توکن چیست؟

توکن چه تفاوتی با کوین دارد؟

با توجه به این که در سال های اخیر استفاده از ارز های دیجیتال به صورت چشم گیری افزایش یافته است شاهد استفاده بسیاری از اصطلاحات در این حوزه هستیم که بین معامله گران و سرمایه گذاران رد و بدل می شوندیک از اصطلاحات پرکاربرد که حتما به گوش شما هم خورده است توکن می باشد که در این مطلب سعی داریم به سوال توکن چیست پاسخ دهید.

در پاسخ به سوال توکن چیست پاسخ های متفاوتی را می توان ارائه دادبرای مثال می توان گفتتوکن نماینده ای از دارایی های تائید شده و دارای ارزش می باشداما اگر بخواهیم به صورت دقیق تر و علمی تر به ارائه تعریف بپردازیم باید بگوییم توکن نوعی ارز دیجیتال است که خود دارای بلاک چین مستقل نمی باشدبه عبارت دیگر نقل و انتقال کوین ها از طریق الگوریتم های رمزنگاری شده ی کوین های دیگر کنترل می شود.

توکن چه تفاوتی با کوین دارد؟

حال که با پاسخ توکن چیست آشنا شدید ممکن است به خاطر شباهتی که بین کاربرد آن با کوین وجود دارد این سوال برای شما به وجود آید که تفاوت هایی را بین این دو مورد می توان در نظر گرفت یا خیربرای بررسی توکن چیست و تفاوت آن با کوین ها می توان این گونه توضیح داد که توکن ها به دلیل نداشتن بلاک چین مستقل روی شبکه اتریوم و یا شبکه های دیگر جابجا می شوند که این موضوع را می توان یکی از مهم ترین تفاوت های بین این دو مورد بیان کردچرا که کوین ها دارای بلاک چین مستقل هستند و نیاز به شبکه های دیگر برای جابجایی ندارند.

توکن چگونه به وجود می آید؟

بعد از این که به سوال توکن چیست پاسخ داده شد سوال مهم دیگری که در این حوزه به وجود می آید این است که توکن ها چگونه به وجود می آیند؟ در پاسخ به سوال توکن چیست و نحوه ی به وجود آمدن آن باید گفت که ایجاد آن کار پیچیده و دشواری نیست و افرادی که اطلاعات و تجربه ی کافی در زمینه ی برنامه نویسی داشته باشند به راحتی می توانند این کار را انجام دهند.

برای این کار برنامه نویس، کوین های بومی را به بلاک چین ها منتقل می کند و با این کار به تولید توکن اختصاصی می پردازدالبته برای این کار لازم است مقداری از کوین های شبکه مربوطه را خرج کنیدبرای مثال اگر به کمک اتریوم توکن ها را پیاده سازی می کنید لازم است که مقداری از کوین های اتریوم را خرج کنید تا از این طریق استخراج کننده های شبکه مورد نظر بتوانند اعتبار معامله توکن ها را تایید کنند.

در ادامه نحوه تولید آن باید به طور خلاصه گفت که تولید توکن ها به خودی خود کاری ساده است که می توان با کمترین هزینه و در کمتر از یک ساعت انجام داد اما توجه به این نکته ضروری است که تولید این توکن ها نمی تواند نشانه ی ارزشمند بودن توکن ها باشدبه همین دلیل لازم است که با در نظر گرفتن پشتوانه های لازم اقدام به تولید آن نمود.

در واقع برای این که توکن های تولید شده اعتبار و ارزش داشته باشند لازم است در پروژه های کاربردی دخیل باشند و به عبارت دیگر بتوانند در صرافی های معتبر اضافه شوند که البته این کار ها به سادگی تولید توکن نخواهد بود. خرید و فروش توکن ها در صرافی هایی مانند کوکوین و بایننس و …. صورت می گیرد که هر صرافی با توجه به شناخت خود درباره پروژه مورد نظر، قابلیت معامله توکن را به پلتفرم خود اضافه می کنند.در نهایت برای خرید توکن پروژه مورد نظر باید به صرافی هایی که آن را لیست کرده اند مراجعه کنید که متاسفانه در حال حاظر تحریم هستیم و برای دسترسی و خرید توکن مورد نظر نیاز به VPN آی پی ثابت خواهید داشت. امروزه متاسفانه به دلیل افزایش تولید توکن ها می توان گفت که در حدود 90 درصد از توکن های تولید شده بدون هدف و یا کاربرد خاصی می باشند و در واقع هدف تولید آن ها پر کردن جیب افرادی است که به عنوان توسعه دهندگان عرضه به فعالیت می پردازند.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments