قدیمی ترین انیمیشن جهان در ایران

تورهای لحظه آخری

به گزارش موبایل کمک به نقل از وبسایت لحظه آخر، انیمیشن یکی از شاخه های صنایع خلاق است، این صنعت به سرعت در حال رشد می باشد و می توان گفت که یکی از مهم ترین صنایع حال حاضر دنیا به شمار می آید، شاید برایتان جالب باشد که بدانید قدیمی ترین انیمیشن جهان در ایران با قدمت 5000 سال کشف شده است، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این انیمیشن  تاریخی در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.
در سال 1983 میلادی گروهی از باستان شناسان ایتالیایی به هنگام انجام تحقیقاتی در رابطه با شهر سوخته واقع در استان سیستان و بلوچستان کشور ایران، یک جام سفالی بسیار جالب به ارتفاع 10 سانتی متر کشف کردند که نشان می داد اولین و قدیمی ترین انیمیشن جهان توسط مردم باهوش و خلاق ایران باستان ساخته شده است. تور استانبول بهترین تور خارجی.

تورهای لحظه آخری

بر روی دیواره های بیرونی این جام سفالی ارزشمند، 5 فریم یا طرح قرمز رنگی وجود دارد که دارای یک ویژگی بسیار منحصر به فرد هستند، این تصاویر حرکت یک بز به سمت درختی را نشان می دهند و به گونه ای طراحی شده اند که توالی آن ها منجر به خلق یک انمیشین کوتاه می شود، یعنی می توان با قرار دادن فریم های موجود بر روی این ظرف سفالی یک تصویر متحرک از حرکت بز به سوی درخت ایجاد کرد. رزرو سریع تور دقیقه 90 استانبول.

تورهای لحظه آخری

جالب است بدانید که پیش از کشف این ظرف سفالی مردم تصور نمی کردند که صنعت انیمیشن سازی دارای قدمتی حدود 5000 ساله باشد و از آنجایی که کشف چنین اثر خارق العاده ای باعث شگفتی و کنجکاوی باستان شناسان جهان شد، گروهی از آن ها مطالعات بر روی فریم های موجود روی این جام سفالی را آغاز کردند، آن ها در طی این مطالعات با پیاده سازی نقش ها بر روی کاغذ توانستند یک انمیشین بیست ثانیه ای بسازند که امروزه از آن به عنوان قدیمی ترین پویانمایی جهان یاد می شود. برای رزرو تور استانبول در سایت لحظه آخر کلیک کنید.

تورهای لحظه آخری

توجه داشته باشید که جام شهر سوخته در حال حاضر در موزه ایران باستان واقع در شهر تهران نگهداری می شود و شما می توانید با مراجعه به این موزه از جام معروف بازدید به عمل آورید، همچنین لازم به ذکر است برخی از افراد معتقد اند، نقش های موجود بر روی جام شهر سوخته در واقع بیانگر یک دانستان افسانه ای در جهان باستان می باشد که درخت آسوریک نام دارد، با توجه به ویژگی های جام سفالی می توان گفت، این جام که به هزاره سوم پیش از میلاد تعلق دارد از مهم ترین آثار باستانی ایران و حتی جهان به شمار می آید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments