هم اکنون میزان استفاده از اینترنت و شبکه‌های وای‌فای به شدت افزایش یافته است. این افزایش کارایی به قدری بوده که تقریبا اغلب ما بدون اینترنت و عدم اتصال به این شبکه کاملا بیکار، تنها و ناامید می‌شویم. اما چطور می‌توان در یک گوشی اندرویدی اینترنت وای‌فای را فعال کرده و به شبکه آن متصل شد؟
ما در این مقاله قصد داریم که به آموزش مراحل مورد نیاز به منظور فعال‌سازی و اتصال دستگاه‌های هوشمند اندرویدی به شبکه وای‌فای بپردازیم. دقت داشته باشید که متصل شدن به یک شبکه هات‌اسپات (Hotspot) هم به همین شیوه امکان‌پذیر است. تنها تفاوت موجود مابین اتصال به شبکه وای‌فای و اتصال از طریق هات‌اسپات در این است که در اتصال به وای‌فای دستگاه شما مستقیما به مودم متصل می‌شود اما در هات‌اسپات دستگاه شما به یک گوشی یا تبلت دیگر متصل خواهد شد. این مورد هم در این مقاله آموزش داده می‌شود. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

اتصال مستقیم به شبکه وای‌فای

در مرحله اول باید قفل صفحه نمایش دستگاه را باز کنید. برای دستگاه ما قفل نمایشگری تعریف نشده، بنابراین به راحتی می‌توانید وارد آن شویم. دقت داشته باشید که دسترسی به اطلاعات داخلی دستگاه بدون عبور از قفل نمایشگر آن امکان‌پذیر نیست.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

وارد منوی اصلی اپلیکیشن‌ها شده و سپس گزینه تنظیمات یا Settings دستگاه را انتخاب کنید. آیکون مربوط به این بخش به شکل یک چرخ دنده نمایش داده می‌شود.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

گزینه‌ با عنوان Wi-Fi را در لیست موجود بیابید و آن را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات بخش وای‌فای دستگاه اندرویدی‌تان شوید.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

با استفاده از اسلایدر ارائه شده در کنار گزینه Wi-Fi نسبت به فعال‌سازی این قابلیت اقدام کنید. در این شرایط جستجوی اتوماتیک به منظور یافتن و شناسایی شبکه‌های وای‌فای قابل دسترسی آغاز می‌شود و لیست این شبکه‌ها ارائه خواهد شد. در این شرایط اگر پیش از این به شبکه خاصی متصل شده باشید که مجددا در دسترس باشد، دستگاه به طور اتوماتیک بار دیگر به آن شبکه متصل می‌شود. در غیر این صورت اتصال اتوماتیک به شبکه وای‌فای امکان‌پذیر نخواهد بود.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

در این مرحله قصد داریم که یک شبکه وای‌فای جدید را برای دستگاه تعریف کنیم. این شبکه ممکن است شبکه‌ای پنهان باشد، بنابراین به منظور اتصال به آن باید از طریق گزینه Add Wi-Fi Network وارد عمل شوید. در بخش نخست نام شبکه مورد نظر را وارد کنید.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

در بخش Security نوع تنظیمات امنیتی شبکه مورد نظر را انتخاب کنید. این گزینه معمولا بر روی WEP قرار داده می‌شود.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

در کادر مربوط به گزینه Enter Password رمز عبور شبکه وای‌فای مورد نظرتان را وارد کنید.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

نهایتا گزینه Connect را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دستگاه هوشمند اندرویدی‌تان به شبکه وای‌فای مورد نظر متصل شود.

اتصال به شبکه وای‌فای از طریق هات‌اسپات

قابلیت هات‌اسپات قابلیت بسیار کاربردی است. تصور کنید که قصد دارید اینترنت سیم کارت گوشی خود را با سایر گوشی‌های هوشمند اشتراک‌گذاری کنید. در این شرایط سایر گوشی‌ها می‌توانند به وای‌فای گوشی اصلی شما متصل شده و از اینترنت آن استفاده کنند. در این وضعیت گوشی اصلی شما که اینترنت سیم کارت آن فعال است نقش یک مودم مستقل را ایفاء می‌کند.
به منظور اتصال به یک شبکه هات‌اسپات مجددا وارد بخش تنظیمات یا Settings گوشی یا تبلت اندرویدی خود شوید.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

مانند حالت قبل با استفاده از اسلایدر ارائه شده، اتصال وای‌فای دستگاه خود را روشن کنید.

فعال‌سازی اینترنت وای‌‌فای و هات‌اسپات wifi hotspot

در لیست ارائه شده احتمالا نام شبکه هات‌اسپات مورد نظر نمایان می‌شود. در صورت مشاهده نام شبکه هات‌اسپات مورد نظرتان آن را انتخاب کرده و با وارد کردن رمز عبور شبکه به آن متصل شوید. در غیر این صورت دقیقا مانند حالت قبل یک شبکه وای‌فای جدید را برای دستگاه معرفی کنید و نام و رمز عبور مربوط به شبکه هات‌اسپات خود را در آن وارد نمایید و نهایتا گزینه Connect را انتخاب کنید.

منبع wikihow
برچسب‌ها: Add Wi-Fi Network how to add hotspot how to connect hot-spot how to connect wifi how to make wifi hotspot Wi-Fi آموزش اشتراک اینترنت آموزش اشتراک اینترنت سیمکارت آموزش به اشتراک گذاشتن اینترنت آموزش ساخت hotspot آموزش ساخت wifi آموزش ساخت هات اسپات آموزش هات‌اسپات آموزش وصل کردن دو گوشی به هم اتصال به hot-spot اتصال به hotspot اتصال به wifi اتصال به شبکه hot-spot اتصال به شبکه hotspot اتصال به شبکه wifi اتصال به شبکه wireless اتصال به شبکه وای فای اتصال به شبکه وای‌فای اتصال به شبکه وای‌فای از طریق هات‌اسپات اتصال به وای فای اتصال به وای‌فای اتصال شبکه وای‌ فای اتصال مستقیم به شبکه وای‌فای اشتراک اینترنت اینترنت wifi اینترنت وای فای اینترنت وایفای چگونه اینترنت سیمکارت را به اشتراک بگذاریم حل مشکل وصل نشدن به وای فای حل مشکل وصل نشدن به وایفای ساخت hotspot اندروید ساخت هات‌اسپات قابلیت هات‌اسپات اندروید هات‌اسپات وصل شدن به hotspot وصل شدن به wifi وصل شدن به wireless وصل شدن به وای فای وصل شدن به وایفای

خبرنامه

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر