آموزش ریپورت اکانت در اینستاگرام

ریپورت اکانت در اینستاگرام

علاوه بر امکان ریپورت کامنت و پست های اینستاگرام، کاربران این شبکه اجتماعی قادر به ریپورت اکانت های فیک یا جعلی و همچنین اکانت هایی که به هر نحوه قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنند هستند. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با ریپورت اکانت در اینستاگرام

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در دو مقاله آموزش ریپورت پست در اینستاگرام ؛ ریپورت عکس و ویدیو در اینستاگرام و آموزش ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report) به ترتیب نحوه گزارش تخلف یا همان ریپورت پست و کامنت های اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دادیم. اما علاوه بر این دو نوع ریپورت، امکان ریپورت اکانت در اینستاگرام هم وجود دارد. شما در شرایط گوناگون و به ویژه در مواقعی با اکانت های جعلی یا فیک اینستاگرام برخورد کنید، می‌توانید نسبت به ریپورت آن‌ها وارد عمل شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

بنابراین در این مقاله قصد داریم که نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام

به منظور ریپورت کردن یک اکانت اینستاگرام کافیست که به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه اینستاگرام را اجرا و وارد اکانت شخصی شوید که قصد دارید آن را ریپورت کنید. این اکانت می‌توانید خصوصی (Private) یا عمومی (Public) باشد.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Report را انتخاب کنید.
 • اگر اکانت مورد نظرتان یک اکانت تبلیغاتی و هرز است که دائما اسپم و کامنت های تبلیغاتی ارسال می‌کند، گزینه It’s spam را انتخاب کنید. در این شرایط پروسه ریپورت اکانت اینستاگرام به پایان می‌رسد. اما اگر بنا به دلایل دیگری قصد ریپورت آن اکانت را دارید، باید گزینه It’s inappropriate را انتخاب و سپس یکی از دلایل خود را از لیست ارائه شده انتخاب کنید. گزینه‌های موجود به شرح زیر هستند:

گزینه I don’t want this account to be able to see my photos or videos or search for me

این گزینه به معنای “تمایل ندارم تا این کاربر بتواند عکس ها و ویدیوهای من را مشاهده یا از طریق جستجو به اکانت من دسترسی یابد!” است. این گزینه در شرایطی انتخاب می‌شود که تمایل دارید موارد ذکر شده را برای اکانت مد نظر بلاک کنید.

گزینه I believe this account violates Instagram’s community guidelines

این گزینه به معنای “باور دارم که این اکانت قوانین ارتباطی اینستاگرام را نقض کرده است!” می‌باشد. از این گزینه در شرایطی برای ریپورت اکانت در اینستاگرام استفاده می‌شود که اکانتی شرایط و قوانین اینستاگرام را به هر نحو نقض کند. زمانی که این گزینه را انتخاب کنید، دو گزینه زیرشاخه دیگر نمایان می‌شود که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گزینه Report a photo, video or comment: این گزینه به معنای این است که قصد دارید یک کامنت، ویدیو یا عکس ارسالی از سوی آن اکانت را ریپورت کنید. اینستاگرام توصیه می‌کند که برای انجام این کار از روش‌هایی که در دو مقاله لینک داده شده در بخش “مقدمه” به آن‌ها اشاره شد استفاده کنید.
 • گزینه Report account: این گزینه به معنای “ریپورت اکانت” است و با انتخاب آن گزینه‌های زیرشاخه جدیدی نمایش داده می‌شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر قصد ریپورت اکانت در اینستاگرام را دارید از این گزینه استفاده کنید. آپشن‌های زیرشاخه‌ای که با انتخاب این گزینه نمایان می‌شوند به شرح زیر هستند:

گزینه Posting annoying content: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر محتوا یا پست های آزاردهنده ارسال کند. اینستاگرام توصیه دارد که در این شرایط حتما از ریپورت پست های اینستاگرام استفاده کنید و پست های مورد نظر را تک تک ریپورت کنید.

گزینه Posting Spam: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر پست های اسپم ارسال کند. با انتخاب این گزینه، پروسه ریپورت اکانت به عنوان اسپمر تکمیل می‌شود.

گزینه Posting inappropriate content: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر محتوا یا پست های نامناسب ارسال کند. با انتخاب این گزینه زیر‌شاخه‌های جدیدی نمایان می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 • گزینه Bullying or harassment: در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر پست هایی با هدف ترویج آزار و زورگویی، تهدید و موارد این چنینی ارسال کند.
 • گزینه Drug use: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که با پست های خود مردم را تشویق به مصرف موارد مخدر می‌کند.
 • گزینه Graphic violence: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که با پست های خود به تشویق و ترویج خشونت می‌پردازند.
 • گزینه Nudity or Pornography: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که با پست هایشان به تشویق برهنگی و هرزهنگاری می‌پردازند و پست‌ های این چنینی ارسال می‌کنند.
 • گزینه Self-harm: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که پست هایی با مضمون خودآزاری، خودزنی، خودکشی و سایر اقدامات این چنینی ارسال می‌کنند

گزینه This profile is pretending to be someone else: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که دارنده اکانت مورد نظر خود را به عنوان شخص دیگری جا زده باشد. با انتخاب این گزینه هم سه آپشن زیرشاخه نمایان می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 • گزینه Me: اگر اکانت مورد نظر از مشخصات شما سوء استفاده کرده و خود را به جای شما جا زده است، این گزینه را انتخاب کنید.
 • گزینه Someone I know: اگر اکانت مورد نظر از مشخصات فردی استفاده کرده که شما وی را می‌شناسید، این گزینه را انتخاب کنید. اینستاگرام در این شرایط از شما می‌خواهد تا از فردی که می‌شناسید درخواست کنید تا شخصا اکانت فیک مورد نظر را ریپورت کند. بنابراین شما قادر به ریپورت آن اکانت نخواهید بود.
 • گزینه A celebrity or public figure: اگر اکانت مورد نظر از مشخصات یک سلبریتی سوء استفاده کرده و خود را به جای آن جا زده است، این گزینه را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه با مشخصات اکانت اصلی سلبریتی مورد نظر را وارد کنید.

گزینه Might be posting my intellectual property: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که دارنده اکانت مورد نظر به نوعی حق کپی رایت را نقض کرده باشد. اینستاگرام اشاره دارد که در این شرایط از حالت ریپورت خود پست به عنوان نقض کپی رایت استفاده کنید.

بنابراین همانطور که مشاهده کردید موارد و گزینه‌های فوق از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها به منظور ریپورت اکانت در اینستاگرام استفاده کنید.

آموزش ویدئویی ریپورت اکانت در اینستاگرام

بیشتر بخوانید: تعمیرات سامسونگ گلکسی A50s

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قیمت دوربین iPhone 6s

قیمت ال سی دی سامسونگ J6

قطعات گوشی Samsung A40

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (9)

guest
9 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Bahar
Bahar
1 سال گذشته

یه نفر رو میخواستم ریپورت کنم زدم it’s spam بعد الا میخوام از ریپورت درش بیارم باید چیکار کنم !؟

فرهاد احمدی
فرهاد احمدی
1 سال گذشته
پاسخ به  Bahar

این پیج مال منه یکی هکش کرده الان با اون اخرابش کرده

بهار
بهار
2 سال گذشته

سلام چند نفر باید ریپورت کنن تا پیج بسته بشه؟

sara
sara
2 سال گذشته

سلام یه نفرداشت از عکسای من سوءاستفاده میکرد و یه پیج با عکسای من باز کرده بود من ۱۸۰تا پست داشتم و اون۶پست و فالوورای اون۷۰۰تا بود برای من۴۵۰تا منبرای این که پیجشوببندم همین کاری که آموزش دادینو کردم وپیجشو ریپورت کردم ولی اینستاگرام پیج منوبه جای اون بست وپیجمdisibleشدحالا چجوری میتونم پیجمودوباره برگردونم:(😔😑

سحر
سحر
2 سال گذشته

سلام.کسی با عکس های من ولی به نام دیگه در اینستاگرام صفحه باز کرده است چیکار میتونم بکنم و اینکه دوستامم ریپورتش کردن ولی صفحش هنوز،هست میشه راهنمایییم کنین ممنونم 🙏

سحر
سحر
2 سال گذشته

کسی با اسم و عکس های من پیجی باز کرده است و هر چی دوستان پیج رو ریپورت میکنن هنوز پیج است میشه راهنمایی بفرمایین ؟؟ ممنونم 🙏🙏