ارور Custom Binary block by FRP Lock چیست و چگونه حلش کنیم؟

این احتمال وجود دارد که بنا به دلایل خاصی در گوشی یا تبلت اندرویدی خود با ارور Custom Binary block by FRP Lock مواجه شوید. در این مقاله قصد داریم که در رابطه با دلیل نمایش ارور Custom Binary block by FRP Lock و نحوه حل مشکل مربوط به آن صبحت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

مقدمه‌ای در رابطه با ارور Custom Binary block by FRP Lock

این روزها تماس‌های زیادی با کارشناسان موبایل کمک برقرار شده و در آن‌ها به مشکل خاصی اشاره می‌شود که گویا بسیار رایج شده است. این مشکل مربوط به نمایش ارور Custom Binary block by FRP Lock در محصولات اندرویدی سامسونگ است. کاربرانی که با این مشکل مواجه هستند، قادر به استفاده از دستگاه اندرویدی خود نبوده و در اغلب موارد تصور می‌کنند که گوشی هوشمند خود را از دست داده‌ و دیگر قادر به استفاده از آن نخواهند بود!

پیش از هر چیز لازم می‌دانیم که خیال شما عزیزان را از بابت قابل تعمیر بودن گوشی یا تبلت اندرویدیتان جمع کنیم، بنابراین نگران از دست دادن دستگاه اندرویدی خود نباشید. هدف ما در این مقاله شرح حالی در رابطه با چیستی ارور Custom Binary block by FRP Lock و نحوه حل مشکل مربوط به آن است. اگر بنا به هر دلیلی در گوشی یا تبلت خود با پیغام خطا یا ارور Custom Binary block by FRP Lock مواجه شدید، نگران نباشید و به ادامه مقاله توجه داشته باشید.

ارور Custom Binary block by FRP Lock

ارور Custom Binary block by FRP Lock چیست؟

ارور Custom Binary block by FRP Lock در واقع پیغام خطایی است که مربوط به یک قابلیت جدید در سیستم عامل اندروید می‌شود که از زمان معرفی اندروید 5.1 آب نبات چوبی ارائه شد. این قابلیت Factory Reset Protection به معنای “محافظت از فکتوری ریست” نام دارد. اگر دقت کنید در ارور Custom Binary block by FRP Lock واژه FRP نمایش داده شده که مخفف عبارت “Factory Reset Protection” است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی موبایل سامسونگ در بازار موبایل

قابلیت Factory Reset Protection در واقع یک بستر امنیتی محسوب می‌شود که در راستای جلوگیری از فکتوری ریست‌ غیرمجاز و اصلاحات نرم افزاری خطرساز که عموما بدون اجازه کاربر اصلی دستگاه اعمال می‌شوند در نظر گرفته شده است. قابلیت امنیتی Factory Reset Protection با اکانت گوگل ثبت شده در دستگاه تعامل مستقیمی دارد، بنابراین در نظر داشته باشید که ارور Custom Binary block by FRP Lock تنها در دستگاه‌های اندرویدی نمایان می‌شود که پیش از این یک اکانت گوگل در آن‌ها ثبت شده باشد.

تعمیرات سامسونگبرای تعمیر سامسونگ، هواوی و … کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

علاوه بر اکانت گوگل، هر نوع قفل صفحه نمایش نظیر قفل عددی، الگویی، اسکنر اثر انگشت و … هم با قابلیت Factory Reset Protection و ارور Custom Binary block by FRP Lock در ارتباط است. نمایش ارور Custom Binary block by FRP Lock در شرایط و موقعیت‌های متنوعی گزارش شده است اما در تمام این گزارش‌ها پای مسائل امنیتی در میان بوده است. موارد زیر چند نمونه از شایع‌ترین شرایط مواجه شدن کاربران با ارور Custom Binary block by FRP Lock بوده‌اند:

  • کاربر قبل از روت کردن دستگاه اندرویدی خود، مشخصات اثر انگشت قابل تایید ثبت شده برای اسکنر آن را حذف نکرده است. به بیان دیگر کاربر بدون حذف اثر انگشت خود از حافظه دستگاه نسبت به روت کردن آن اقدام کرده است.
  • کاربر بدون فعال سازی گزینه OEM Unlocking نسبت به نصب کاستوم رام در دستگاه اندرویدی اقدام کرده است.
  • کاربر پس از روت دستگاه با درخواست وارد کردن مشخصات اکانت گوگل خود مواجه شده و پس از وارد کردن مشخصات آن، دستگاه به طور اتوماتیک ریستارت شده و ارور Custom Binary block by FRP Lock نمایان می‌شود.
  • کاربر پیش از انجام فکتوری ریست دستگاه، نسبت به تغییر رمز عبور اکانت گوگل خود اقدام کرده و سپس سریعا دستگاه را فکتوری ریست کرده و با ارور Custom Binary block by FRP Lock مواجه شده است.

علاوه بر موارد فوق گزارش‌های عجیب دیگری هم در رابطه با نمایش ارور Custom Binary block by FRP Lock به دست آمده اما تمامی آن‌ها به نحوی با مسئله امنیتی و قابلیت Factory Reset Protection مرتبط هستند.

فلسفه قابلیت Factory Reset Protection چیست؟

گوگل در اندروید 5.1 و نسخه‌های بالاتر آن قابلیت Factory Reset Protection را به منظور حفاظت هرچه بیشتر از دستگاه‌های اندرویدی در شرایط سرقت شدن ارائه کرد. اما این قابلیت چگونه منجر به افزایش امنیت دستگاه می‌شود؟ برای درک ساده‌تر این موضوع، مورد آخر مربوط به شرایط رایج نمایش ارور Custom Binary block by FRP Lock را در نظر بگیرید. این مورد به شرح زیر بود:

“کاربر پیش از انجام فکتوری ریست دستگاه، نسبت به تغییر رمز عبور اکانت گوگل خود اقدام کرده و سپس سریعا دستگاه را فکتوری ریست کرده و با ارور Custom Binary block by FRP Lock مواجه شده است.”

در این شرایط گوگل به تغییر رمز عبور اکانت گوگل درست پیش از انجام فکتوری ریست مشکوک می‌شود و بدین صورت دستور فعال سازی قابلیت Factory Reset Protection را در دستگاه صادر می‌کند تا اگر سارق یا فرد ناشناسی نسبت به تغییر رمز عبور اکانت گوگل و ریست کردن بلافاصله آن اقدم کرده باشد، نتواند به محتوای دستگاه دسترسی یابد. بنابراین قابلیت Factory Reset Protection که منجر به ارائه ارور Custom Binary block by FRP می‌شود یک قابلیت امنیتی بوده که برای افزایش حریم خصوصی کاربر در اندروید 5.1 و بالاتر لحاظ شده است.

بیشتر بخوانید:  تعمیرات lcd موبایل

ارور Custom Binary block by FRP Lock

چگونه مشکل ارور Custom Binary block by FRP را برطرف کنیم؟

به صورت کلی در شرایط معمول قابلیت Factory Reset Protection به کاربر 72 ساعت زمان می‌دهد تا بار دیگر پسورد یا رمز عبور اکانت گوگل را بازیابی نماید. این موضوع به آن معناست که ارور Custom Binary block by FRP در شرایط معمول تنها 72 ساعت مانع از روشن شدن دستگاه می‌شود. بنابراین بهترین راه حل پیش رویتان در شرایط مواجه شدن با ارور Custom Binary block by FRP صبر کردن برای مدت زمان 72 ساعت است.

تعمیرات سامسونگبرای تعمیر سامسونگ، هواوی و … کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

اما با استفاده از روش‌های خاص دیگری هم می‌توانید نسبت به حل مشکل ارور Custom Binary block by FRP در دستگاه اندرویدی خود اقدام کنید. روش‌هایی که باید به کار ببرید بسته به نوع و مدل دستگاه اندرویدیتان متفاوت خواهد بود و شرح تمام این موارد در قالب این مقاله از به هیچ عنوان امکانپذیر نیست. بنابراین اگر تمایل دارید که سریعا نسبت به رفع ارور Custom Binary block by FRP در دستگاه اندرویدی خود اقدام کنید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل نموده و با اشاره به مشخصات دقیق دستگاهتان راهنمایی جامع، دقیق و سریع‌تری از ما بخواهید.

بیشتر بخوانید:  تعویض گلس ال سی دی

چند توصیه ساده برای جلوگیری از بروز ارور Custom Binary block by FRP

به منظور جلوگیری از بروز ارور Custom Binary block by FRP توصیه می‌کنیم که به موارد زیر دقت داشته باشید:

  • قبل از روت کردن دستگاه اندرویدی خود، حتما اثر انگشت‌های ثبت شده برای اسکنر آن را حذف کنید.
  • قبل از نصب کاستوم رام در دستگاه اندرویدیتان، به منوی Developer Options مراجعه کرده و گزینه OEM Unlocking را فعال کنید. به منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با نحوه ورود به منوی Developer Options با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید.
  • درست پیش از فکتوری ریست کردن دستگاه اندرویدی خود نسبت به تغییر رمز عبور اکانت گوگل فعال خود در دستگاه اقدام نکنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یا تعویض ال سی دی A20s سامسونگ

ارور Custom Binary block by FRP Lock

در صورتی که در رابطه با هر یک از موارد شرح داده شده و همچنین نحوه دقیق رفع ارور Custom Binary block by FRP در دستگاه اندرویدی خود نیاز به توضیحات دقیقی دارید، کافیست که از طریق شماره‌های ضمیمه شده با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قطعات گوشی

iPhone 6 Plus قطعات

قطعات گوشی سامسونگ ام 40

نظرات کاربران (39)

guest
39 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
محمد حسین
محمد حسین
1 سال گذشته

سلام وقت بخیر. ببخشید گوشی من j7 2016 هست و دیشب همینطوری یهویی گوشیم‌ خاموش شد و بعد از اینکه روشنش‌ کردم فقط بالای صفحه کوچیک‌ و با رنگ قرمز این خطا رو نوشته بود و بعد دوباره خاموش شد. الان فقط اونطوریه‌.
فقط میخواستم‌ بپرسم‌ اگه با یه گوشی سامسونگ دیگه کاری کنم که اون گوشی از حساب گوگل خارج بشه(گذرواژه رو تغییر بدم خارج میشه) درست میشه و از این وضع در میاد؟
بعد ممکنه اگه بعد ۷۲ ساعت یا با این روش که گفتم، از این حالت خارج بشه، تنظیم کارخانه بشه؟ من نمیخوام تنظیم کارخانه بشه چون من اصلا همچین گزینه‌ای انتخاب نکردم(اصلا کاری نکردم). لطفا راهنمایی‌م کنید بهش نیاز دارم ممنون میشم

علی عصمتی
علی عصمتی
1 سال گذشته

سلام به همگی؛ من تجربه مشاهده این ارور رو روی تبلتم دارم و خیلی تجربه بدیه امیدوارم هیچ کدومتون به این ارور برخورد نکنید: من تبلتمو حدود ۱ ماه میشد روت کرده بودم (Samsung Galaxy tab A7 / android 5.1.1 lollipop) تبلتم بردم موبایلی (کافی نت) و قبل از روت هم بکاپ کامل از تبلتم گرفتن و قفل OEM رو از تنظیمات فعال کردن و همینطور اشکال زدایی USB رو فعال کردن و تبلتم روت کردن، نزدیک ۲۵۰ هزار تومان هم خرجمون شد. همه چیز خوب پیش رفت تا اینکه ۱ ماه بعد از روت تبلتم، تبلتم رو خاموش کردم و با اسپری شیشه پاک کن شیشه تبلتم رو تمیز کردم و این کاش اینکار رو نمیکردم. وقتی میخواستم روشن کنم، این ارور قرمز رو بالای نوشته (Samsung Galaxy tab A7) مشاهده کردم. دقیقا ۳ روز صبر کردم اصلا درست نشد و مجبور شدم باز ببرم کافی نت و با برنامه odin3 برام درست کردن و باز ۱۵۰ هزار تومان خرجش شد و وقتی درست کردن، تبلتم آنروت شد و همه چیز حذف شد (ریست فکتوری شد) با اینکه اصلا قصدی برای ریست فکتوری تبلتم نداشتم متاسفانه حذف شد همه چی. الان هم ۷ روزه همه چی حذف شده. از همه مهمتر ۱۵ تا ایمیل داشتم که هرکدوم روی بازی هام وصل بود که متاسفانه همش حذف شده بود و رمزش هم به یاد نداشتم. ۱ ماه پیش بکاپ کامل گرفته بودن از تبلتم تو کافی نت، دیروز رفتم گفتم که اون فایل بکاپ رو که ۱ ماه پیش قبل از روت تبلتم گرفتید رو وارد تبلتم کنید و گفتن نه ما اصلا کلا فایلش رو حذف کردیم و روزی ۱۰ تا مشتری برامون میاد، از کجا بفهمیم فایل بکاپ تو کدومه! الان واقعا خیلی بهم سخت میگزره همه چی مو تو تبلتم از دست دادم متاسفانه. امیدوارم برای شما درس بشه و هیچ‌وقت اسپری شیشه پاک کن رو مستقیم به گوشیتون نباشید حتی اگه گوشی تون خاموش باشه! معذرت میخواهم مدیر سایت ببخشید طولانی شد امیدوارم مرا درک کنید.🙏 خدانگهدار.

Rasoul
Rasoul
2 سال گذشته

سلام
چرا اینقدر فلسفه میبافید وقت همه رو میگیرید

مستقیم برید سر اصل مطلب
من که ۲ ساعت وقت گذاشتم نتیجه نگرفتم

نجفی
نجفی
2 سال گذشته
پاسخ به  Rasoul

منم همینطور
خجالت هم نمیکشن

nazanin
nazanin
1 سال گذشته
پاسخ به  Rasoul

برای من ۶ روزه خاموشه الکی وقتمو گذاشتم این متنو خوندم خب یا درست توضیح بده یا اصلا نده که کسی سردرگم نشه

ALMAS
ALMAS
2 سال گذشته

سلام. گوشی من مدل j700f است. من گوشیمو دو روزه روت کردم و الان اقدام به حذف برنامه های سیستمی مثل power point و… کردم بعد یه گزینه نمایش داده شد و ok رو زدم و گوشیم ریستارت شد و به این حالت در اومد.
من برای اینکه دوباره این اتفاق نیفته باید چیکار کنم؟

مبینا
مبینا
3 سال گذشته

سلام گوشی من سامسونگ j1 است الان ۷۲ ساعت است من صبر کردم دوباره هم گوشیم روشن نشد من الان چیکار کنم لطفا لطفا یکی جواب بده من گوشی ندارم باهاش درس بخونم تنها اونه اونم دیگه روشن نمیشه فقط اون اعلان میاد دیگه روشن نمیشه تو رو خدا بگید چرا بعد از ۷۲ ساعت هم روشن نشد من انتحان دارم به خدا گوشین خراب شده کل انتحاناتم مونده الان