آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

روش های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن ها می‌توانید گوشی یا تبلت اندرویدی خود را آنروت (Unroot) کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش روش های Unroot یا آنروت کردن گوشی اندرویدی بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با Unroot یا آنروت کردن گوشی اندروید

این امکان وجود دارد که شما بنا به دلایل خاصی تمایل داشته باشید تا گوشی اندرویدی خود را آنروت (Unroot) نمایید. برای مثال تصور کنید که قصد فروش گوشی خود را دارید، اگرچه در این شرایط بهتر است به خریدار بگویید که دستگاهتان روت شده است، اما پیشنهاد می‌کنیم که ضمن اشاره به این موضوع، گوشی را به صورت آنروت شده به وی تحویل دهید.

اما چگونه می‌توانیم اندروید را Unroot یا آنروت کنیم؟ ما در این مقاله قصد داریم به آموزش روش های آنروت کردن گوشی اندرویدی (Unroot) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ما همراه باشید.

آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

بیشتر بخوانید: هزینه تعمیرات موبایل

روش اول: آنروت کردن گوشی اندرویدی (Unroot) با برنامه SuperSU

اپلیکیشن SuperSU یکی از پرطرفدارترین و بهترین برنامه هایی است که امکان آنروت گوشی اندرویدی را به بهترین شکل ممکن فراهم می‌کند. سهولت بکارگیری این برنامه سبب شده که افراد زیادی از آن برای Unroot اندروید استفاده کنند. برای آنروت کردن گوشی کافیست که پس از نصب برنامه SupeSU وارد تب Settings شوید و سپس گزینه Full Unroot را انتخاب کنید. سپس سایر مراحل مورد نیاز را طی کنید که بسیار ساده هستند و منتظر بمانید تا برنامه SuperSU دستگاه اندرویدی شما را آنروت (Unroot) کند.

آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

بعد از اینکه آنروت کردن گوشی تمام شد، آن را ریستارت کنید و مثل یک گوشی اندرویدی که هیچوقت روت نشده است از آن استفاده کنید. پس بکارگیری برنامه SuperSU یکی از بهترین روش هایی است که می‌توان به منظور Unroot یا آنروت گوشی های اندرویدی از آن استفاده کرد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه بکارگیری این اپلیکیشن می‌توانید از کارشناسان موبایل کمک راهنمایی بخواهید.تعمیرات سامسونگ

روش دوم: آنروت کردن گوشی اندرویدی (Unroot) با برنامه Universal Unroot

برنامه SuperSU تنها اپلیکیشنی نیست که امکان Unroot یا آنروت کردن گوشی های اندرویدی را فراهم می‌کند، بلکه برنامه های نسبتا متعدد دیگری هم وجود دارند که این قابلیت را ارائه می‌نمایند. در بین این برنامه ها، اپلیکیشن Universal Unroot یکی از بهترین گزینه های موجود است که کیفیت بسیار مطلوبی دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر بنا به هر دلیل تمایلی مبنی بر بکارگیری برنامه SuperSU را نداشتید، از برنامه Universal Unroot برای آنروت کردن گوشی خود استفاده کنید.

آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

بکارگیری برنامه Universal Unroot حتی از برنامه SuperSU هم راحت تر است. بدین منظور فقط باید اپلیکیشن مذکور را در دستگاه اجرا و گزینه Unroot را لمس کنید. سپس گزینه Yes را در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده انتخاب کنید تا با آنروت کردن گوشی موافقت شود. سپس کمی منتظر بمانید تا گوشی آنروت گردد. برخی کاربران گوشی های سامسونگ و ال‌ جی ممکن است در حین استفاده از اپلیکیشن Universal Unroot با ارور های خاصی مواجه شوند که به راحتی قابل رفع هستند. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نحوه مقابله با این ارورها و آنروت گوشی خود یک تماس کوتاه با کارشناسان موبایل کمک برقرار کنید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ با گارانتی

روش سوم: آنروت کردن گوشی اندرویدی (Unroot) با برنامه های مدیریت فایل (File Manager)

شما به صورت دستی به استفاده از برنامه های مدیریت فایل یا اصطلاحا فیل منیجر (File Manager) هم می‌توانید گوشی اندرویدیتان را آنروت (Unroot) کنید. برای مثال اپلیکیشن ES File Explorer یکی از بهترین برنامه های فایل منیجری است که امکان آنروت دستی گوشی های اندرویدی از طریق آن وجود دارد، اما با این حال شما محدود به استفاده از این اپلیکیشن نیستید و می‌توانید از سایر برنامه های فایل منیجر دیگر هم در این راستا استفاده کنید. برای آنروت کردن گوشی (Unroot) از طریق برنامه های مدیریت فایل به شرح زیر عمل کنید:

آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

  • به درایو اصلی گوشی خود مراجعه و بخش System را بیابید. وارد این بخش شوید و پوشه bin را انتخاب کنید. حالا فایل ها یا پوشه های با عنوان busybox و su را حذف کنید. اگر این فایل ها را در مسیر نام برده شده پیدا نکردید، نگران نباشید. در این شرایط به پوشه system بروید و پوشه xbin را انتخاب کنید. حال دو فایل busybox و su را یافته و حذف نمایید.
  • باز هم به پوشه system مراجعه کنید و این بار پوشه app را انتخاب نمایید. نر.وتحالا فایل apk را حذف کنید.
  • گوشی اندرویدی خود را ریستارت کنید.

به همین سادگی گوشی شما به صورت دستی آنروت می‌شود. بنابراین شما با استفاده از هر برنامه مدیریت فایلی که در دستگاه اندرویدیتان موجود باشد و طی کردن مراحلی که در این قسمت به آن ها اشاره داشتیم، می‌توانید دستگاه اندرویدی خود را آنروت یا Unroot کنید.تعمیرات سامسونگ

روش چهارم: آنروت کردن گوشی اندرویدی (Unroot) با نصب آپدیت OTA

به نصب آپدیت هایی که به صورت OTA برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی عرضه می‌شوند هم می‌تواند آن ها را آنروت (Unroot) کرد. به بیان دیگر نصب آپدیت های رسمی بر روی یک گوشی منجر به آنروت شدن خودکار آن خواهد شد، اما دقت داشته باشید که  ممکن است اصلا آپدیتی برای گوشی شما عرضه نشده باشد که در این شرایط روش مذکور برایتان قابل استفاده نخواهد بود.

آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

اما اگر یک آپدیت رسمی و OTA برای گوشی روت شده شما موجود است، می‌توانید با نصب آن به راحتی دستگاه را آنروت (Unroot) کنید. سعی کنید در این روش اپلیکیشن های مرتبط با روت را از دستگاه حذف نمایید. فراموش نکنید که برای آنروت کردن گوشی با نصب آپدیت OTA حتما باید استاک ریکاوری (Stock Recovery) بر روی دستگاهتان نصب باشد، در غیر این صورت شما نمی‌توانید آپدیت های OTA را دریافت و نصب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مسئله از کارشناسان موبایل کمک یاری بخواهید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات سامسونگ گلکسی A7 2018

روش پنجم: آنروت کردن گوشی اندرویدی (Unroot) با نصب استاک فریمور (Stock Firmware)

یکی از بهترین و با ثبات ترین روش های موجود به منظور آنروت کردن گوشی و تبلت های اندرویدی مربوط به نصب استاک فریمور (Stock Firmware) بر روی دستگاه می‌شود. در این روش هیچ اما، اگر، باید یا شایدی وجود ندارد و با استفاده از آن بدون هیچ مشکل گوشی شما آنروت خواهد شد. استفاده از این روش هیچ ارتباطی با مسائلی مثل رام، ریکاوری، کرنل و غیره فعلی دستگاهتان ندارد.

آموزش آنروت کردن گوشی ؛ چگونه اندروید را Unroot کنیم؟

اما متاسفانه ما نمی‌توانیم یک آموزش جامع و مرحله به مرحله را برای نصب استاک فریمور بر روی گوشی های اندرویدی خدمتتان ارائه کنیم، چرا که مراحل مورد نیاز برای انجام این کار با توجه به مدل گوشی شما متفاوت خواهد بود. شما باید حتما فریمور اختصاصی دستگاهتان را با جستجوی در اینترنت دانلود کنید و از قابلیت USB Debugging اندروید و احتمالا نرم افزارهای خاص کامپیوتری استفاده نمایید. برای کسب راهنمایی دقیق در مورد نحوه آنروت کردن گوشی اندرویدی (Unroot) خود با نصب استاک فریمور بر روی آن، می‌توانید تماسی با کارشناسان موبایل کمک برقرار کنید و از آن ها راهنمایی دقیقی بخواهید.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس یا شیشه ال سی دی Note 9 سامسونگ

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش های Unroot یا آنروت کردن گوشی و تبلت های اندرویدی پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید قطعه موبایل

قطعات سامسونگ A7 2018

قیمت شیشه آیفون ایکس آر

تعمیرات موبایل

منبع androidauthority

نظرات کاربران (7)

guest
7 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
javad
javad
2 سال گذشته

سلام ببخشید
من میخواستم گوشیمو آنروت کنم
میخوام از برنامه فایل منیجر استفاده کنم
اما هنگام حذف فایل های روت با ارور (فایل نمیتواند حذف شود) مواجه میشم گوشیم هوآوی هست. مشکل چیه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

مسعودمشرقی
مسعودمشرقی
3 سال گذشته

بادرودفراوان وخسته نباشیدعرض کنم که من تبلت لنووای خودرابا اپ یونیورسال وآموزش کاردرست شما آنروت کردم اما بازمیخواهم بروزرسانیهای دریافتی خوده تبلت راانجام دهم متاسفانه ارورر میده ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
سپاس

Arash
Arash
4 سال گذشته

با سلام, من برنامه ای رو که گفتید نصب کردم و نوشته که تبلت شما روت نیست.پس چرا وقتی که اندروید رو اپدیت میکنم مینویسه دستگاه شما روت است؟

اسماعیل کاظمی
اسماعیل کاظمی
4 سال گذشته

سلام
گوشی من سامسونگ A5 2016 هستش که روت شده بود.الان آنروت میکنم آنتن گوشی میپره و به حالت تماس اضطراری میره.لطفا منو راهنمایی کنید چطور این مشکلو حل کنم

mahdi naderifar
mahdi naderifar
4 سال گذشته

سلام
ببخشید اگه من گوشیم را با universal unroot انروت کنم همه چیز من پاک میشه ؟

لطفاً جواب بدید

MOHAMMAD
MOHAMMAD
3 سال گذشته
پاسخ به  mahdi naderifar

سلام

بله