خرید اقساطی خودرو و ۴ نکته مهم

این روزها کلمه ی خرید اقساطی خودرو، خرید لیزینگی خودرو یا تحویل فوری را زیاد میشنویم. البته با قیمت های روز خودرو، این امر دور از انتظار نبوده و بهترین راه برای خرید خودرو به حساب می آید. همینطور شرکت های زیادی در این زمینه شروع فعالیت نموده اند و اقدام به ارائه این خدمات کرده اند. به عنوان یکی از معتبر ترین و برترین شرکت های این حرفه میتوانیم به آرمان خودرو اشاره کنیم .آرمان خودرو متخصص در امر فروش اقساطی خودرو با تحویل فوری و یک ساعته میباشد. این تیم در تلاش است تا در شرایط فعلی خرید خودرو را برای عموم به آسان ترین شکل ممکن در بیاورد.

با این حال نکاتی در خرید اقساطی خودرو مطرح است که دوست داریم در ادامه بیشتر به آنها بپردازیم. اگر شما هم به فکری خرید خودرو به صورت اقساطی هستید تا انتها با ما همراه باشید.

ارائه دهندگان خرید اقساطی خودرو چه کسانی هستند…؟

به طور کلی ارائه دهندگان خدمت فروش و خرید اقساطی خودرو شامل5 بخش میشود. در بخش اول بانک ها در این حرفه فعال هستند. با این حال بانک ها زیاد تمایلی به خودرو دار شدن افراد ندارند و فعالیت آنها کمی کمرنگ تر و گاها در غالب شرکت های لیزینگ انجام میشود. در بخش دوم شاهد خودرو سازان و کمپانی های خودرو سازی هستیم. خودروساز ها به عنوان رکن اصلی و برای ارائه محصولات خود اقدام به ارائه طرح هایی طی جشنواره ها میکنند.

در بخش سوم شرکت ها واسط مشغول فعالیت هستند. این شرکت ها نظیر آرمان خودرو، اقدام به فروش خودرو به صورت اقساطی میکنند. با این حال اعتبار و سابقه برای انتخاب شرکت مناسب در این امر بسیار مهم خواهد بود. در بخش چهارم شرکت های لیزینگ خودرو مشغول فعالیت هستند. این شرکت ها راحت ترین راه برای ارائه خودرو از خودروساز به مشتریان میباشند. با این حال مصائبی در خرید از آنها برای مشتری پیش خواهد آمد که در مقاله قبلی مفصلا به این امر اشاره کردیم. در بخش سوم نیز نمایشگاه داران مشغول فعالیت هستند که روند کار آنها تا حدودی مشابه شرکت های واسط میباشد.

نکاتی برای بستن قرارداد با شرکت های اقساطی

برای خرید های اقساطی همواره چند مورد برای گمراهی مشتریان به همراه دارد. این مسائل میتوانند در عین ساده بودن مشتریان را به دردسر بیندازند. در این بخش قصد داریم به چند نکته اشاره کنیم تا نهایت دقت را داشته باشید.

  • توجه به مبلغ کلی وجه قابل پرداخت برای خرید اقساطی

یکی از مهمترین نکات در خرید اقساطی خودرو توجه بیشتر شما قرارداد هاست. خریداران در ابتدای کار به میزان وجه برای پرداخت توجه کافی را نمیکنند. برای مثال باید مد نظر داشته باشید که اگر خودرویی 100میلیون تومان ارزش دارد، با طرح های اقساطی چه میزان مبلغی را باید بیشتر بپردازید. این امر جرو نکاتی برای بررسی در ابتدای بررسی جهت خرید خودرو میباشد. پس بهتر است همان ابتدای کار و قبل از ثبت قرارداد به این امر توجه لازم را بکنید.

  • تصمیم قطعی خود را بگیرید.

منظور از این امر این است که بسیاری از خریداران پس از ثبت قرارداد به این نتیجه میرسند که بدون پرداخت اقساط برایشان پر سودتر خواهد بود. از این رو اقدام به عملی کردن تصمیمشان میگیرند. از این رو خریدار از مفاد ذکر شده در قرارداد با شرکت ها خارج شده و شرکت های ارائه خدمات به خصوص شرکت های لیزینگی اقداماتی را خواهند داشت. در این مرحله از کار شرکت لیزینگ خودروی شمارا ضبط میکند، سفته به اجرا در خواهند آمد و ضمنین شما متعهد به پرداخت جریمه و اقساط خواهند شد. از این رو شما وادار به پرداخت یکباره و کلی خواهید شد. پس باید قبل از ثبت قرارداد به این امر توجه لازم را داشته باشید.

  • به مفاد قرارداد دقت کنید

به طور معمول هنگام ثبت قرارداد باید به ذکر مفادی برای منافع مشتری دقت نمایید. اکثر شرکت های حاضر در امر فروش اقساطی خودرو، در قرارداد های خود، تمامی مفاد را طوری در نظر میگیرند که منافع فروشنده به طور کلی حفظ گردد. این امر باعث خواهد شد تا چیزی به نفع مشتری نبوده و در محاکم قضایی کمک چندانی به شما نکند. از این رو توجه به معتبر بودن فروشنده از سمت شما امر مهمی خواهد بود. به همین دلیل بوده است که همواره آرمان خودرو انتخاب نهایی برای مشتریان خود بوده است. رعایت اصول مشتری مداری از سمت آرمان خودرو در فروش های اقساطی با تحویل فوری و رعایت حقوق مشتریان همواره مهمترین اصل برای این شرکت یاد شده است.

خرید اقساطی خودرو و 4 نکته مهم

قبل از خرید وکالتی به خوبی فکر کنید.

از مهمترین موارد در این نوع از فروش و خرید خودرو، وکالت بلاعزل میباشد. بهتر است سعی کنید تا وکالت های بلاعزلی که فروشندگان را از تضمین انتقال سند مالکیت معاف کند، امتناع کنید. راه حل این امر نیز به بندی در مفاد قرارداد برخواهد گشت. شما میتونید با قراردادن بندی تحت عنوان اینکه انتقال سند پس از پایان اقساط در هر شرایطی اتفاق بیفتد و شرکت طرف قرارداد متضمن این انتقال باشد، این امر را به طور کلی برای خرید اقساطی خودروی خود حل کنید.

مورد دوم مشکلات در این زمینه اخذ وکالت بلا عزل برای این کار از فرد میباشد. طبق قوانین تجارت این نوع وکالت تا زمان حیات فرد اعتبار خواهد داشت. از این رو باید بند هایی در مفاد قرارداد خود برای حل این مشکل بگنجانید. بندی تحت عنوان و شرایط اجاره به شرط تملیک خودرو میتواند به شما کمک کند تا طبق قوانین تجارت با این موضوع برخورد شود. اما راه حل دیگر و قطعی این است که قید خرید اقساطی مشروط با افراد و شرکتهای ناشناخته را بزنید و به شرکت های معتبر رجوع کنید.

نتیجه گیری

خرید اقساطی خودرو و 4 نکته مهم

آرمان خودرو با تجربیات 15سال حضور در امر فروش خودرو و به عنوان برترین شرکت در امر فروش اقساطی خودرو با تحویل فوری در تلاش است تا نهایت رضایت مشتریان را برای این امر فراهم آورد. برای اطلاعات بیشتر در امر خرید خودرو و شرایط خرید میتوانید از طریق وبسایت ما اقدام به برقراری ارتباط با کارشناسان مجرب ما در این امر، کنید.

راه های ارتباطی با آرمان خودرو

آدرس : جنت آباد شمالی – محله شقایق – خیابان جوانمرد – کوچه دوم – پلاک ۲ (بزرگراه آبشناسان شرق به غرب – بعد از پمپ بنزین شقایق)

info@arman-khodro.com

2144864457(98+)

2144880783(98+)

2144871865(98+)

 

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments