مزایا و معایب سفر با وسایل نقلیه عمومی

اتاقک - اجاره ویلا

مزایا و معایب سفر با وسایل نقلیه عمومی

تعطیلات نوروز بهانه خوبی برای سفر و تفریح است که اعضای یک خانواده و یا گروهی از دوستان بتوانند پس از مدت‌ها کار و تلاش کنار یکدیگر جمع شوند و لحظات شادی را سپری کنند. هر جمعی بر اساس نوع سفر خود یک نوع وسیله نقلیه را انتخاب می‌کنند تا در طول سفر آسودگی بیشتری داشته باشند. استفاده از وسایل نقلیه عمومی با تمام مزایا و معایبی که دارد یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین وسایلی است که برای سفر انتخاب می‌شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی مسافران خیلی راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند از طریق اینترنت نسبت به خرید بلیط اقدام کنند و در وقت خود صرفه‌جویی کنند. با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به ایجاد فرصت‌های شغلی کمک زیادی می‌شود و عده زیادی می‌توانند به واسطه ارائه خدمات به مسافران در سامانه‌های مسافربری اشتغال به کار داشته باشند. اما وسایل نقلیه عمومی معایبی هم دارند؛ مثلا صف‌های طولانی کنترل کردن مدارک، عدم دسترسی راحت به سرویس بهداشتی در اتوبوس‌ها و همسفر شده با افراد غریبه برخی از این معایب هستند.

اتاقک - اجاره ویلا

ترافیک کمتر، هوایی  تمیز‌تر

یکی از هدف‌های سفر استفاده از آب‌و‌هوای مطبوع شهرهای دیگر است که متاسفانه به دلیل ازدحام خودروهای شخصی آن شهرها نیز در معرض تهدید آلودگی هوا قرار گرفته‌اند. یکی از راه‌هایی به ایجاد آلودگی کمتر کمک می‌کند استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای سفر است که در کاهش ترافیک نیز بی تاثیر نیست. ترافیک‌های بین شهری و شلوغی جاده‌ها باعث خستگی زیاد و سردرگمی مسافران می‌شود و همچنین تحمل این وضعیت برای کودکان و سالمندان خارج از توان است. فرقی نمی‌کند فاصله مبداء تا مقصد چقدر است مسافران حتی اگر قرار است تعطیلات خود را با اجاره ویلاهای شمال سپری کنند می‌توانند به راحتی بلیط هواپیما تهیه کرده و سفر خود را آغاز کنند.

سفر شما چند نفره است؟

برخی از اوقات خانواده تصمیم می‌گیرند با هم به سفر بروند که هم در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی شود، هم اینکه لحظات شاد بیشتری را کنار هم خواهند داشت. اما شاید خودروهای شخصی  موجود برای همه نفرات کافی نباشد که در این مواقع استفاده از وسیله نقلیه عمومی بهترین گزینه پیش رو است. با توجه به تعداد نفرات می‌توانند به تهیه بلیط اتوبوس و اجاره ویلا در کردان اقدام کنند و سفری پر از خاطرات شاد را تجربه کنند.

هزینه کمتر، سفر بهتر

شاید به نظر بعضی از افراید بیاید که هزینه تهیه بلیط گران باشد و سفر با خودروی شخصی ارزان‌تر از آن تمام شود اما پس از پرداخت هزینه‌های بالای تعمیرات خودرو و معاینات فنی متوجه می‌شوند که سفر با وسیله نقلیه خیلی ارزان‌تر از وضعیت موجود می‌شد. یکی از ارزان‌ترین راه‌های سفر تهیه بلیط اتوبوس است که با توجه پیشرفت سامانه‌های مسافربری تهیه بلیط به صورت آنلاین انجام می‌شود و زحمت زیادی برای مسافران ندارد. همچنین این روزها دیگر بیشتر اتوبوس‌ها صندلی‌های استاندارد و مناسبی دارند که مسافران کمتر احساس خستگی می‌کنند. به‌عنوان مثال افرادی که قصد سفر دارند می‌توانند بعد از اجاره سوئیت در رامسر از طریق پایگاه‌های اینترنتی بلیط اتوبوس را هم برای تاریخ مورد نظرشان تهیه کنند و با آسودگی از تعطیلات خود لذت ببرند.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
وب سایت تفریحی 1و2
وب سایت تفریحی 1و2
2 سال گذشته

• به نظر من یک وب سایت تفریحی خوب مثل وب سایت تفریحی ۱و۲ علاوه بر ویژگی های ظاهری مثلا تناسب ظاهر، طراحی خوب و کاربر پسند بایستی مشتری را به درستی به محصولی که میخواد هدایت کنه یا اینکه اطلاعات کاربر را بالا ببرد.