Google Voice چیست؟ معرفی ۴ نوع شماره گوگل ویس

Google Voice چیست؟ معرفی ۴ نوع شماره گوگل ویس

Google Voice چیست؟ معرفی ۴ نوع شماره گوگل ویس

گوگل ویس چیست؟

گوگل ویس سرویس پیام رسان صوتی گوگل است که به کاربران اجازه می دهد تا پیام های متنی رایگان ارسال کنند، پیام های صوتی خود را شخصی سازی کنند و متن پیام های صوتی را به صورت نوشتار دریافت کنند. این سرویس امکانات فراوان دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. در گذشته برای بهره مندی از خدمات این سرویس، شما به یک کد دعوت گوگل ویس نیاز داشتید. خوشبختانه در حال حاضر، ساخت اکانت گوگل ویس به صورت رایگان در اختیار کاربران امریکایی گوگل در دسترس است.

سایر کاربرانی که قصد استفاده از این سرویس دارند نیاز است تا آن را خریداری نمایند.

تماس های google voice توسط تلفن های هوشمند و از شبکه ارتباطی تلفن انجام می گیرد. تماس های دریافتی و برقرار شده از طریق اینترنت، به روش ادغام گوگل ویس با گوگل هنگ آوتس انجام می شوند.

نحوه استفاده از گوگل ویس

پس از ثبت نام در گوگل ویس، کاربران یک شماره تماس دریافت می کنند. این شماره به کاربر کمک می‌کند تا از طریق دستگاه های متفاوت و در موقعیت های جغرافیایی مختلف (به غیر از ایران) در دسترس باشد. شما با این شماره می توانید از طریق تلفن همراه، تلفن های خط ثابت، تلفن های کاری و خطوط VoIPبه راحتی ارتباط برقرار کنید. این سرویس به کاربران اجازه می دهد تا تمامی تلفن های خود را تنها با یک خط، مدیریت کنند و همچنین خطوط تلفن را بر اساس تماس گیرنده ها، شخصی سازی کنند.

به بیان ساده تر، با کمک این سرویس، شما می توانید تصمیم بگیرید که تلفن چه مشتری یا فردی را با چه خطی پاسخ دهید. در حالی که اکثر خدمات گوگل ویس رایگان هستند، برخی از این خدمات (مانند ضبط تماس) تنها از طریق حساب های پرمیوم قابل استفاده می باشند.

مهم ترین ویژگی‌های Google voice چیست؟

مهم ترین ویژگی‌های Google voice چیست؟

در بخش قبل توصیفی کلی از خدمات و ویژگی های گوگل ویس ارائه شد اما برای آشنایی بیشتر با google voice، در این بخش برخی از مهم ترین امکانات آن را مرور خواهیم کرد:

 • امکان شنیدن پیام های صوتی پیش از پاسخگویی به تماس
 • امکان دسته بندی تماس ها و ارجاع آنها به تلفن های مختلف برای پاسخگویی
 • روتینگ تلفن های ورودی
 • رونوشت پیام های صوتی
 • تماس های بین المللی ارزان
 • ضبط تماس Google Voice
 • اطلاع رسانی در خصوص پست صوتی از طریق ایمیل یا پیامک
 • امکان تنظیم خوشامدگویی صوتی برای برخی از تماس گیرندگان خاص
 • مسدود کردن تماس
 • امکان ارسال پیامک Google Voiceیا پیام متنی Google Voiceبه صورت رایگان
 • برگزاری کنفرانس های تلفنی
 • امکان تغییر دستگاه های تلفن در حین تماس
 • تماس رایگان کامپیوتر به تلفن در آمریکای شمالی
 • تماس صوتی و تصویری رایانه به رایانه رایگان در سراسر جهان

آیا Google voice رایگان است؟

آیا Google voice رایگان است؟

نصب و راه اندازی گوگل ویس در ایران پولی است.همچنین دانلود اپلیکیشن های گوگل ویس رایگان است اما برخی از امکانات این سرویس (مانند پورت بندی شماره تلفن) پولی می باشند. همچنین برقراری تماس بین المللی از طریق گوگل ویس با توجه به مقصد تماس شما، می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد.

برای خرید گوگل ویس از وین‌برد کلیک کنید.

چگونه گوگل ویس را فعال کنیم؟

استفاده از گوگل ویس در ایران

توجه: دنبال کردن این چند خط، مناسب اشخاصی است که سیم کارت آمریکا دارند. کاربران ایرانی نیاز است تا از شرکت‌های واسط مثل وین‌برد برای خرید شماره مجازی گوگل ویس اقدام نمایند.

پیش از دریافت خط تماس گوگل ویس، باید در خصوص بهترین پیکربندی Google voice با توجه به نیازها و شرایط خود، تصمیم گیری کنید. پس از آنکه در خصوص نوع حساب کاربری مورد نیاز خود تصمیم گیری کردید، می توانید به صفحه ثبت نام گوگل ویس(http://voice.google.com) مراجعه کرده و راهنمایی های موجود در سایت برای راه اندازی Google voice را دنبال کنید.

به طور کلی این دستورالعمل ها به شما کمک می کنند تا گوگل ویس را پیکربندی کنید، یک شماره Google Voiceجدید دریافت کنید و یا از شماره های قبلی خود استفاده کنید.

در مرحله بعد، شما یک گذرواژه انتخاب می کنید تا از طریق آن بتوانید پیام های خود را دریافت کرده و یا از طریق تلفن خود به تنظیمات Google voice ، دسترسی داشته باشید.

شما سپس باید یک شماره تلفن انتخاب کنید تا تماس های گوگل ویس به آن منتقل شوند. در واقع اگر کسی از طریق شماره تماس گوگل ویس با شما ارتباط برقرار کند، این تماس به شماره ای که در این مرحله مشخص می کنید، منتقل می شود. در نهایت نیز شما باید شماره تماس خود را تایید کنید. برای این کار، Google Voiceیک کد عددی به شما ارسال می کند. با وارد کردن این کد، شما خط تماس خود را برای انتقال تماس های Google voice تایید خواهید کرد.

Google Voice چیست؟ معرفی ۴ نوع شماره گوگل ویس

انواع حساب ها در Google voice

شماره تماس گوگل ویس:شما ممکن است چندین خط کاری یا شخصی داشته باشید. گاهی به همراه داشتن تمامی این خطوط و پاسخگویی به تماس ها غیر ممکن است. شماره تماس گوگل ویس به شما کمک می کند تا تمام تماس های ورودی و خروجی خط های مختلف را از طریق یک شماره، مدیریت کنید. شما می توانید حساب کاربری خود را به گونه ای تنظیم کنید تا زمانی که شخصی با شماره گوگل ویس شما تماس می گیرد، یک یا چند دستگاه تلفن زنگ خورده و یا یک تلفن خاص، به صدا در آید.

نسخه lite گوگل ویس (فقط برای پیام های صوتی): نسخه گوگل ویس lite سرویس پیام صوتی را در اختیار کاربران قرار می دهد. با کمک این سرویس، کاربران می توانند برای یک یا چندین خط تماس، پیام های خوش آمد گویی ضبط کنند، پیام صوتی دریافت کنند و از سایر امکانات این سرویس استفاده کنند. با کمک نسخه گوگل ویس lite، کاربران در واقع به سیستمی مشابه با ایمیل دسترسی دارند و می توانند پیام های صوتی را به صورت ذخیره شده در آن دریافت کنند. این پیام ها از طریق اینترنت و همچنین از طریق تلفن همراه، قابل دسترس خواهند بود.

سرویس Google voice بر روی خطوط شرکت اسپرینت Sprint: این سرویس در واقع تلفیقی از خدمات شرکت ارتباطی اسپرینت و Google Voice است. کاربران شرکت اسپرینت این امکان را دارند تا خطوط خریداری شده خود را به شماره های گوگل ویس تبدیل کنند. بدین ترتیب، این افراد نیازی به دریافت یک شماره Google Voice دیگر برای دسترسی به خدمات این سرویس نخواهند داشت. از سویی دیگر، کاربران اسپرینت می توانند شماره Google voice خود را جایگزین شماره اسپرینت کنند. این نوع سرویس می تواند برای افرادی که از قبل شماره گوگل ویس داشته اند، مفید واقع شود.

پورت کردن شماره: پورت کردن شماره در واقع به کاربران اجازه می دهد تا شماره های خطوط موبایل خود را به Google voice متصل کنند. بدین ترتیب ، کاربران به تمامی امکانات اصلی گوگل ویس دسترسی پیدا می کنند. در این روش، نیازی به دریافت یک شماره جدید و جداگانه از Google Voice نیست. البته شایان ذکر است که پورت کردن شماره، رایگان نیست.

قیمت ها در Google voice

کاربران گوگل ویس در آمریکا می توانند از طریق اپلیکیشن موبایل و یا اپلیکیشن مبتنی بر وب این سرویس، با داخل و یا خارج از کشور ارتباط برقرار کنند. برقراری ارتباط از طریق شماره گیری خط Google voice نیز امکان پذیر است. تماس های داخلی و خارجی به آمریکا و کانادا (و از داخل آمریکا یا کانادا) مجانی است.

سایر کشورها نیز امکان برقراری تماس های بین المللی را دارند اما به ازای هر دقیقه، هزینه 0.01 دلار در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که نرخ های تماس های بین المللی متفاوت است و برای اطلاع بیشتر از جزئیات، بهتر است صفحه رسمی گوگل ویس در خصوص تماس های بین المللی(https://www.google.com/voice/b/0/rates) را مطالعه کنید.

Google voice در اندروید یا آیفون

گوگل ویس در آیفون به کاربران اجازه می دهد تا تنظیمات حساب کاربری Google voice خود را از طریق آیفون تغییر دهند. با این حال، این اپلیکیشن رتبه خوبی را از کاربران آیفون دریافت نکرده است. اپلیکیشن Google Voiceدر اندروید امتیاز بهتری دارد؛ چرا که این اپلیکیشن با سیستم عامل اندروید، سازگارتر است.

دانلود اپلیکیشن موبایل و نحوه استفاده از گوگل ویس

دانلود اپلیکیشن موبایل گوگل ویس رایگان است. شما می توانید این اپلیکیشن را از طریق Appstore ( برای گوش های آیفون: https://apps.apple.com/us/app/google-voice/id318698524) و یا گوگل پلی ( برای گوشی های اندروید: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.googlevoice&hl=en&gl=US)دریافت کنید.

آیا گوگل ویس یک شماره دائمی است؟

در صورتیکه با آیپی ایران وارد اکانت گوگل ویس خود نشوید و همچنین هرماه از شماره استفاده کنید، بله؛ باید گفت گوگل ویس یک شماره مجازی دائمی می‌باشد.

نتیجه

به جرات می توان گفت که شرکت گوگل بزرگترین موتور جستجو در دنیا را داراست. در نتیجه وقتی چنین شرکتی اشتباهی را انجام دهد کاربران عصبانی و ناامید می شوند. به عنوان مثال گوگل ویس (Google Voice) یکی از چندین محصول گوگل است که عرضه شده است. هر چند سالیان زیادی از ارائه آن می گذرد؛ باز هم مشکلات زیادی دارد که هنوز برطرف نشده اند.

با اینحال گوگل ویس برترین شماره مجازی دنیاست که کاربران ایرانی توسط آن قادر هستند تا از محدودیت‌ها عبور کنند و به ساخت اپل ایدی، اکانت توییتر، واتساپ، تلگرام، تیندر و … بدون لمس تحریم‌ها بپردازند. دارا بودن یک شماره آمریکا آن هم با قیمتی به صرفه (کمتر از ۳۵۰ هزارتومان) برای هر کاربر ایرانی فعال اینترنت است پیشنهاد می‌شود.

همین الان به وین‌برد سَر بزنید و پیش از اتمام شماره گوگل ویس خرید کنید!

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments