌هایی است که پیش‌از خرید روتر باید به خوبی آن را بررسی کنید تا بتوانید با آگاهی کامل و براساس نیاز و سلیقه خود مدل مناسب را انتخاب کنید؛ با گذر از بخش شناخت بهترین برند روتر در ایران به مرحله انتخاب و خرید آن می‌رسیم که بسیاری‌از کاربران نمی‌توانند به هر فروشگاهی اعتماد کنند و حتی ممکن است برای نهایی کردن خرید خود به مشاوره نیاز داشته باشند که دراین زمینه، پیشنهاد ما خرید روتر از فروشگاه‌های معتبری چون اگزو گیم است.

   چرا اگزو گیم؟ وجه تمایز اگزو گیم با دیگر فروشگاه‎ها چیست؟

   برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که فروشگاه اگزو گیم از سال 1395 فعالیت خود را به‌صورت تخصصی در زمینه فروش تجهیزات شبکه، روتر، مودم، قطعات کامپیوتر و موارد دیگر آغاز کرده و به‌عنوان نماینده برندهای معتبری چون ایسوس، تی پی لینک، میکروتیک، اینتل و غیره این اطمینان را به شما می‌دهد که محصولات اصل را با بهترین قیمت و بسته‌بندی ارائه داده و مشاوران این مجموعه نیز به‌صورت 24 ساعته در تلاش‌اند تا شما را در امر خرید و انتخاب محصول موردنظر خود یاری دهند.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments