نسخه جدید تلگرام ۳.۱۲ منتشر شد

نسخه جدید برنامه تلگرام به تازگی منتشر شد. در این نسخه جدید قابلیت‌های متنوع‌تری ارائه شده است. امکان ساخت تصاویر گیف (GIF)، قابلیت ویرایش مستقیم عکس‌ها و اضافه شدن بخش استیکرهای داغ از اصلی‌ترین تغییرات نسخه جدید برنامه تلگرام محسوب می‌شوند. با موبایل کمک همراه باشید.

تلگرام هم اکنون محبوب‌ترین برنامه یا اپلیکیشن پیام رسان موجود است. این برنامه دائما در حال به روز رسانی بوده و ساعاتی پیش نسخه جدید آن منتشر شد. نسخه جدید برنامه تلگرام 3.12 قابلیت‌های جالب توجهی را ارائه می‌کند که کارایی این برنامه را افزایش می‌دهند. در ادامه مروری بر قابلیت‌های نو و اصلی نسخه جدید برنامه تلگرام خواهیم داشت.

آپدیت برنامه تلگرام 3.12: قابلیت ویرایش عکس

در نسخه‌های پیشین برنامه تلگرام قابلیت ویرایش عکس ارائه شده بود اما امکاناتی که توسط آن در اختیار کاربر قرار داده می‌شدند چندان جالب توجه و کاربردی نبودند. با این حال ارائه آن قابلیت‌ها در یک برنامه پیام رسان به مراتب جالب توجه بود. اما نسخه جدید برنامه تلگرام قابلیت ویرایش عکس جدید و کاربردی‌تری را ارائه می‌کند. به موجب وجود این قابلیت‌ها کاربر می‌تواند پیش از ارسال عکس مورد نظرش بر روی آن نقاشی کشیده، به آن استیکر اضافه کرده و یا شکلک‌های منحصر به فردی را به عکس خود اضافه کند.
قابلیت اضافه کردن شکلک‌های مختلف به تصاویر پیش از این توسط اپلیکیشن‌های خاص دیگری ارائه می‌شد و بازخورد مناسبی را به همراه داشت، اما هم اکنون نسخه جدید برنامه تلگرام به طور مستقیم قادر به انجام این عمل است. با استفاده از قابلیت اضافه کردن شکلک به عکس‌ها در نسخه جدید برنامه تلگرام می‌توانید تصاویر خلاقانه و بسیار بامزه‌ای را طراحی کنید. تنوع شکلک‌های ارائه شده در نسخه جدید برنامه تلگرام بسیار زیاد است و این موضوع جذاب آن را بیشتر می‌کند.

تلگرام 3.12
جالب است بدانید که نسخه جدید برنامه تلگرام هوشمندتر از قبل شده و این هوشمندسازی در قابلیت اضافه کردن شکلک به عکس‌ها به وضوح قابل مشاهده است. هنگامی که شما یک شکلک خاص را به منظور اضافه کردن به عکس مورد نظرتان انتخاب می‌کنید، این شکلک به طور اتوماتیک در محلی از عکس ظاهر می‌شود که بهترین بازده ممکن را داشته باشد. به عنوان مثال تصور کنید که شکلک عینک را انتخاب کرده‌اید و قصد دارید که این شکلک را به عکس خود اضافه کنید. در این شرایط نسخه جدید برنامه تلگرام به طور هوشمندانه سعی می‌کند که شکلک عینک را به بهترین بخش ممکن عکس که چشم شماست اضافه کند. این موضوع نشان می‌دهد که نسخه جدید برنامه تلگرام به احتمال زیاد از معیارهای هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) بهره‌مند است.
قابلیت نقاشی کردن بر روی عکس هم به نسخه جدید برنامه تلگرام اضافه شده است. بدین سبب مانند قابلیتی که در برنامه گوگل الو (Google Allo) شاهد آن بودیم، کاربر می‌تواند پیش از ارسال هر عکس با استفاده از انگشت خود بر روی آن نقاشی بکشد. این نقاشی می‌تواند با توجه به سلیقه و خلاقیت کاربر هر مضمونی را به همراه داشته باشد و از آنجایی که با کشیدن انگشت دست کاربر بر روی عکس مورد نظر ترسیم می‌شود، حالت “دست‌نوشته‌ای” یا “Handwriting” دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید دور بخشی از عکس مورد نظر خط کشیده، جمله‌ای به آن اضافه کرده و اقدامات این چنینی دیگری را انجام دهید.

تلگرام 3.12

آپدیت برنامه تلگرام 3.12: ساخت فایل‌های گیف (GIF)

قابلیت منحصر به فرد بعدی که در نسخه جدید برنامه تلگرام ارائه شده مربوط به امکان ساخت فایل‌های گیف (GIF) می‌شود. طی چند وقت اخیر میزان استقبال کاربران از فایل‌های گیف (GIF) به صورت چشمگیری افزایش یافته و تقریبا این فایل‌ها در برنامه تلگرام جایگزین ویدیوها شده‌اند. دلیل اصلی محبوبیت فایل‌های گیف (GIF) با حجم پایین‌تر و سادگی اشتراک‌گذاری آن‌ها در ارتباط مستقیم است. تلگرام این موضوع را درک کرده و حال قابلیت ساخت مستقیم فایل‌های گیف (GIF) را به نسخه جدید برنامه خود اضافه کرده است.
تلگرام 3.12
در نسخه جدید برنامه تلگرام کاربر پیش از اشتراک‌گذاری ویدیو در گوشه بالا و سمت راست صفحه نمایش دستگاه یک آیکون بلندگو را مشاهده می‌کند. با فعال بودن این آیکون و انتخاب گزینه ارسال، فایل ویدیویی مورد نظر با فرمت اصلی (ویدیو) ارسال می‌شود اما اگر کاربر پیش از ارسال ویدیوی مورد نظر، آیکون بلندگوی نامبرده شده را لمس کند، ویدیوی انتخاب شده توسط نسخه جدید برنامه تلگرام به یک فایل گیف (GIF) تبدیل می‌شود.

آپدیت برنامه تلگرام 3.12: بخش استیکرهای داغ

تغییر محسوس بعدی که در نسخه جدید برنامه تلگرام یا همان تلگرام 3.12 ایجاد شده مربوط به اضافه شدن یک بخش یا تب اختصاصی با عنوان “Trending Stickers” به معنای “استیکرهای پرطرفدار” است. در این بخش لیستی از استیکرهای پرطرفدار و داغ استفاده شده توسط کاربران برنامه تلگرام ارائه می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این بخش نسبت به دانلود و استفاده از داغ‌ترین و پرطرفدارترین استیکرهای موجود اقدام کنید.

تلگرام 3.12
در نسخه جدید برنامه تلگرام تب یا بخش مربوط به استیکرهای پرطرفدار دقیقا در کنار تب فایل‌های گیف (GIF) قرار دارد. امیدوار هستیم که با نصب و استفاده از نسخه جدید برنامه تلگرام از آن راضی بوده و از مقاله اختصاصی ما به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تلگرام 3.12 استفاده کرده باشید. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر، می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

تعمیرات موبایل

برچسب‌ها: تلگرام

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments