تعمیر یا تعویض ال سی دی S20 Plus سامسونگ – G985 | موبایل کمک تعمیر یا تعویض ال سی دی S20 Plus سامسونگ – G985 | موبایل کمک

تعمیر یا تعویض ال سی دی S20 Plus سامسونگ – G985 | موبایل کمک

ال سی دی گوشی سامسونگ گلکسی اس 20 پلاس (Samsung Galaxy S20 Plus) ممکن است در برخی مواقع و بنا به دلایل مختلف دچار مشکل شود و نیاز به تعویض و تعمیر داشته باشد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم در رابطه با جزئیات تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس سامسونگ و نکات مهم مرتبط با آن صحبت داشته باشیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

سه حالت رایج خرابی ال سی دی Galaxy S20 Plus

ال سی دی گوشی سامسونگ گلکسی S20 Plus بزرگ و بدون حاشیه طراحی شده و به همین سبب خیلی آسیب پذیر است و وارد شدن ضربه، فشار یا هرگونه استرسی به گوشی موبایل می‌تواند منجر به شکستن، ترک برداشتن یا سوختن این قطعه شود. از سمت دیگر مسئله مهمی که ذهن کاربران را در تعویض ال سی دی اس 20 پلاس مشغول می‌کند مربوط به هزینه انجام این تعمیر است که بعدا در مورد آن صحبت می‌کنیم. به طور کلی سه حالت یا شرایط خرابی ال سی دی Galaxy S20 Plus  رایج هستند و اتفاق می‌افتند که هر یک به شرح زیر خواهند بود:

 

برای تعویض LCD سامسونگ S20 Plus کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

  • روشن نشدن صفحه نمایش: روشن نشدن صفحه نمایش در شرایطی که مطمئن باشید مشکل از سمت مدار پاور و باتری گوشی نیست، قطعا از سوختن ال سی دی خبر می‌دهد. این حالت ممکن است بنا به دلایل مختلف در گوشی S20+ سامسونگ به وجود آید. نفوذ آب به داخل گوشی یا وارد شدن ضربه و فشار سنگین به دستگاه می‌تواند از اصلی ترین این موارد باشد. متاسفانه این حالت رایج ترین حالت خرابی LCD گوشی اس 20 پلاس محسوب می‌شود.
  • کار نکردن تاچ: از کار افتادن تاچ هم یکی دیگر از رایج ترین حالت های خرابی ال سی دی گوشی S20 Plus خواهد بود. در این حالت، ال سی دی گوشی بدون مشکل کار می‌کند و محتوای مورد نیاز را به تصویر می‌کشد اما تاچ گوشی در قبال دستورات لمسی عکس‌العمل مناسب را از خود نشان نمی‌دهد. این حالت خرابی هم عموما در اثر وارد شدن فشار یا ضربه به گوشی و صفحه نمایش آن ایجاد می‌شود و حالتی نیست که خود به خود و بدون دلیل در گوشی مثل Galaxy S20 Plus رخ دهد.
  • شکستن صفحه نمایش: از دیگر دلایل رایج تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس می‌توان به شکستن صفحه نمایش گوشی اشاره کرد. شکستگی های روی صفحه موبایل می‌توانند عمیق یا سطحی باشند و روش تعمیر در این حالت با توجه به شدت این شکستگی ها و عمق آن ها تعیین خواهد شد. طبیعتا شکستن صفحه موبایل هم مسئله‌ای نیست که خود به خود رخ دهد و به دلیل بروز حوادثی مثل افتادن گوشی سامسونگ از دست کاربر و وارد شدن ضربه به آن ایجاد می‌شود.

 

تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس سامسونگ

 

به جرئت مدعی می‌شویم که تقریبا در 90 درصد مواقع هر مشکلی که در عملکرد تاچ و LCD گوشی هایی مثل سامسونگ گلکسی S20 پلاس به وجود می‌آید شامل موارد فوق می‌شود و به نوعی با این سه حالت در ارتباط خواهد بود. جالب است بداتید که تقریبا همیشه هم عوامل خارجی و انسانی مثل بی‌توجهی کاربر و سهل انگاری وی و سایر موارد این چنینی منجر به بروز اینگونه خرابی ها و مشکلات می‌شوند و ال سی دی گوشی هایی مثل Galaxy S20+ خود به خود دچار مشکل نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ 

تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس  

طبیعتا وقتی در عملکرد صفحه نمایش یا بهتر بگوییم ال سی دی گوشی S20+ اختلال و مشکلی به وجود آید باید جهت تعمیر آن وارد عمل شد اما به هیچ وجه نمی‌توان این تعمیر را به هر تعمیرکار سپرد و اکیدا توصیه می‌شود به دلیل حساسیت بالای صفحه نمایش این گوشی، فقط از سرویس نمایندگی های سامسونگ برای تعمیر آن استفاده کنید. نکته جالب این است که تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس هم با توجه به شرایط و نوع آسیبی که به صفحه گوشی وارد شده تعیین می‌شود. دو روش اصلی هم برای انجام این تعمیر وجود دارد که به شرح زیر هستند:

  • تعویض تاچ ال سی دی: در این روش تعمیر باید پنل تاچ و LCD گوشی به طور کامل تعویض شوند و هیچ راه دیگری به غیر از آن برای رفع مشکل وجود ندارد. این روش تقریبا در 90 درصد مواقع تنها راه تعمیر ال سی دی گوسی S20+ است و در مراکز تعمیرات تخصصی گوشی های هوشمند از آن استفاده به عمل می‌آید. تعویض تاچ ال سی دی زمانی الزامی است که بنا به هر دلیل در عملکرد تاچ LCD گوشی اختلالی ایجاد شود. مثلا اگر تاچ گوشی کار نکند یا قسمتی از ال سی دی سیاه شود و اتفاق های این چنینی در دستگاه رخ دهد می‌بایست تعویض تاچ LCD در دستور کار قرار گیرد.
  • تعویض گلس شکسته صفحه نمایش: در رابطه با تعویض گلس ال سی دی Galaxy S20 Plus در مقاله ضمیمه شده اطلاعات جامعی را ارائه کردیم، بنابراین مطالعه این مطلب می‌تواند بسیار کاربردی باشد. تعویض گلس فقط تحت شرایطی می‌تواند به عنوان یک روش تعمیر ال سی دی در گوشی S20 Plus 5G مورد استفاده قرار گیرد که بنا به هر دلیل شکستگی هایی روی صفحه این گوشی ایجاد شده باشد اما این شکستگی ها عمیق نباشند و در عملکرد تاچ LCD موبایل مشکل و اختلالی به وجود نیاورند. در صورتی که یکی از این دو قطعه کوچک ترین آسیبی دیده باشد و در عملکردش اختلال به وجود آید، مشکل فقط با تعویض کل پنل تاچ LCD قابل رفع خواهد بود.

 

برای تعویض LCD سامسونگ S20 Plus کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

بنابراین با دو حالت اصلی تعمیر ال سی دی اس 20 پلاس سامسونگ آشنا شدید. هر یک از این دو حالت دارای جزئیات خاصی هستند که در مورد آن هم صحبت خواهیم کرد. اگر بنا به هر دلیل آسیبی به صفحه گوشی S20 Plus شما وارد شده، سریعا عملکرد تاچ ال سی دی آن را بررسی کنید. اگر این دو قطعه سالم هستند و بدون مشکل کار می‌کنند از صفحه موبایلتان شکسته، قادر خواهید بود که با تعویض گلس مشکل را رفع کنید اما اگر در عملکرد یکی از این دو قطعه اختلالی ایجاد شده باشد می‌بایست تعویض کامل تاچ LCD در دستور کار قرار گیرد. تحت هر شرایط برای انجام تعمیرات روی ال سی دی Galaxy S20 Plus فقط از سرویس نمایندگی های مجاز سامسونگ استفاده کنید.

تعویض تاچ ال سی دی گلکسی S20 پلاس

رایج ترین روش در تعویض ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس مربوط به تعویض کامل تاچ و ال سی دی می‌شود. تقریبا در 90 درصد مواقعی که در عملکرد تاچ و LCD موبایل اختلالی به وجود می‌آید، شرایط به گونه‌ایست که فقط با تعویض تاچ LCD می‌توان مشکل را برطرف ساخت. تعویض این پنل زمانی الزامی می‌شود که در عملکرد تاچ یا ال سی دی موبایل بنا به هر دلیل اختلال به وجود آید. حتی اگر یکی از این دو قطعه دچار مشکل شوند و قطعه دیگر سالم باشد و بدون مشکل کار کند هم، باز باید پنل مذکور به طور کامل تعویض گردد.

به عنوان مثال تصور کنید گوشی موبایل شما از دستتان افتاده و به زمین برخورد کرده و بعد از این برخورد قسمتی از LCD سیاه شده اما تاچ آن بدون مشکل کار می‌کند. در این شرایط تنها راه برای رفع مشکل تعویض تاچ ال سی دی گلکسی S20 پلاس خواهد بود. یا مثلا تصور کنید در اثر ضربه یا فشاری که به گوشی وارد شده تاچ آن درست کار نکند اما LCD در نمایش محتوا هیچ مشکلی نداشته باشد! متاسفانه در اینگونه مواقع هم صرفا با تعویض کامل پنل تاچ و LCD مشکل صفحه گوشی قابل رفع خواهد بود. اما اگر قرار شد پنل تاچ ال سی دی گوشی شما به طور کامل تعویض شود، چه نکات مهمی وجود دارند که باید مورد توجه قرار گیرد و چرا گفته می‌شود که برای تعویض پنل تاچ LCD گوشی S20+ صرفا از خدمات نمایندگی های مجاز سامسونگ استفاده کنید؟

 

تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس سامسونگ

 

یکی از مهمترین نکاتی که باید در تعویض تاچ ال سی دی  گلکسی S20 پلاس به آن توجه شود مربوط به اطمینان حاصل کردن از اورجینال بودن پنل جدید می‌شود. پنل های LCD در گوشی های موبایل در دو نسخه اورجینال یا OEM و کپی یا غیراورجینال عرضه شده‌اند که گاها به این پنل های غیر اورجینال اصطلاحا های کپی، گرید A و غیره هم می‌گویند. این دو نوع پنل از نظر کیفیت عملکرد تفاوت های محسوسی با هم ندارند و به همین جهت اگر به این موضوع اهمیت می‌دهید باید در تعمیر ال سی دی اس 20 از اورجینال بودن پنلی که قرار است در گوشی موبایل نصب شود اطمینان حاصل کنید.

مسئله و نکته مهم بعدی که باید در تعمیر ال سی دی اس 20 پلاس به آن توجه شود مربوط به تجربه تعمیرکاری خواهد بود که قرار است ال سی دی موبایل شما را تعویض کند. در صورتی که تعمیرکار تجربه کافی در این حوزه نداشته باشد، احتمال بروز مشکل و آسیب دیدن دیگر قطعات گوشی و انجام یک تعمیر نه چندان با کیفیت افزایش می‌یابد. کارشناسانی که در نمایندگی های سامسونگ تعمیرات موبایل محصولات این برند را انجام می‌دهد تمام استانداردهای لازم را در تعمیرات رعایت خواهند کرد و بدین ترتیب شما می‌توانید یک تعمیر مطمئن را از این نظر هم تجربه نمایید. مسئله مهم بعدی مربوط به تجهیزات و ابزارهای تعمیر می‌شود!

برای تعمیرات ال سی دی گلکسی اس 20 و تعویض پنل تاچ LCD آن نمی‌توان از روش های سنتی و ابزارهای نامناسب استفاده کرد چون این گوشی بسیار ظریف طراحی شده و قطعات سخت افزاری آن با ظرافت خاصی در کنار هم گنجانده شده‌اند. برای تعویض این گوشی و باز کردن قاب آن باید حتما از تجهیزات و لوازم مناسب استفاده شود که این تجهیزات فقط در نمایندگی های سامسونگ یافت می‌شوند. بنابراین اگر قرار است ال سی دی گوشی Galaxy S20+ شما تعویض شود، فقط از سرویس نمایندگی های مجاز سامسونگ برای انجام این کار استفاده کنید تا خیالتان از بابت اورجینال بودن LCD جدید و همچنین کیفیت تعمیرات راحت باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی S20 Plus

 

برای تعویض LCD سامسونگ S20 Plus کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

تعویض گلس شکسته صفحه گوشی S20+

اما همانطور که در بخش های قبل به طور مختصر اشاره کردیم، در برخی از مواقع ممکن است بتوان با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش گوشی S20 Plus را برطرف کرد. اگر شکستگی هایی روی صفحه نمایش موبایل شما به وجود آمده‌اند اما تاچ و LCD آن همچنان بدون مشکل کار می‌کنند، یعنی شما قادر هستید که با تعویض گلس شکسته صفحه گوشی S20+ مشکل آن را برطرف سازید و نیازی به تعویض کامل پنل تاچ LCD وجود ندارد. اما برخلاف تصور اغلب کاربران تعویض گلس گوشی اصلا کار آسانی نیست و برای انجام این تعمیر در گوشی های سامسونگ باید از تجهیزات و دستگاه های خاصی استفاده شود.

در مرحله اول انجام این تعمیر باد پنل تاچ LCD شکسته گوشی از آن جدا شود. در طول انجام این مرحله باید مراقب بود که آسیبی به تاچ و LCD موبایل وارد نگردد. در مرحله دوم می‌بایست قطعات شکسته گلس با احتیاط از روی صفحه گوشی برداشته شوند. این کار باید با طی کردن مراحل خاص و در نظر گرفتن استانداردهای مهمی انجام گیرد، چون در غیر این صورت می‌تواند منجر به آسیب دیدن ال سی دی و تاچ شود. در مرحله سوم تعمیر ال سی دی اس 20 پلاس به این روش باید یک گلس جدید روی صفحه گوشی پرس شود که انجام این کار با دستگاه های خاصی صورت می‌پذیرد که در نمایندگی های رسمی سامسونگ موجود هستند.

در مرحله بعد حباب زدایی از فضای مابین گلس و LCD به عمل می‌آید و در مرحله آخر هم پنل تاچ LCD گوشی روی آن نصب خواهد شد. بدین ترتیب تعمیر صفحه نمایش گوشی S20+ از طریق تعویض گلس انجام می‌شود. پس همانطور که می‌بینید این تعمیر ساده و راحت نیست و حتما باید با طی کردن مراحل دقیق و با استفاده از تجهیزات خاص صورت پذیرد و یک کارشناس با تجربه هم بر تمام مراحل تعمیر و حتی عملکرد دستگاه هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند نظارت داشته باشد. در صورتی که کوچک ترین اشتباه در این تعمیر صورت پذیرد، ممکن است به تاچ و LCD گوشی آسیب وارد شود و کاربر دگر قادر نباشد با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی خود را رفع کند.

هزینه تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس

اما یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد که خیلی از کاربران در رابطه با آن سوال هایی را مطرح کرده‌اند. این نکته مربوط به هزینه‌ای می‌شود که باید در تعویض و تعمیر LCD گوشی سامسونگ S20+ پرداخت شود! همانطور که گفتیم صفحه نمایش این گوشی بزرگ، بدون حاشیه و فوق‌العاده با کیفیت است، پس جای تعجبی ندارد که قیمت ال سی دی اورجینال آن بسیار گران باشد. از آنجایی که در تعویض تاچ LCD گوشی S20+ شما ملزم به عوض کردن این پنل و خرید یک پنل جایگزین خواهید بود، طبیعتا هزینه تعمیرات هم به مراتب زیاد می‌شود. ال سی دی گوشی S20 Plus سامسونگ تقریبا گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری بکار رفته در آن است! پس اگر شرایط گوشی طوری باشد که فقط با تعویض پنل تاچ LCD بتوان مشکل آن را رفع کرد، هزینه تعمیرات به حداکثر می‌رسد اما باز هم روش هایی برای کاهش هزینه تعمیر وجود دارد!

 

تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس سامسونگ

 

به عنوان مثال شما می‌توانید با استفاده از پنل های غیر اورجینال یا اصطلاحا کپی هزینه تعمیرات را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید. این نوع پنل ها حتی می‌توانند هزینه تعمیرات را تا یک دوم کاهش دهند اما به هر صورت کیفیت آن ها مثل پنل ال سی دی اورجینال و فابریک گوشی نیست و ما هم خیلی استفاده از این نوع پنل ها را به شما عزیزان توصیه نمی‌کنیم. اگر راهی برای پرداخت هزینه مورد نیاز برای نصب LCD اورجینال در گوشی ندارید می‌توانید از این روش به عنوان آخرین گزینه و راه حل استفاده نمایید. اما اگر تعمیر ال سی دی گلکسی اس 20 پلاس صرفا با تعویض گلس امکانپذیر شود چطور؟

یکی از اصلی ترین مزیت هایی که جایگزین کردن تعویض گلس صفحه نمایش گوشی S20 Plus می‌تواند در مقایسه با تعویض کامل پنل تاچ LCD داشته باشد مربوط به کاهش هزینه تعمیرات خواهد بود. زمانی که صرفا با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی رفع می‌شود، دیگر پنل تاچ و LCD آن تعویض نخواهد شد و عملا فقط خود گلس محافظ ال سی دی است که تعویض می‌گردد و بدین ترتیب شما لزومی مبنی بر پرداخت هزینه گزاف برای خرید پنل ال سی دی و تاچ نخواهید داشت و صرفا هزینه گلس و انجام مراحل تعمیر را پرداخت می‌کنید. پس اگر شرایط طوری است که می‌توانید از تعویض گلس به جای تعویض تاچ LCD استفاده کنید، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه خواهید داشت.

 

برای تعویض LCD سامسونگ S20 Plus کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

موبایل کمک و تعمیر ال سی دی Galaxy S20 Plus سامسونگ

با توجه به نکاتی که ذکر کردیم کاملا مشخص است که تعمیر صفحه نمایش یا همان ال سی دی Galaxy S20 Plus سامسونگ یک تعمیر حساس، دقیق و بسیار مهم است و تحت هر شرایط باید به دست تعمیرکاران مجرب انجام گیرد. به همین سبب است که همیشه توصیه داریم برای انجام تعمیرات تخصصی روی گوشی موبایل حساس و ظریفی مثل سامسونگ گلکسی اس 20 پلاس فقط از خدمات نمایندگی های مجاز سامسونگ استفاده کنید تا تمام استانداردهای لازم در حین تعمیر رعایت شده و کیفیت تعمیرات در بالاترین سطح قرار گیرد.

به منظور ثبت سفارش تعمیر موبایل خود می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ تماس حاصل کرده یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا برای انجام هماهنگی های لازم با شما تماس تلفنی برقرار گردد، همچنین می‌توانید به صورت حضوری و ضمن مراجعه به آدرس تهران، خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک ۹ واحد ۲ درخواست بررسی و تعمیر موبایل خود را به ثبت برسانید. در مرکز موبایل کمک انواع تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ، اپل، هوآوی و غیره با گارانتی رسمی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گوشی سامسونگ اس 20 پلاس

قطعات اس 20 پلاس

قیمت تاچ ال سی دی اس 20 پلاس

قیمت ال سی دی S20 Plus

تعمیرات تخصصی سامسونگ
در نمایندگی سامسونگ با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی سامسونگ
در گارانتی سامسونگ

مقالات آموزش تعمیرات سامسونگ

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات سامسونگ

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض باتری سامسونگ

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات سامسونگ

خرید قطعات اورجینال سامسونگ (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ