تلگرام شامل لیست مخاطبین اختصاصی خود (Contacts) می‌شود. شما می‌توانید به چند روش مختلف افراد جدید را به این لیست مخاطبین اکانت تلگرام خود اضافه کنید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه اضافه کردن مخاطب در تلگرام بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با اضافه کردن مخاطب در تلگرام

اضافه کردن مخاطب در تلگرام به مراتب حائز اهمیت است. به ویژه هم اکنون که قابلیت برقراری تماس صوتی تلگرام هم ارائه شده، این مسئله بیش از پیش حائز اهمیت می‌شود. چرا که اگر تنظیمات دریافت تماس صوتی اکانت تلگرامتان در حالتی قرار داشته باشد که فقط مخاطبین اکانتتان بتوانند با شما تماس صوتی برقرار کنند، لیست مخاطبین اکانت نقش کلیدی ایفا خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت مکالمه صوتی تلگرام از مقاله آموزش فعال سازی مکالمه یا تماس صوتی تلگرام در ایران استفاده کنید.

اما چگونه می‌توانیم نسبت به اضافه کردن مخاطب در تلگرام اقدام کنیم؟ پاسخ این سوال در جریان این مقاله اختصاصی داده می‌شود. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

نحوه اضافه کردن مخاطب در تلگرام

به منظور اضافه کردن مخاطب به لیست مخاطبین تلگرام می‌توانید بنا به شرایط موجود از چند روش مختلف استفاده کنید. در حالت عادی اگر قصد دارید یک شماره جدید را به لیست مخاطبین تلگرام اضافه کنید باید مراحل زیر طی شوند:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.
 • گزینه Contacts را انتخاب کنید.
 • آیکون “بعلاوه” را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید.
 • نام مخاطب مد نظرتان را مشخص و سپس پیش شماره (کشور محل سکونت) و شماره اصلی وی را مشخص کنید.
 • پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز باید آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.

به همین سادگی می‌توانید در حالت عادی نسبت به اضافه کردن مخاطب در تلگرام وارد عمل شوید. دقت داشته باشید که اگر مخاطبی که شماره وی را وارد می‌کنید در تلگرام اکانت فعال نداشته باشد، پنجره پاپ آپی نمایان خواهد شد و از شما درخواست می‌کند که آیا تمایل به دعوت آن کاربر به منظور ملحق شدن به تلگرام دارید؟ با انتخاب گزینه Invite این امر انجام می‌شود و با انتخاب گزینه Cancel این پروسه متوقف می‌گردد.

اما در برخی شرایط ممکن است مخاطب یا شماره ناشناسی از طریق تلگرام با شما ارتباط برقرار کند. در این شرایط با استفاده از سه روش دیگر قادر به اضافه کردن وی به لیست مخاطبین تلگرام خود خواهید بود. روش اول مربوط به زمانی می‌شود که سریعا به پنجره مکالمه خود با فرد مورد نظر مراجعه کردید. در این شرایط دو گزینه در منوی فوقانی صفحه نمایان می‌شود که به ترتیب از سمت راست REPORT SPAM و ADD CONTACT نام دارند. با انتخاب گزینه ADD CONTACTS قادر به اضافه کردن آن مخاطب به لیست مخاطبین اکانت تلگرام خود می‌شوید. اما اگر بنا به هر دلیل این دو گزینه را در پنجره گفتگوی خود با فرد مورد نظر نیافتید، برای اضافه کردن او به لیست مخاطبین تلگرام خود مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • به پنجره گفتگوی خود با مخاطب ناشناس مورد نظر بروید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Add to Contacts را انتخاب کنید.
 • نام مد نظرتان را برای مخاطب انتخاب شده وارد و آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید..

روش دیگری که می‌توانید از آن به منظور اضافه کردن مخاطب به تلگرام در این شرایط استفاده کنید به شرح زیر است:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • به پنجره گفتگوی خود با مخاطب ناشناس مورد نظر بروید.
 • شماره فرد ارسال کننده پیام را از منوی فوقانی صفحه لمس کنید تا وارد پنجره اطلاعات اکانت وی شوید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Add را انتخاب کنید.
 • نام مد نظرتان را برای مخاطب انتخاب شده وارد و آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید..

بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط و موقعیت خود از روش های شرح داده شده به منظور اضافه کردن مخاطب در تلگرام استفاده کنید. همانطور که مشاهده کردید تقریبا در تمام روش‌ها یک روند مشابه طی می‌شود.

آموزش اضافه کردن مخاطب در تلگرام

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه اضافه کردن مخاطب در تلگرام و روش های مختلف انجام این عمل پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

منبع telegram
برچسب‌ها: آموزش اد کردن مخاطب در تلگرام آموزش اضافه کردن مخاطب به اکانت تلگرام آموزش اضافه کردن مخاطب به مخاطبین تلگرام آموزش اضافه کردن مخاطب در تلگرام اد کردن مخاطب در تلگرام اضافه کردن مخاطب به اکانت تلگرام اضافه کردن مخاطب به مخاطبین تلگرام اضافه کردن مخاطب در تلگرام چگونگی اد کردن مخاطب در تلگرام چگونگی اضافه کردن مخاطب به اکانت تلگرام چگونگی اضافه کردن مخاطب به مخاطبین تلگرام چگونگی اضافه کردن مخاطب در تلگرام راهنمای اضافه کردن مخاطب به اکانت تلگرام راهنمای اضافه کردن مخاطب در تلگرام روش اضافه کردن مخاطب در تلگرام روش های اد کردن مخاطب در تلگرام روش های اضافه کردن مخاطب به اکانت تلگرام روش های اضافه کردن مخاطب به مخاطبین تلگرام روش های اضافه کردن مخاطب در تلگرام شیوه اد کردن مخاطب در تلگرام شیوه اضافه کردن مخاطب به مخاطبین تلگرام شیوه اضافه کردن مخاطب در تلگرام محوه اضافه کردن مخاطب به مخاطبین تلگرام نحوه اد کردن مخاطب در تلگرام نحوه اضافه کردن مخاطب به اکانت تلگرام نحوه اضافه کردن مخاطب در تلگرام

نظرات کاربران (4)

ارسال نظر

  سلام خسته نباشین.من میخاستماکانت جدید تو تلگرام نصب کنم چندتا شماره مختلف زدم پاک کردم.الان هرکاری میکنم دیگه نمیتونم با شماره جدید اکانت بسازم این ارور میده .تا چه مدت اینجوریه؟
  Too many attemps.please try again later

  با سلام خدمت شما من اون به اضافه رو میزنم شماره رو وارد میکنم طرف تلگرام داره اما میگه اونو دعوت کنید شماره شیر شده رو اضاف میکنم اصلا وارد مخاطبام نمیشه نمیدونم مشکل از کجاست شماره هامم داخل تلگرام بالا نمیاد لطفا راهنمایی کنید اونایی هم که تلگرام دارن رو میزنه دعوت کنید مشکل از کجاست چرا اینجور شده/؟؟؟؟

  بلکه بخوایم تو تلگرام دسکتاب چند تا مخاطب رو دسته جمعی اد کنیم….مثلا تو تلگرام یه سری مخاطب اماده داریم اگه بخوایم اونا رو دسته جمعی به تلگرام اد کنیم باید چیکار کنیم؟