تعمیرات اپل

یکی از مشکلاتی که به تازگی کاربران آیفون های اپل با آن مواجه شده‌اند مربوط به سرویس Voice Mail یا همان پیامگیر صوتی می‌شود. طبق گزارش برخی کاربران امکان غیر فعال سازی این سرویس وجود ندارد! اما در واقع این طور نیست. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه غیر فعال کردن Voice Mail آیفون (پیامگیر صوتی) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با Voice Mail آیفون (پیامگیر صوتی)

سرویس Voice Mail یا پیامگیر صوتی سرویسی است که مثل یک منشی تلفنی عمل می‌کند و در شرایط خاص از تماس گیرندگان می‌خواهد تا پیغام صوتی خود را ارائه کنند. این سرویس مزیت ها و معایب خاص خودش رو دارد و ممکن است برخی کاربران بنا به دلایل شخصی تمایلی مبنی بر فعال بودن آن نداشته باشند. حال سوال اینجاست که چگونه باید قابلیت Voice Mail (پیامگیر صوتی) آیفون را غیر فعال کرد؟

آموزش غیر فعال کردن Voice Mail آیفون (پیامگیر صوتی)

بر اساس تماس های متعدد کاربران متوجه شدیم که عده زیادی از آن ها با نحوه غیر فعال کردن  Voice Mail آیفون (پیامگیر صوتی) آشنا نیستند و نمی‌دانند که چطور باید این کار را انجام دهند. بنابراین تصمیم گرفتیم این مقاله اختصاصی را تدوین کنیم و نحوه انجام این کار را برایتان شرح دهیم. چنانچه در مورد این موضوع سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

تعمیرات اپل

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

آموزش غیر فعال کردن  Voice Mail آیفون (پیامگیر صوتی)

به منظور غیر فعال سازی پیامگیر صوتی یا همان Voice Mail آیفون کافیست که چند مرحله بسیار ساده را طی کنید که به شرح زیر هستند:

آموزش غیر فعال کردن Voice Mail آیفون (پیامگیر صوتی)

 • به دایلر (بخش شماره‌گیر) گوشی مراجعه کنید.
 • کد دستوری که در عکس فوق نشان داده شده (##002#) را وارد کنید.
 • آیکون برقراری تماس را لمس کنید.

در این شرایط سه گزینه با عناوین Voice Call Forwarding، Data Call Forwarding و Fax Call Forwarding نمایان می‌شود.

 • هیچ یک از سه گزینه نام برده شده را انتخاب نکنید، بلکه گزینه Dismiss را لمس نمایید.

به همین سادگی قابلیت پیامگیر صوتی یا همان Voice Mail در آیفون شما غیر فعال می‌شود. انجام این کار در گوشی های اندرویدی هم منجر به وقوع عمل مشاهده خواهد شد اما در گوشی های اندرویدی دیگر سه گزینه Voice Call Forwarding، Data Call Forwarding و Fax Call Forwarding نمایان نمی‌شود و پیامگیر صوتی کلا متوقف می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل در موبایل کمک

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه غیر فعال کردن Voice Mail آیفون (پیامگیر صوتی) پرداختیم. چنانچه در مورد این موضوع سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (2)

ارسال نظر

  سلام نحوه ی فعال کردنش چجوریه

  با سلام
  نحوه فعال کردن این سرویس به چه صورت هست؟
  پیامگیر صوتی خطم فعال هستش اما در قسمت voicemail آیفونم دریافت نمیکنم پیاما رو
  باید به ۷۱۰ زنگ بزنم و پیاما رو بشنوم