آموزش روش های رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در اندروید

آموزش روش های رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در اندروید

بسیاری از کاربران گزارش‌هایی در رابطه با مشکلات اتصال واتساپ ارائه می‌کنند. آن‌ها عقیده دارند که اپلیکیشن واتساپ در برخی موارد برای اتصال به شبکه با مشکلاتی مواجه می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش روش های رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در اندروید بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در اندروید

واتساپ یکی از برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌های پیام رسان بسیار محبوب است که امکان رد و بدل پیام‌های متنی و همچنین گفتگوهای تصویری از طریق شبکه اینترنت را فراهم می‌کند. کیفیت عملکرد واتساپ بسیار مناسب است و بهره‌مندی آن از سیستم رمزگذاری سرتاسری هم از دیگر مزیت‌های این پیام رسان محسوب می‌شود. بنابراین واتساپ هم اکنون کاربران متعددی دارد. بنا به گزارش‌های به دست آمده، برخی از کاربران در حین استفاده از واتساپ با مشکلاتی همراه می‌شوند که مربوط به اتصال واتساپ به سرورهایش است. ما پس از بررسی‌های طولانی روش هایی را برای رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) یافته‌ایم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

عموما مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) مربوط به شبکه اینترنتی می‌شود که از آن استفاده می‌کنید و در کمتر مواردی دیده شده که مشکل مورد نظر با خود برنامه واتساپ و سرورهای ارتباط داشته باشد، اما در هر صورت بروز این مشکل هم غیرممکن نیست. ما در این مقاله قصد داریم که به معرفی و آموزش روش های رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در اندروید بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

روش های رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در اندروید

طبق بررسی که ما داشتیم، روش های زیر عموما منجر به رفع مشکل اتصال واتساپ می‌شوند. بنابراین اگر بنا به هر دلیل در حین استفاده از برنامه پیام رسان واتساپ با مشکل مواجه شدید، توصیه می‌کنیم که موارد زیر را به ترتیب بررسی نمایید:

گوشی خود را ریستارت کنید

یکی از روش‌های ساده و در عین حال کاربردی که می‌تواند منجر به از بین رفتن مشکل اتصال و عملکردی واتساپ شود مربوط به ریستارت کردن دستگاه است. اگر بنا به هر دلیلی در حین استفاده از واتساپ با مشکلی مواجه شدید، یک بار گوشی خود را ریستارت و مجدد عملکرد واتساپ را مورد بررسی قرار دهید.

برنامه واتساپ را آپدیت

سعی کنید که همواره از جدیدترین نسخه برنامه واتساپ استفاده کنید. این موضوع می‌تواند در سرعت عملکرد، کیفیت اتصال و حتی امنیت شما تاثیرگذار باشد. بنابراین همواره با مراجعه به گوگل پلی استور (Google Play Store) نسبت به آپدیت واتساپ وارد عمل شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ

حالت پرواز دستگاه را فعال و غیر فعال کنید

در برخی از شرایط دیده شده که مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) با فعال کردن حالت پرواز یا همان Airplane Mode گوشی اندرویدی و غیر فعال کردن دو باره آن برطرف شده است. بنابراین این روش را هم به عنوان یکی از روش های رفع مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در نظر گرفته و از آن استفاده کنید.

مطمئن شوید که به اینترنت وصل هستید

در بعضی موارد دیده شده که کاربران واتساپ بدون اطلاع از اینکه دستگاه آن‌ها به اینترنت متصل نیست، سعی در استفاده از این برنامه پیام رسان دارند. طبیعی است که در این شرایط با مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) مواجه خواهند شد. پس اگر در اتصال واتساپ با مشکلی مواجه شدید، حتما مطمئن شوید که دستگاهتان به شبکه اینترنت قابل اعتماد و مناسب وصل شده باشد.

محدود نبودن واتساپ برای فعالیت در پس زمینه دستگاه را بررسی کنید

برخی از کاربران برای دسترسی و فعالیت واتساپ در پس زمینه دستگاه خود محدودیت قائل می‌شوند و سپس تصور می‌کنند که عدم فعالیت واتساپ در پس زمینه دستگاه و ارائه نوتیفیکیشن در ازای دریافت هر پیام مربوط به بروز مشکل در سرورها و اتصال واتساپ است! بنابراین اگر شما هم با مشکل مشابه رو به رو هستید، حتما بررسی کنید که قابلیت Restrict App Background Data برنامه واتساپ در گوشی شما فعال نباشد. برای انجام این کار در گوشی اندرویدی خود به بخش Settings و سپس Data Usage مراجعه کنید. اپلیکیشن واتساپ را در هر دو تب Wi-Fi و Mobile Data انتخاب و مطمئن شوید که تیک گزینه Restrict App Background Data برای آن غیر فعال است.

ثبات شبکه وای فای خود را بررسی کنید

بسیار از مشکلات اتصال واتساپ (WhatsApp) با عدم ثبات و کیفیت شبکه وای فایی که به آن متصل می‌شوید ارتباط دارد. برای استفاده صحیح از واتساپ و خدمات آن و عدم بروز مشکل باید حتما شبکه اینترنتی که از آن استفاده می‌کنید ثبات لازم را داشته باشد و از سرعت خوبی برخوردار باشد. بنابراین همواره کیفیت و ثبات شبکه وای فای مورد استفاده را بررسی کنید و در صورت نیاز به شبکه وای فای دیگری متصل شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

از فعال بودن وای فای در حالت اسلیپ (Sleep) گوشی اطمینان حاصل کنید

سیستم عامل اندروید قابلیتی در تنظیمات وای فای ارائه می‌کند که به موجب آن می‌توانید فعال باقی ماند شبکه وای فای در حالت اسلیپ (Sleep) دستگاه را غیر فعال کنید. این موضوع به آن معناست که اگر گوشی اندرویدی شما به اینترنت وای فای متصل باشد و در گوشه‌ای رها شده و به حالت اسلیپ منتقل گردد، به طور اتوماتیک رد و بدل داده از طریق شبکه وای فای متوقف خواهد شد. این امر سبب می‌شود تا مصرف شارژ باتری بهینه‌سازی گردد. کاملا طبیعی است که در این شرایط هیچ اطلاعاتی توسط اپلیکیشن واتساپ رد و بدل نمی‌شود، چرا که دستگاه قابلیت رد و بدل داده با شبکه وای فای را ندارد. این موضوع هم از دیگر مشکلات شایعی است که کاربران واتساپ به اشتباه آن را به عنوان یک مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در نظر می‌گیرند. برای بررسی فعال نبودن این گزینه وارد بخش Settings و سپس WiFi دستگاه اندرویدی خود شوید. آیکون سه نقطه منو را انتخاب کنید و گزینه Advanced را لمس نمایید. مطمئن شوید که گزینه Keep WiFi On During Sleep در حالت Always قرار داشته باشد.

سیستم عامل دستگاه اندرویدی خود را آپدیت کنید

در برخی از شرایط دیده شده برخی از مشکلات عملکرد و اتصال واتساپ با آپدیت سیستم عامل اندروید نصب شده در دستگاه برطرف می‌شوند. این موضوع به ویژه در شرایطی محتمل‌تر خواهد بود که اندروید نصب شده در دستگاهتان بسیار قدیمی باشد. بنابراین سعی کنید که سیستم عامل دستگاه اندرویدی خود را آپدیت یا به رو زرسانی کنید.

صبور باشید

اما اگر با طی کردن و بررسی تمام موارد فوق، همچنان مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) در گوشی اندرویدی شما پابرجا بود، احتمالا سرورهای واتساپ دچار مشکل شده‌اند. بنابراین تنها راه حل پیش رویتان در صبور بودن خلاصه می‌شود. کمی صبر کنید تا مشکل احتمالی سرورهای واتساپ برطرف شود و سپس بار دیگر از این برنامه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش های مشکل اتصال واتساپ (WhatsApp) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید گوشی

تاچ ال سی دی آیفون XS

تاچ ال سی دی آیفون XR

تاچ ال سی دی آیفون X

تعمیرات موبایل

منبع whatsapp

نظرات کاربران (30)

guest
30 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Yeganeh
Yeganeh
1 سال گذشته

من واتساپم‌ نصب نمیشه شماره هم‌میزنم ولی میگ‌نتوانستیم به شماره شما کد بفرستیم یا میگ شما اخیرا متصل شده اید باید چیکارکنم؟

Elaheh Layeghi
Elaheh Layeghi
1 سال گذشته
پاسخ به  Yeganeh

باشماره ۷۵۱۴۷-۰۲۱ تماس بگیرید کارشناسان ما راهنماییتون میکنند.

ستاره نوروزی
ستاره نوروزی
1 سال گذشته

سلام ببخشید مزاحم شدم یه چند روزی هست که واتساپ و تلگرام به دلیل اغتشاش قطع است و دسترسی به واتساپ تلگرام نداریم چیکار کنیم که دوباره به واتساپ و تلگرام دسترسی پیدا کنیم

آیدین
آیدین
1 سال گذشته

هیچ کاری نمیتونی بکنی رعبرت دستور داده تا فیلتر بشن برو روبیکا استفاده کن

معصومه رحیمی
معصومه رحیمی
1 سال گذشته

این شمارع که در دسترس نیست

مهدی
مهدی
1 سال گذشته

سلام من واتساپ بیزینس دارم
این چند روزیه که قطعه
پیام هام ارسال نمیشه
و نه پیام برام میاد
چیکار کنم تااین مشکل حل بشه لطفا راهنمایی کنید

ارینا ابریشمی
ارینا ابریشمی
1 سال گذشته

سلام ببخشید من نام روشن هستش و حتی هم فیلم و اینجور چیزا دانلود میکند ولی داخل واتساپ که میروم نه پیامم برای کسی میرود و نه پیام کسی برایم میاید مشکل چیست؟