تعمیرات اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های اپل» تماس بگیر

برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل کار چندان سختی نیست و شما با کمی دقت عمل قادر به انجام این کار خواهید بود. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تعویض گلس ال سی دی آیفون

اگرچه صفحه نمایش گوشی های موبایل مدرن با شیشه های محافظی مثل گوریلاگلس پوشانده می‌شود و بدین صورت مقاومتش در برابر خراشیدگی افزایش پیدا می‌کند، اما با این حال همیشه سعی کنید یک گلس پلاستیکی LCD را هم روی صفحه نمایش گوشی خود نصب کنید تا اگر قرار شد آسیبی به ال سی دی گوشی وارد شود، گلس محافظ از آن جلوگیری کند و اصطلاحا پیش مرگ شود.

قبل از اینکه نحوه تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل را برایتان شرح دهیم باید به یک نکته اشاره داشته باشیم. در بین عموم مردم تعویض گلس ال سی دی به معنای تعویض لایه پلاستیکی محافظ صفحه نمایش است که به عنوان یک ابزار جانبی روی نمایشگر گوشی و برای محافظت از آن نصب می‌شود، اما تعمیرکاران موبایل به خوبی می‌دانند که گلس ال سی دی در اصل شیشه‌ای است که توسط کارخانه روی LCD گوشی نصب می‌شود. این مسئله را برای آگاهی بیشتر شما در مورد محتوای این مقاله و گلس ال سی دی گوشی های موبایل عنوان کردیم.

خوشبختانه تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل اصلا کار سختی نیست و شما با کمی دقت و طی کردن چند مرحله مشخص و ساده می‌توانید این کار را انجام دهید. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش مرحله به مرحله نحوه تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد تعمیر موبایل شرکت موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

آموزش تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل

گام اول: خرید یک گلس محافظ آیفون با کیفیت

در قدم اول باید یک گلس محافظ آیفون با کیفیت خریداری کنید. گلس های محافظ LCD با توجه به نوع گوشی ها به شکل های خاص تولید می‌شوند. برای مثال شکل گلس محافظ آیفون 7 با آیفون 8 پلاس یا آیفون 10 تفاوت دارد تا مشکلی برای قرار دادن گلس روی ال سی دی گوشی ها ایجاد نشود و هماهنگی لازم به وجود آید. همیشه سعی کنید گلس محافظ مخصوص آیفون خود را خریداری کنید و از خرید گلس های با ظاهر مشابه (عموما بنا به توصیه فروشنده) خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض گلس یا شیشه شکسته تمامی مدل‌های آیفون اپل

کیفیت ساخت گلس ال سی دی که قصد خریدش را دارید هم اهمیت بسیار زیادی دارد. سعی کنید گلس های با کیفیت را برای آیفونتان بخرید. گلس های ال سی دی که کیفیت خوبی ندارند، عموما خیلی زود دچار شکستگی می‌شوند و در برابر حوادث مختلف چندان خوب عمل نمی‌کنند. فراموش نکنید که گلس ال سی دی گوشی های موبایل علاوه بر اینکه از نمایشگر گوشی در برابر خراشیدگی محافظت می‌کند، در خیلی از مواقع بخش عظیمی از ضربات مستقیم وارد بر صفحه نمایش گوشی را هم مستهلک خواهد کرد و از شکستن ال سی دی گوشی جلوگیری می‌کند.

تعمیرات اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های اپل» تماس بگیر

آموزش تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل

پس در قدم اول یک گلس ال سی دی آیفون با کیفیت خریداری کنید. گلس های محافظ ال سی دی آیفون و گوشی های دیگر از نظر سختی شامل مدل های زیر می‌شوند:

  • گلس نیمه سخت: این گلس ها سبک، نرم و نسبتا انعطاف‌پذیر هستند. از این گلس ها عموما نمی‌توان برای مدت زمان طولانی روی ال سی دی گوشی های موبایل استفاده کرد و اغلب برای محافظت از LCD گوشی در کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • گلس سخت: این دسته از گلس های محافظ ال سی دی مثل پوش لنز میکروسکوپ سخت هستند و یک لایه پلاستیکی بسیار باریک هم روی آن ها قرار دارد که از خود گلس محافظت می‌کند. این دسته از گلس های ال سی دی در برابر خراشیدگی مقاومت بسیار خوبی دارند، اما به دلیل سختی بیش از حد انعطاف‌پذیری پایینی دارند و در برابر ضربه هم حساس و شکننده هستند.
  • گلس ضخیم: گلس های ضخیم از هیدروکربنات که نوعی پلاستیک است ساخته شده‌اند و ضخامت زیادی دارند. گلس ها ضخیم عموما به منظور محافظت از صفحه نمایش گوشی در برابر ضربه طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند و چندان مقاومت زیادی در برابر خراشیدگی و برخورد با اشیای تیز ندارند. ضمنا این نوع گلس ها به دلیل ضخامت زیادشان ممکن است در عملکرد تاچ گوشی مشکلاتی ایجاد کنند.
  • گلس نرم: گلس های نرم دسته دیگری از گلس های محافظ ال سی دی گوشی های موبایل محسوب می‌شوند که تقریبا عملکرد معکوس “گلکس های سخت” را ارائه می‌کنند. گلس های نرم عموما مقاومت زیادی در برابر ضربه دارند اما چندان در برابر خراشیدگی و برخورد با اشیای تیز خوب عمل نمی‌کنند.

حال که با انواع گلس های محافظ ال سی دی آشنا شدید، می‌توانید خریدی بهتر و آگاهانه تر را داشته باشید. بعد از خرید گلس نوبت به مراحل اصلی و عملی تعویض گلس ال سی دی آیفون می‌رسد.

گام دوم: برداشتن گلس قدیمی از روی ال سی دی آیفون

آموزش تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل

در این مرحله لازم است تا گلس ال سی دی شکسته یا ترک خورده روی آیفونتان را از روی نمایشگر گوشی جدا کنید. برای انجام این کار با توجه به مقدار خرابی به وجود آمده می‌توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. توصیه ما این است که ابتدا برای مدت زمان 30 الی 60 ثانیه با گرمای ملایم سشوار به صفحه نمایش (گلس ال سی دی) آیفون گرما بدهید. این امر سبب می‌شود تا گلس ال سی دی گوشی تا حدی خاصیت چسبندگی خود را از دست داده و شل تر شود.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس یا شیشه شکسته آیفون XS اپل با کمترین قیمت در موبایل کمک

بعد از انجام این کار یک پنبه را به مقدار بسیار ناچیز به آب آغشته کنید و روی بخش های شکسته یا لبه های محافظ ال سی دی گوشی بکشید. آب و نم پنبه سبب می‌شود تا گلس ال سی دی خیلی راحت از صفحه نمایش گوشی جدا شود. بعد از انجام این مرحله می‌توانید خیلی آرام با ناخن یا یک پیک، گلس ال سی دی قدیمی را از روی صفحه نمایش آیفونتان جدا کنید و وارد مرحله بعد تعویض گلس ال سی دی آیفون شوید.

گام سوم: تمیز کردن ال سی دی (صفحه نمایش) آیفون

بعد از جداسازی گلس قدیمی از روی ال سی دی آیفون باید نمایشگر گوشی را کاملا تمیز کنید تا هیچ گرد و غبار و زائده‌ای روی آن قرار نداشته باشد. دقت کنید که برخی از گلس های ال سی دی در جعبه خود محلول یا پنبه های خاصی را به همراه دارند که می‌توان از آن ها برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی استفاده کرد. توصیه می‌کنیم از این محلول ها برای تمیز کردن ال سی دی آیفون استفاده به عمل آورید و اگر همچنین محلولی همراه گلس محافظ گوشی ارائه نشد، پنبه‌ای را به مقداری الکل آغشته سازید و از آن برای تمیز کردن سطح روی ال سی دی آیفونتان استفاده کنید.

آموزش تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های اپل» تماس بگیر

شاید تصور کنید این مرحله کار چندان حائز اهمیت نیست، اما باید بدانید که تمیز کردن درست و با کیفیت سطح روی ال سی دی آیفون یکی از اصلی ترین مراحل کار به شمار می‌رود. اگر کوچک ترین گرد و غباری روی صفحه نمایش یا همان ال سی دی آیفونتان وجود داشته باشد و گلس ال سی دی را روی آن بچسبانید، شاهد ایجاد حباب های هوا در زیر گلس خواهید بود. ضمنا گرد و غبار مورد نظر برای همیشه در زیر گلس محافظ ال سی دی باقی می‌ماند و علاوه بر ظاهر زشت، ممکن است در دراز مدت به ال سی دی گوشی هم آسیب برساند. پس با دقت صفحه نمایش گوشی آیفون را پاک و تمیز کنید.

گام چهارم: نصب یا تعویض گلس ال سی دی آیفون

در آخرین مرحله کار نوبت به نصب یا تعویض گلس ال سی دی آیفون می‌رسد. برای انجام این کار باید ابتدا لایه پلاستیکی روی گلس محافظ ال سی دی را باز کنید. دقت کنید که بعد از برداشتن پلاستیک یا تلق محافظ روی گلس ال سی دی نباید آن را روی میز کار یا هر جای دیگری قرار دهید، چون ممکن است گرد و غبار با آن در تماس قرار گرفته و برایتان مشکل ساز شود. آیفون را روی میز کارتان قرار دهید و خیلی آرام گلس محافظ ال سی دی را به نمایشگر گوشی نزدیک کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس یا شیشه شکسته آیفون ۶ اپل با کمترین قیمت در موبایل کمک

دقت کنید که لبه های گلس ال سی دی آیفون دقیقا منطبق با لبه های نمایشگر گوشی قرار داشته باشند. وقتی از منطبق بودن گلس بر روی نمایشگر آیفون اطمینان حاصل کردید، لبه زیرین آن را روی ال سی دی گوشی قرار دهید و به تدریج کل گلس را روی ال سی دی گوشی رها کنید. حالا یک کارت یا انگشت خود را از لبه زیرین گلس به سمت بالا بکشید و همین کار را دائم در عرض گوشی تکرار کنید تا گلس ال سی دی آیفون بدون هیچ مشکل و با بهترین کیفیت ممکن روی صفحه نمایش گوشی نصب شود. در نهایت هم اگر روی گلس ال سی دی آیفون تلق دیگری قرار دارد، آن را از گوشی جدا کنید. به همین سادگی پروسه تعویض گلس ال سی دی آیفون انجام می‌شود.

آموزش تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل

اگر در زیر گلس ال سی دی حباب های هوا ایجاد شد چه کنیم؟

اما همیشه تعویض گلس ال سی دی آیفون به بهترین شکل ممکن انجام نمی‌شود و گاها حباب های هوا در زیر آن به وجود می‌آیند که بسیار آزاردهنده هستند. اگر این اتفاق بر ای شما هم رخ داد باید مطمئن شوید که حباب به وجود آمده در اثر وجود گرد و غبار در زیر گلس ال سی دی ایجاد نشده باشد. اگر وجود گرد و غبار در زیر گلس ال سی دی گوشی منجر به ایجاد حباب هوا شده باشد، متاسفانه نمی‌توانید به سادگی آن را از بین ببرید و بلند کردن گلس از روی ال سی دی و نصب مجدد آن هم مشکلتان را برطرف نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل در موبایل کمک

اما اگر حباب هوا بنا به دلایل دیگر ایجاد شده، کافیست هرچه سریع تر یک کارت شبیه به کارت عابر بانک را روی نمایشگر گوشی قرار داده و از یک سمت به سمت دیگر بکشید. دقت کنید که برای انجام این کار نیرو و فشار زیادی به تاچ و ال سی دی آیفون وارد نکنید. با چند بار کشیدن کارت بر روی گلس محافظ ال سی دی احتمالا حباب هوای زیر آن حرکت کرده و نهایتا از زیر گلس خارج می‌شود.

تعمیرات اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های اپل» تماس بگیر

اگر گلس ال سی دی کج نصب شد چه کنیم؟

یکی دیگر از مشکلاتی که عموما افراد تازه کار بعد از تعویض گلس ال سی دی آیفون با آن مواجه می‌شوند مربوط به کج قرار گرفتن گلس بر روی صفحه نمایش گوشی می‌شود. اگر این اتفاق برای شما هم رخ داد به هیچ وجه نباید گلس محافظ ال سی دی آیفون را کاملا از روی آن برداشته و دوباره روی نمایشگر گوشی بچسبانید. برداشتن گلس محافظ از روی نمایشگر گوشی و چسباندن مجدد آن روی نمایشگر همیشه نتیجه نامطلوبی را به همراه می‌آورد، پس هیچوقت این کار را نکنید.

آموزش تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل

تعمیرات اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های اپل» تماس بگیر

اما راه حل موجود چیست؟ تصور کنید که لبه زیرین گلس را روی صفحه نمایش آیفون هماهنگ کرده بودید و این بخش از گلس ال سی دی منطق با گوشه های دستگاه روی آیفون چسبیده باشد، اما بخش فوقانی آن کمی کج شده شود! در این شرایط کافیست دو گوشه سمت راست و چپ لبه فوقانی گلس ال سی دی را به مقدار ناچیز از روی نمایشگر آیفون بلند کنید و سپس در همان حالت سعی کنید گلس ال سی دی را به سمتی که باید هدایت شود هول دهید. بعد از اینکه لبه فوقانی گلس ال سی دی هم کاملا با صفحه نمایش گوشی و پنل جلوی آیفون منطبق شد، آن را با یک کارت روی ال سی دی آیفون محکم نمایید. بدین صورت تعویض گلس ال سی دی آیفون با بهترین کیفیت ممکن انجام می‌شود و مشکل کج نصب شدن گلس ال سی دی هم برطرف می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش مرحله به مرحله نحوه تعویض گلس ال سی دی آیفون های اپل پرداختیم. برای کسب راهنمایی دقیق در مورد نحوه تعویض گلس محافظ LCD گوشی های سامسونگ هم می‌توانید از راهنمایی استفاده کنید که در مقاله “آموزش تعویض گلس گوشی سامسونگ گلکسی” خدمتتان ارائه کردیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد تعمیرات موبایل شرکت موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر