وکیل کیفری

وکیل کیفری

وکیل کیفری نیز وکیلی است که علاوه بر داشتن دانش کافی در تمام مسائل حقوقی، در زمینه حل مسائل کیفری بطور ویژه‌ای دارای تبحر بالا است. یک وکیل کیفری در تهران خوب، در صفر تا صد پرونده کیفری که درگیر آن هستید، همراه شما خواهد بود. این وکیل با عناصر سه گانه جرم (عنصر قانونی، مادی و روانی)، آشنایی کامل دارد. این شناخت باعث می‌شود که وکیل بتواند عنوان درست مجرمانه واقعه کیفری که رخ داده است را تشخیص داده  و به بهترین نحو ممکن از شما دفاع کند.

 

در صورتی‌که فردی به هر دلیلی درگیر یک پرونده کیفری باشد، تفاوتی نمی‌کند که تحت عنوان شاکی یا مشتکی عنه در پرونده باشد؛ در صورت نداشتن علم و اطلاعات کافی در زمینه مسائل کیفری، حتما سردرگم و کلافه خواهد شد. موضوع به اینجا ختم نشده و ممکن است پیامد این عدم آگاهی، به وجود آمدن ضررهای غیر قابل جبرانی باشد.  اینجاست که به اهمیت کمک گرفتن از یک وکیل کیفری تهران خوب پی خواهد برد.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که مگر هر وکیلی نباید در تمام مسائل حقوقی و کیفری علم کافی داشته باشد، پس چرا از عنوان وکیل کیفری استفاده می‌کنیم؟ چرا بطور کلی نمی‌گوییم وکیل! پاسخ این سوال این است که درست است که یک وکیل خوب در تمام زمینه‌ها و موضوعات حقوقی و کیفری باید دارای اطلاعات کافی باشد. اما عموما هر وکیلی بیشتر تمرکز و مطالعه خود را  در زمینه مشخصی می‌گذارد و در آن زمینه به اشراف و تسلط کامل می‌رسد. این وکیل، بیشتر پرونده‌های مربوط به آن موضوع را پیگیری کرده و در آن تجربه بالایی کسب می‌کند.

 

 

 

 

 

 

ویژگی‌هایی که یک وکیل کیفری باید داشته باشد

 

یک وکیل کیفری خوب، باید دارای یک‌سری ویژگی‌ها باشد تا او را از سایر وکلا متمایز کند. از جمله این ویژگی‌ها عبارتند از:

با توجه به حساسیت پرونده‌های کیفری و اهمیت زمان در آنها، وقت شناس بودن یک وکیل، اهمیت بسیاری دارد.

اشراف کامل بر قوانین کیفری، از دیگر ویژگی‌های الزامی برای وکیل کیفری است.

وکیل کیفری باید بطور مداوم در حال مطالعه و کسب آگاهی از قوانین کیفری جدید باشد.

داشتن اطلاعات کافی در زمینه پزشکی قانونی نیز از دیگر ویژگی‌های یک وکیل کیفری خوب است.

ویژگی مشترک بین تمام وکلا، داشتن فن بیان و جسارت بالا در دفاع از موکل می‌باشد.

عدالت هم ویژگی است که هر وکیلی باید دارا باشد.

تسلط بر مباحث روانشناسی به ویژه شخصیت شناسی، ویژگی ممتازی برای یک وکیل کیفری محسوب خواهد شد.

ویژگی‌هایی که یک وکیل کیفری باید داشته باشد

انواع جرایم کیفری

 

بعد از ارائه توضیحاتی در رابطه با وکیل کیفری، خوب است بدانید چه پرونده‌های جزء پرونده‌های کیفری محسوب می‌شوند.

برخی از دعاوی کیفری بر علیه اشخاص رخ می‌دهند. از جمله این دعاوی می‌توان به انواع مختلف قتل، آدم ربایی، توهین، تهدید، نشر اکاذیب و… اشاره کرد.

برخی از جرایم نیز مربوط به اموال هستند. جرایم مربوط به اموال، جزء جرایم رایج در جامعه می‌باشند. از جمله این جرایم؛ سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، انتقال مال غیر و… می‌باشند.

گروه دیگر، جرایم مربوط به امنیت هستند. عموما این جرایم مجازات‌های سنگینی دارند. افساد فی الارض، محاربه، اخلال در نظم عمومی و… از جمله این جرایم محسوب می‌شوند.

این نکته را مد نظر داشته باشید که در پرونده‌های کیفری، حتما از وکیل کیفری خوب کمک بگیرید. استفاده از وکیلی که دانش کافی در مسائل کیفری نداشته باشد، کار را برای شما پیچیده‌تر خواهد کرد.

گروه وکلای پارسا، تشکیل شده از چندین وکیل با تجربه و دارای دانش و تسلط بالا در زمینه مسائل کیفری است. این وکلا خود را متعهد می‌دانند که به بهترین شکل ممکن به شما در پیروزی در پرونده کمک کنند و شما را به حق قانونی خود برسانند.

 

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments