آموزش ارسال یک پیام برای چند مخاطب واتساپ (Broadcast List)

آموزش ارسال یک پیام برای چند مخاطب واتساپ

برنامه واتساپ یا همان WhatsApp قابلیتی دارد که با استفاده از آن می‌توانید یک پیام را به طور همزمان برای چند مخاطب مد نظرتان ارسال کنید. به این قابلیت اصطلاحا ایجاد Broadcast List گفته می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ

تصور کنید که قصد دارید یک پیام خاص نظیر تبریک سال نو را برای چند مخاطب مد نظرتان ارسال کنید. در این شرایط مطمئنا تایپ جداگانه پیام برای مخاطبین و ارسال آن امری آزاردهنده خواهد بود. همچنین شما می‌توانید از قابلیت‌هایی همچون کپی کردن یا فوروارد کردن پیام هم استفاده کنید، اما این قابلیت‌ها کمی زمانبر هستند. مطمئنا بسیار عالی‌تر می‌شد اگر می‌توانستیم نسبت به ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ اقدام کنیم! به نظر شما این قابلیت در واتساپ وجود دارد؟

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

خوشبختانه واتساپ این قابلیت را ارائه می‌کند، بنابراین شما با استفاده از آن می‌توانید یک پیام خاص را به طور همزمان و در عین حال مستقل برای چند مخاطب مختلف ارسال کنید. این عمل با ساخت یک Broadcast List در اپلیکیشن واتساپ امکانپذیر می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

روش ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ

به منظور ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب در اپلیکیشن پیام رسان واتساپ نیازی به طی کردن مراحل پیچیده وجود ندارد. بدین منظور کافیست که به شرح زیر عمل کنید:

 • اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.
 • به منوی گفتگوها یا همان Chats مراجعه کنید.
 • آیکون منو را لمس کنید و سپس گزینه New Broadcast را انتخاب نمایید.
 • در بین لیست مخاطبین خود آن دسته از افرادی را انتخاب کنید که تمایل دارید پیام خاص مد نظرتان به طور همزمان برای هر یک از آن‌ها ارسال شود. پس از انتخاب مخاطبین مد نظر باید آیکون سبز رنگ تایید را از بخش زیرین و سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • حال کافیست که پیام مد نظرتان را در فیلد موجود تایپ و گزینه ارسال را لمس کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی اپل

به همین سادگی قادر به ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ خواهید بود. دقت داشته باشید که در این شرایط یک Broadcast List در لیست گفتگوهای اکانت شما ایجاد می‌شود. این بخش شاید از نظر ظاهری شبیه به یک گروه باشد، اما پیام‌هایی که در آن ارسال می‌کنید به طور مستقل و جداگانه برای کاربران موجود در آن لیست ارسال می‌شوند. شما می‌توانید با طی کردن مراحل زیر نسبت به ویرایش اعضای Broadcast List خود وارد عمل شوید:

 • اپلیکیشن واتساپ را اجرا کنید.
 • از منوی Chats یا گفتگوها، Broadcast List ایجاد شده و مورد نظرتان را انتخاب کنید تا صفحه تایپ پیام در آن نمایان شود.
 • نام این لیست را از منوی فوقانی صفحه انتخاب کنید. در این شرایط منوی تنظیمات آن نمایش داده می‌شود.
 • با لمس آیکون مداد می‌توانید یک نام اختصاصی را برای این لیست تعریف کنید.
 • با لمس گزینه Add recipient می‌توانید مخاطب جدیدی را به آن اضافه کنید.
 • با نگه داشتن انگشت خود بر روی نام هر مخاطب موجود در لیست و سپس انتخاب گزینه Remove From Broadcast List قادر به حذف آن مخاطب از لیست خواهید بود.
 • با انتخاب گزینه Delete Broadcast List هم قادر به حذف کلی لیست ساخته شده می‌شوید.

بنابراین به همین سادگی قادر به مدیریت لیستی که اصطلاحا Broadcast List نام دارد، خواهید بود. بنابراین با نحوه ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ آشنا شدید. بار دیگر اشاره می‌کنیم که پیام‌های ارسالی شما با استفاده از این قابلیت به طور مجزا برای هر یک از اعضای موجود در لیست مذکور ارسال می‌شود و پیام‌هایی که آن‌ها هم به عنوان پاسخ برایتان ارسال می‌کنند به شکل کاملا مستقل قابل دریافت هستند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه ارسال همزمان پیام برای چند مخاطب واتساپ پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید گوشی

تاچ ال سی دی iPhone 11 Pro

تاچ ال سی دی iPhone 11

تاچ ال سی دی iPhone SE 2020

تعمیرات موبایل

منبع whatsapp
جایگاه تبلیغاتی B6
جایگاه تبلیغاتی B4

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments