تعمیرات اپل

علاوه بر امکان ریپورت کامنت و پست های اینستاگرام، کاربران این شبکه اجتماعی قادر به ریپورت اکانت های فیک یا جعلی و همچنین اکانت هایی که به هر نحوه قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنند هستند. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با ریپورت اکانت در اینستاگرام

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در دو مقاله آموزش ریپورت پست در اینستاگرام ؛ ریپورت عکس و ویدیو در اینستاگرام و آموزش ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report) به ترتیب نحوه گزارش تخلف یا همان ریپورت پست و کامنت های اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دادیم. اما علاوه بر این دو نوع ریپورت، امکان ریپورت اکانت در اینستاگرام هم وجود دارد. شما در شرایط گوناگون و به ویژه در مواقعی با اکانت های جعلی یا فیک اینستاگرام برخورد کنید، می‌توانید نسبت به ریپورت آن‌ها وارد عمل شوید.

بنابراین در این مقاله قصد داریم که نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام

به منظور ریپورت کردن یک اکانت اینستاگرام کافیست که به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه اینستاگرام را اجرا و وارد اکانت شخصی شوید که قصد دارید آن را ریپورت کنید. این اکانت می‌توانید خصوصی (Private) یا عمومی (Public) باشد.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Report را انتخاب کنید.
 • اگر اکانت مورد نظرتان یک اکانت تبلیغاتی و هرز است که دائما اسپم و کامنت های تبلیغاتی ارسال می‌کند، گزینه It’s spam را انتخاب کنید. در این شرایط پروسه ریپورت اکانت اینستاگرام به پایان می‌رسد. اما اگر بنا به دلایل دیگری قصد ریپورت آن اکانت را دارید، باید گزینه It’s inappropriate را انتخاب و سپس یکی از دلایل خود را از لیست ارائه شده انتخاب کنید. گزینه‌های موجود به شرح زیر هستند:

گزینه I don’t want this account to be able to see my photos or videos or search for me

این گزینه به معنای “تمایل ندارم تا این کاربر بتواند عکس ها و ویدیوهای من را مشاهده یا از طریق جستجو به اکانت من دسترسی یابد!” است. این گزینه در شرایطی انتخاب می‌شود که تمایل دارید موارد ذکر شده را برای اکانت مد نظر بلاک کنید.

گزینه I believe this account violates Instagram’s community guidelines

این گزینه به معنای “باور دارم که این اکانت قوانین ارتباطی اینستاگرام را نقض کرده است!” می‌باشد. از این گزینه در شرایطی برای ریپورت اکانت در اینستاگرام استفاده می‌شود که اکانتی شرایط و قوانین اینستاگرام را به هر نحو نقض کند. زمانی که این گزینه را انتخاب کنید، دو گزینه زیرشاخه دیگر نمایان می‌شود که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گزینه Report a photo, video or comment: این گزینه به معنای این است که قصد دارید یک کامنت، ویدیو یا عکس ارسالی از سوی آن اکانت را ریپورت کنید. اینستاگرام توصیه می‌کند که برای انجام این کار از روش‌هایی که در دو مقاله لینک داده شده در بخش “مقدمه” به آن‌ها اشاره شد استفاده کنید.
 • گزینه Report account: این گزینه به معنای “ریپورت اکانت” است و با انتخاب آن گزینه‌های زیرشاخه جدیدی نمایش داده می‌شوند. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر قصد ریپورت اکانت در اینستاگرام را دارید از این گزینه استفاده کنید. آپشن‌های زیرشاخه‌ای که با انتخاب این گزینه نمایان می‌شوند به شرح زیر هستند:

گزینه Posting annoying content: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر محتوا یا پست های آزاردهنده ارسال کند. اینستاگرام توصیه دارد که در این شرایط حتما از ریپورت پست های اینستاگرام استفاده کنید و پست های مورد نظر را تک تک ریپورت کنید.

گزینه Posting Spam: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر پست های اسپم ارسال کند. با انتخاب این گزینه، پروسه ریپورت اکانت به عنوان اسپمر تکمیل می‌شود.

گزینه Posting inappropriate content: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر محتوا یا پست های نامناسب ارسال کند. با انتخاب این گزینه زیر‌شاخه‌های جدیدی نمایان می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 • گزینه Bullying or harassment: در شرایطی استفاده می‌شود که اکانت مورد نظر پست هایی با هدف ترویج آزار و زورگویی، تهدید و موارد این چنینی ارسال کند.
 • گزینه Drug use: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که با پست های خود مردم را تشویق به مصرف موارد مخدر می‌کند.
 • گزینه Graphic violence: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که با پست های خود به تشویق و ترویج خشونت می‌پردازند.
 • گزینه Nudity or Pornography: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که با پست هایشان به تشویق برهنگی و هرزهنگاری می‌پردازند و پست‌ های این چنینی ارسال می‌کنند.
 • گزینه Self-harm: برای ریپورت اکانت هایی استفاده می‌شود که پست هایی با مضمون خودآزاری، خودزنی، خودکشی و سایر اقدامات این چنینی ارسال می‌کنند

گزینه This profile is pretending to be someone else: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که دارنده اکانت مورد نظر خود را به عنوان شخص دیگری جا زده باشد. با انتخاب این گزینه هم سه آپشن زیرشاخه نمایان می‌شوند که به شرح زیر هستند:

 • گزینه Me: اگر اکانت مورد نظر از مشخصات شما سوء استفاده کرده و خود را به جای شما جا زده است، این گزینه را انتخاب کنید.
 • گزینه Someone I know: اگر اکانت مورد نظر از مشخصات فردی استفاده کرده که شما وی را می‌شناسید، این گزینه را انتخاب کنید. اینستاگرام در این شرایط از شما می‌خواهد تا از فردی که می‌شناسید درخواست کنید تا شخصا اکانت فیک مورد نظر را ریپورت کند. بنابراین شما قادر به ریپورت آن اکانت نخواهید بود.
 • گزینه A celebrity or public figure: اگر اکانت مورد نظر از مشخصات یک سلبریتی سوء استفاده کرده و خود را به جای آن جا زده است، این گزینه را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه با مشخصات اکانت اصلی سلبریتی مورد نظر را وارد کنید.

گزینه Might be posting my intellectual property: این گزینه در شرایطی استفاده می‌شود که دارنده اکانت مورد نظر به نوعی حق کپی رایت را نقض کرده باشد. اینستاگرام اشاره دارد که در این شرایط از حالت ریپورت خود پست به عنوان نقض کپی رایت استفاده کنید.

بنابراین همانطور که مشاهده کردید موارد و گزینه‌های فوق از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها به منظور ریپورت اکانت در اینستاگرام استفاده کنید.

آموزش ویدئویی ریپورت اکانت در اینستاگرام

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

تعمیرات موبایل

برچسب‌ها: آموزش ریپورت اکانت اینستاگرام آموزش ریپورت کردن اکانت اینستاگرام آموزش ریپورت کردن اکانت در اینستاگرام آموزش گزارش تخلف اکانت اینستاگرام آموزش گزارش تخلف اکانت در اینستاگرام آموزش گزارش تخلف اکانت های اینستاگرام چگونگی ریپورت اکانت اینستاگرام چگونگی ریپورت اکانت در اینستاگرام چگونگی ریپورت اکانت های اینستاگرام چگونگی ریپورت کردن اکانت اینستاگرام چگونگی ریپورت کردن اکانت در اینستاگرام چگونگی گزارش تخلف اکانت در اینستاگرام چگونگی گزارش تخلف اکانت های اینستاگرام راهنمای ریپورت اکانت اینستاگرام راهنمای ریپورت اکانت در اینستاگرام راهنمای ریپورت اکانت های اینستاگرام راهنمای ریپورت کردن اکانت اینستاگرام راهنمای ریپورت کردن اکانت در اینستاگرام راهنمای گزارش تخلف اکانت اینستاگرامچگونگی گزارش تخلف اکانت اینستاگرام راهنمای گزارش تخلف اکانت های اینستاگرام روش ریپورت اکانت در اینستاگرام روش ریپورت اکانت های اینستاگرام ریپورت اکانت اینستاگرام ریپورت اکانت در اینستاگرام ریپورت اکانت های اینستاگرام ریپورت کردن اکانت اینستاگرام ریپورت کردن اکانت در اینستاگرام شرح گزینه های ریپورت اکانت در اینستاگرام شیوه ریپورت اکانت اینستاگرام شیوه ریپورت اکانت در اینستاگرام شیوه گزارش تخلف اکانت اینستاگرام گزارش تخلف اکانت اینستاگرام گزارش تخلف اکانت در اینستاگرام گزارش تخلف اکانت های اینستاگرام گزینه های ریپورت اکانت در اینستاگرام معرفی گزینه های ریپورت اکانت در اینستاگرام نحوه ریپورت اکانت اینستاگرام نحوه ریپورت اکانت در اینستاگرام نحوه ریپورت اکانت های اینستاگرام نحوه ریپورت کردن اکانت اینستاگرام نحوه ریپورت کردن اکانت در اینستاگرام نحوه گزارش تخلف اکانت اینستاگرام نحوه گزارش تخلف اکانت در اینستاگرام نحوه گزارش تخلف اکانت های اینستاگرام

نظرات کاربران (8)

ارسال نظر