آموزش رفع مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ

آموزش انتقال اطلاعات برنامه واتساپ به گوشی اندرویدی جدید

اگر بنا به هر دلیل برای مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در نسخه اندرویدی برنامه واتساپ دچار مشکل شده‌اید، این مقاله اختصاصی راهنمای بسیار عالی و کاربردی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم که به آموز نحوه رفع مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید

برخی از کاربران دستگاه‌های اندرویدی مدعی هستند که برای ارسال و دریافت فایل های مدیا از طریق برنامه واتساپ با مشکل رو به رو می‌شوند و قادر به انجام این عمل نیستند. در نظر داشته باشید که منظور از فایل مدیا فایل‌هایی همچون عکس، ویدیو، موزیک و غیره است. بنابراین اگر شما هم برای ارسال یا ذخیره یک عکس یا ویدیو از طریق واتساپ در حافظه گوشی خود دچار مشکل شده‌اید، این مقاله برای رفع این مشکل شما را یاری خواهد کرد. متاسفانه مشکل عدم موفقیت در ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید یک مشکل شایع است و می‌تواند با مسائل متعددی ارتباط داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

برای رفع این مشکل شما باید چند مورد حیانی را بررسی کنید. مطمئن باشید که مشکل مورد نظر به سادگی و با توجه به چند موضوع حیاتی برطرف می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه رفع مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

رفع مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، بروز مشکل در پروسه ارسال و دریافت فایل مدیا (عکس، ویدیو و غیره) در نسخه اندرویدی برنامه واتساپ می‌تواند با مسائل مختلفی ارتباط داشته باشد. در ادامه به شرح این موارد و موضوعات می‌پردازید.

ثبات و کیفیت شبکه اینترنتی که به آن متصل هستید را بررسی کنید

متاسفانه در بسیاری از موارد دیده شده که کاربران بدون توجه به این موضوع که ممکن است شبکه اینترنتی که از آ استفاده می‌کنند با مشکل قطع و وصلی و عدم کیفیت همراه باشد، مدعی می‌شوند  که با مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید مواجه شده‌اند. مطمئنا اگر شبکه اینترنتی که از آن استفاده می‌کنید کیفیت و ثبات نداشته باشد و سرعت مناسبی را ارائه نکند، ممکن است با مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ مواجه شوید. برای بررسی این موضوع از طریق مرورگر گوشی خود یک سایت را اجرا کنید. سرعت اجرای آن سایت می‌تواند نشان دهد که آیا شبکه اینترنتی که به آن متصل هستید با کیفیت است یا خیر! در صورت نیاز از یک شبکه اینترنت دیگر استفاده کنید.

صحیح بودن تنظیمات تاریخ و زمان گوشی را بررسی کنید

اگر  تنظیمات مربوط به تاریخ و زمان گوشی اندرویدی شما به درستی انجام نشده باشد، ممکن است با مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ مواجه شوید. واتساپ به دقیق بودن تنظیمات زمان و تاریخ دستگاه اهمیت می‌دهد و در صورت ناصحیح بودن این تنظیمات امکان سرویس‌گیری از سرورهای واتساپ را نخواهید داشت. برای تنظیم دقیق وضعیت تاریخ و زمان در گوشی اندرویدی خود مراحل زیر را طی کنید:

  • وارد بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه شوید.
  • گزینه Data & Time را انتخاب کنید.
  • در بخش Set Time می‌توانید زمان و در بخش Set Data می‌توانید تاریخ فعلی را وارد کنید.

توصیه می‌کنیم که حتما در این بخش تیک گزینه Automatic Time Zone را بزنید تا دستگاه اندرویدی شما به صورت اتوماتیک با توجه به اطلاعاتی که از شبکه ارتباطی دریافت می‌کند نسبت به تعیین دقیق زمان و تاریخ دستگاه وارد عمل شود.

بیشتر بخوانید: مرکز تعمیرات موبایل سامسونگ

وجود فضای خالی کافی در حافظه SD دستگاه را بررسی کنید

یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند منجر به بروز مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید شود مربوط به پر بودن حافظه SD است. اگر حافظه SD دستگاه شما فضای خالی کافی به منظور ذخیره‌سازی اطلاعات نداشته باشد، امکان دانلود فایل های مدیا در واتساپ هم مقدور نخواهد بود. برای بررسی این موضوع می‌توانید از یک برنامه فایل منیجر (File Manager) یا مدیریت فایل استفاده کنید یا از منوی تنظیمات و سپس گزینه Storage خود سیستم عامل اندروید استفاده نمایید.

عدم وجود حافظه SD در حالت Read Only را بررسی کنید

اگر حافظه SD که در گوشی اندرویدیتان نصب کرده‌اید در حالت “فقط خواندنی” یا همان “Read Only” قرار داشته باشد، امکان ذخیره فایل در آن وجود نخواهد داشت، چرا که برای انجام این کار نیاز به نوشتن داده بر روی حافظه خواهیم داشت که با فعال کردن حالت Read Only ناممکن می‌شود. به منظور بررسی این موضوع کافیست که تلاش کنید تا یک فایل دیگر را از طریق هر اپلیکیشن دیگری در حافظه SD دستگاه ذخیره کنید. اگر سایر اپلیکیشن‌ها قادر به ذخیره فایل مدیا در حافظه SD بودند، مشخص می‌شود که حافظه SD در حالت Read Only قرار ندارد. بنابراین یا حافظه SD شما پر شده یا برنامه واتساپ مشکل اختصاصی دارد! پس وارد مرحله بعدی شوید.

اطلاعات یا دیتا برنامه واتساپ را از حافظه SD حذف کنید

اگر حافظه SD شما در حالت Read Only تنظیم نشده و فضای خالی مناسبی هم در آن وجود دارد، اما همچنان با مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ مواجه هستید بهتر است نسبت به حذف اطلاعات یا دیتای برنامه واتساپ از حافظه SD وارد عمل شوید. دقت داشته باشید که انجام این عمل منجر به حذف بکاپ‌ گفتگوهای واتساپ و فایل‌های دانلودی آن می‌شود، اما به احتمال بسیار زیاد مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در این اپلیکیشن پیام رسان را برطرف خواهد کرد. البته شما می‌توانید پیش از اقدام به حذف دیتا برنامه واتساپ از آن در کامپیوتر خود بکاپ تهیه کنید. برای انجام این کار کافیست که گوشی اندرویدیتان را به کامپیوتر متصل کنید و پوشه WhatsApp را در کامپیوتر کپی نمایید. سپس پوشه WhatsApp را از حافظه SD گوشی حذف کنید. گوشی خود را ریستارت کنید. به احتمال بسیار زیاد در این شرایط مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید برطرف می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

حافظه SD خود را فرمت کنید

اما اگر هیچ یک از روش های فوق در راستای رفع مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ موفقیت آمیز نبود، توصیه می‌کنیم که حافظه SD خود را فرمت کنید. در نظر داشته باشید که انجام این عمل هم منجر به از بین رفتن تمام اطلاعات ذخیره شده در حافظه SD می‌شود. بنابراین در صورت تمایل می‌توانید اطلاعات مد نظرتان را از حافظه SD در حافظه کامپیوتر کپی کنید و پس از فرمت حافظه SD بار دیگر آن‌ها را بازگردانید. به منظور فرمت کردن حافظه SD مراحل زیر را طی کنید:

  • در گوشی اندرویدی خود به بخش Settings مراجعه کنید.
  • گزینه Storage را انتخاب کنید.
  • اگر گزینه Unmount Storage Card در این بخش وجود دارد آن را انتخاب کنید.
  • گزینه Format SD Card یا Erase SD Card را انتخاب کنید.
  • گوشی خود را ریستارت کنید.

احتمالا با طی کردن مراحل فوق مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در نسخه اندرویدی واتساپ برطرف می‌شود. پس از فرمت حافظه SD می‌توانید ضمن اتصال آن به کامپیوتر بار دیگر آن دسته از فایل‌های مهم و حائز اهمیت مورد نظرتان که از آن‌ها کپی تهیه کرده بودید را به حافظه SD منتقل کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه رفع مشکل ارسال و دریافت فایل مدیا در واتساپ اندروید (عکس، ویدیو و غیره) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید گوشی

تاچ ال سی دی iPhone SE

تاچ ال سی دی آیفون 11 Pro

تاچ ال سی دی آیفون 11

تعمیرات موبایل

منبع whatsapp

نظرات کاربران (28)

guest
28 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
آریا
آریا
1 سال گذشته

سلام وقت بخیر
فیلم هایی که توسط گوشی ضبط میکنم توی گالری صدا دارن ولی زمانی که توی واتساپ ارسال میکنم بدون صدا ارسال میشن
امکان داره راهنمایی کنید باید چه تنظیماتی رو فعال یا غیر فعال کنم
گوشی هم سامسونگ هست

مجتبی
مجتبی
2 سال گذشته

ممنون
عکس و فیلم رو نمیتونستم ارسال کنم که با راهنمایی شما تاریخ رو تنظیم کردم و درست شد
بازم ممنون

سپیده ق
سپیده ق
2 سال گذشته

سلام. چند ماهی هست نمیتونم بعضی فایل ها رو در واتساپ ارسال کنم، فایل هایی که کمتر از ۱۷ مگا هست، در دریافت فایل مشکل ندارم و برای ارسال فایل های تصویری، بخصوص اونهایی ک ادیت شدند مشکل دارم. کسی هست راهنمایی کنه. ممنونم

مرتضی باهنر
مرتضی باهنر
2 سال گذشته

سلام یک هفته اس در وات ساپ نمیتوانم عکس فیلم صوت دریافت و ارسال کنم همه کاری هم کردم. ولی باز جواب نمی‌دهد اگر جواب بدین ممنون میشم

ناشناس
ناشناس
2 سال گذشته
پاسخ به  مرتضی باهنر

منم یک روز اینجور شدم . همه چیز ریست فکتوری هم کردم . همه کار کردم

نیلی
نیلی
2 سال گذشته
پاسخ به  مرتضی باهنر

سلام ،واتساپ منم یه هفته است اینطور شده !نه دانلود میشه نه ارسال

kpoper
kpoper
2 سال گذشته
پاسخ به  نیلی

منم گوشیمو ریسیت کردم و این مشکل برام بوجود اومده میشه بگین چیکار کنم

نگین جلال کمالی
نگین جلال کمالی
2 سال گذشته
پاسخ به  مرتضی باهنر

من هم همین مشکل دارم
آیکون send در وانساپ برای ارسال فایل غیر فعال شده

احسان
احسان
2 سال گذشته

درآپدیت جدید واتساپ مشکل دانلود و آپلود مدیا وجود داره
راهی برای برطرف کردن این مشکل دارید