آموزش تشخیص گوشی اصل از قاچاق ؛ چگونه گوشی قاچاق نخریم؟

آموزش تشخیص گوشی اصل از قاچاق

با پیاده سازی طرح رجیستری موبایل لازم است تا ضمن خرید یک گوشی جدید حتما دقت کنید که آن محصول اصل باشد. چراکه خرید یک گوشی قاچاق در این بازه زمانی می‌تواند منجر به از دست رفتن هزینه پرداختی شما شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه تشخیص گوشی اصل از قاچاق بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تشخیص گوشی اصل از قاچاق

همانطور که می‌دانید طرح رجیستری موبایل رسما اجرایی شده و به موجب این طرح از فروش گوشی های قاچاق در بازار کشور جلوگیری می‌شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح مذکور به مطالعه مقاله “هر آنچه باید در مورد طرح رجیستری گوشی موبایل بدانید!” بپردازید. اما شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که چگونه قادر به تشخیص گوشی اصل از قاچاق هستیم؟

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر موبایل اپل، سامسونگ یا هوآوی کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

تشخیص گوشی اصل از قاچاق به سادگی امکانپذیر است و در ادامه این مقاله ما به صورت تصویری نحوه انجام این کار را برایتان شرح می‌دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

نحوه تشخیص گوشی اصل از قاچاق

به منظور تشخیص گوشی اصل از قاچاق ابتدا باید کد IMEI آن را داشته باشید. کد IMEI گوشی بر روی جعبه آن حک شده است، اما توصیه می‌کنیم با شماره‌گیری #*06* از بخش دایلر گوشی به کد IMEI آن دسترسی پیدا کنید.

آموزش تشخیص گوشی اصل از قاچاق

این کد را در گوشه‌ای یادداشت کرده و آن را برای شماره 3008887 پیامک کنید. بعد از چند دقیقه پاسخی از جانب این شماره دریافت خواهید کرد که مشخص می‌کند گوشی شما قاچاق است یا اصل!

تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل، سامسونگ یا هوآوی کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

آموزش تشخیص گوشی اصل از قاچاق

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

جمع‌بندی

بنابراین به همین سادگی قادر به تشخیص گوشی اصل از قاچاق خواهید بود. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

 

بیشتر بخوانید:

قطعات گوشی iPhone 11 Pro

قیمت دوربین پشت آیفون ایکس

قیمت دوربین پشت آیفون 8

نظرات کاربران (2)

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اشكان
اشكان
6 سال گذشته

دقیقا چه پیامى رو بده ینى اصله؟؟

فاطمه
فاطمه
6 سال گذشته

با سلام
من یک گوشی را از نمایندگی اش خریداری کرده ام اما کد فعالسازی شش رقمی را برای طرح رجیستری به بنده نداد و بعدا که تماس گرفتم گفتند شما نیاز به فعالسازی در سامانه ۷۷۷۷ ندارید و مالیاتش پرداخت شده … آیا این امر درست است؟