معرفی ۹ برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) برای اندروید و آیفون

برنامه رایگان ساخت گیف

در صورتیکه در مورد این مطلب سوال یا مشکلی دارید کارشناسان شرکت همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی شما می باشند. کافیست شماره زیر را با تلفن ثابت و بدون پیش شماره، شماره گیری نمایید .
۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵


هم اکنون برنامه یا اپلیکیشن‌های متعددی به منظور ساخت رایگان تصاویر متحرک گیف (GIF)  موجود است، اما به نظر شما در میان آن‌ها کدامیک نسبت به سایر موارد عملکرد بهتری داشته و در عین حال رایگان است؟ در این مقاله قصد داریم که به معرفی 9 برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) برای اندروید و آیفون بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با برنامه رایگان ساخت گیف (GIF)

بدون تردید با فایل یا تصاویر متحرک گیف (GIF) آشنایی دارید. تصاویر گیف (GIF) در واقع تصاویری هستند که از کنار هر قرار دادن پشت سر هم چندین عکس با نرخ فریمی پایین‌تر نسبت به ویدیو به دست می‌آید و عموما کوتاه هستند. بنابراین فایل گیف (GIF) را می‌توان نوعی ویدیوی کوتاه، کم کیفیت و کم حجم دانست که به منظور اشتراک‌گذاری در اینترنت بسیار مناسب است. این روزها رد و بدل فایل گیف (GIF) در بین کاربران به شدت رواج یافته و در طول روز میلیون‌ها عدد از این فایل‌ها در برنامه‌های پیام رسان متنوعی نظیر تلگرام مابین کاربران رد و بدل می‌شود.

برنامه رایگان ساخت گیف (GIF)

اما چگونه می‌توانیم تصاویر متحرک گیف (GIF) بسازیم؟ تا چند سال پیش بدین منظور باید از برنامه‌های خاصی نظیر فتوشاپ و… استفاده می‌شد اما با گسترش استفاده از این فایل‌ها، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی با قابلیت ساخت فایل گیف (GIF) طراحی شدند. از آنجایی که پروسه ساخت گیف (GIF) پروسه چندان پیچیده‌ای نیست، یک اپلیکیشن موبایلی به راحتی می‌تواند از پس آن بر آید. هم اکنون برنامه‌های متعددی برای هر دو سیستم عامل آی او اس و اندروید موجودند که قابلیت تبدیل ویدیو با گیف (GIF) را دارند. اما به نظر شما کدامیک از این مجموعه برنامه‌ها بهترین کیفیت ممکن را داشته و در عین حال رایگان هم هست؟

در این مقاله قصد داریم که به معرفی 9 برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) برای اندروید و آیفون بپردازیم. منظور از آیفون در واقع برنامه سازگار با سیستم عامل آی او اس است، بنابراین می‌توانید از این برنامه‌ها در آیپدهای اپل هم استفاده کنید. بنابراین اگر به دنبال بهترین برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) هستید، حتما این مقاله را مطالعه نمایید. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

برنامه گیف ساز Gifboom

اگر به دنبال یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) قدرتمند، با کیفیت و مشهور هستید، همین حالا نسبت به دانلود برنامه Gifboom اقدام کنید. این برنامه شامل قابلیت‌ها و ویژگی‌های متعددی می‌شود و به طور رایگان در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس قابل استفاده است. در برنامه Gifboom امکان ضبط ویدیو و عکس و سپس تبدیل آن به فایل گیف (GIF) و همچنین امکان انتخاب یک ویدیو از گالری و تبدیل آن به فایل گیف (GIF) ارائه شده است. این برنامه فیلترهای جالب و شبیه به اینستاگرام را ارائه می‌کند که می‌تواند زیبایی خاصی به تصویر متحرک گیف مد نظرتان ببخشد. ضمنا به منظور ضبط ویدیوی مستقیم در این برنامه و تبدیل آن به گیف (GIF) می‌توانید از هر دو دوربین اصلی یا سلفی دستگاه استفاده کنید.

برنامه گیف ساز Cinemagram

برنامه Cinemagram هم یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) بسیار قدرتمند و محبوب است که متاسفانه تنها شامل نسخه آی او اسی می‌شود و هنوز برای سیستم عامل اندروید عرضه نشده است. بنابراین شما می‌توانید این برنامه را در آیفون یا آیپد خود نصب نمایید و به طور رایگان از قابلیت‌های آن استفاده کنید. یکی از قابلیت‌های جالب برنامه گیف ساز Cinemagram مربوط به توانایی آن در تبدیل بخش خاصی از یک عکس به تصویر متحرک یا گیف (GIF) است. به بیان دیگر این برنامه می‌تواند تمام قسمت‌های یک عکس ضبط شده را ثابت نگه دارد و تنها بخشی از عکس دریافتی را متحرک نماید. این موضوع از جمله ویژگی‌های جالب اپلیکیشن گیف ساز Cinemagram محسوب می‌شود و آن را به یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) متمایز تبدیل می‌کند.

برنامه گیف ساز Gifture

رابط کاربری برنامه گیف ساز Gifture بسیار شبیه به برنامه اینستاگرام است. منوی زیرین این برنامه کاملا شبیه به اپلیکیشن اینستاگرام طراحی شده و فیلترهایی که در آن ارائه می‌شوند هم بسیار مشابه با فیلترهایی هستند که در اینستاگرام ارائه شده است. با استفاده از برنامه گیف ساز Gifture می‌توانید نسبت به انتخاب یک ویدیو از گالری و تبدیل آن به تصویر متحرک گیف (GIF) اقدام کنید و تنظیماتی همچون سرعت پخش و نرخ فریمی را بنا به سلیقه و نیاز خود بهینه‌سازی نمایید. متاسفانه برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) گیفچر یا همان Gifture هم شامل نسخه اندرویدی نمی‌شود و تنها برای سیستم عامل آی او اس ارائه شده است.

برنامه گیف ساز Loopcam

رابط کاربری برنامه گیف ساز Loopcam بسیار کاربرپسند و ساده طراحی شده و هر کاربری به راحتی می‌تواند از آن استفاده کند. با استفاده از این برنامه می‌توانید هرچه سریع‌تر فایل گیف (GIF) نهایی مد نظرتان را بسازید. برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) لوپ‌کم تمام فایل‌های گیف (GIF) شما را در قالب یک کتابخانه دسته‌بندی می‌کند و امکان اشتراک‌گذاری سریع تصاویر متحرک ساخته شده در شبکه‌های اجتماعی مختلف را فراهم می‌آورد. برنامه گیف ساز Loopcam به طور رایگان عرضه شده اما متاسفانه تنها شامل نسخه آی او اسی می‌شود و هنوز برای سیستم عامل اندروید عرضه نشده است.

برنامه گیف ساز MyFaceWhen

اگر به دنبال یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) با کیفیت و قدرتمند هستید که قادر به تبدیل ویدیوهای باکیفیت بالا به تصویر متحرک گیف (GIF) باشد، برنامه گیف ساز MyFaceWhen یکی از بهترین انتخاب‌های پیش رویتان محسوب می‌شود. با استفاده از این برنامه می‌توانید به طور مستقیم از درون برنامه نسبت به ضبط ویدیوهای با وضوح بالا و سپس تبدیل آن به فایل گیف (GIF) اقدام کنید. همچنین این برنامه امکان انتخاب ویدیو از بخش گالری و تبدیل آن به فایل گیف (GIF) را هم فراهم می‌کند. استفاده از برنامه گیف ساز MyFaceWhen ساده است و رابط کاربری برنامه پیچیدگی چندانی ندارد. متاسفانه برنامه رایگان ساخت گیف MyFaceWhen هم برای سیستم عامل اندرویدی عرضه نشده و تنها شامل یک نسخه آی او اسی می‌شود.

برنامه گیف ساز Giffer

برنامه گیف ساز Giffer از نظر رابط کاربری نسبت به سایر اپلیکیشن‌هایی که به آن‌ها اشاره داشتیم متفاوت طراحی شده است، اما با این حال استفاده از آن ساده بوده و در عین حال ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوعی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. برخی از جنبه‌های طراحی این برنامه هم شبیه به اینستاگرام است و بدون تردید شما را به یاد آن می‌اندازید. برنامه گیف ساز Giffer به طور رایگان موجود است اما متاسفانه شامل نسخه اندرویدی نمی‌شود و تنها برای سیستم عامل آی او اس اپل ارائه شده است. اگر به دنبال یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) با کیفیت و قدرتمند برای آیفون یا آیپدتان هستند، حتما برنامه‌ی گیف ساز Giffer را امتحان کنید.

برنامه گیف ساز Gifantor

حتما متوجه شدید که اغلب برنامه‌های نامبرده شده شامل نسخه اندرویدی نمی‌شوند! حال برنامه‌ای را نام می‌بردی که به منظور ساخت فایل گیف (GIF) بسیار قدرتمند و با کیفیت عمل می‌کند و برای سیستم عامل اندرویدی طراحی شده است. این برنامه رایگان ساخت گیف Gifantor نام دارد. با استفاده از برنامه رایگان Gifantor به راحتی می‌توانید نسبت به ساخت تصاویر متحرک گیف (GIF) اقدام کرده و آن‌ها را دست‌خوش تغییراتی نمایید و سپس به طور مستقیم در شبکه‌های اجتماعی مختلف اشتراک‌گذاری کنید. اگر از کاربران دستگاه‌های اندرویدی هستید و به دنبال یک برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) با کیفیت می‌گردید، همین حالا برنامه گیف ساز Gifantor را امتحان کنید.

برنامه گیف ساز Gif Camera

با استفاده از برنامه گیف ساز Gif Camera می‌توانید با ضربه زدن بر روی نمایشگر نسبت به ذخیره فریم‌های مختلف مورد نظرتان برای فایل گیف (GIF) نهایی اقدام کنید. سپس می‌توانید با لمس دکمه “پخش” (Play) نسبت به مشاهده پیش نمایش فایل گیف ساخته شده وارد عمل شوید. همچنین برنامه گیف ساز Gif Camera امکان اعمال تنظیماتی نظیر تنظیم سرعت پخش و نرخ فریمی را ارائه می‌کند. متاسفانه برنامه رایگان ساخت گیف Gif Camera تنها برای سیستم عامل آی او اس عرضه شده و شامل نسخه اندرویدی نمی‌شود.

برنامه گیف ساز Vine

برنامه Vine هم یکی از مشهورترین برنامه‌های موجود به منظور ساخت تصاویر متحرک گیف (GIF) محسوب می‌شود. این برنامه یک ویژگی منحصر به فرد دارد که محبوبیت آن را دو چندان کرده است. این ویژگی مربوط به توانایی آن در ضبط صدا می‌شود! ویدیوهایی که توسط برنامه گیف ساز Vine تهیه می‌شوند بسیار شبیه به تصاویر متحرک گیف (GIF) هستند و در عین حال شامل صدا هم هستند و این موضوع جذابیت برنامه گیف ساز Vine را افزایش می‌دهد. باید توجه داشته باشید که با استفاده از برنامه Vine می‌توانید نسبت به ساخت ویدیوهای متحرک 6 ثانیه‌ای اقدام کنید و ویدیو نهایی به صورت چرخشی یا اصطلاحا لوپ (Loop) پخش می‌شود. اگر ویدیوهای ساخته شده در برنامه گیف ساز Vine را در شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر اشتراک‌گذاری کنید، صدای ضبط شده و همراه ویدیو به طور پیش فرض خاموش می‌شود و با یک کلیک قابل پخش خواهد شد.

جمع‌بندی

همانگونه که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 9 برنامه رایگان ساخت گیف (GIF) پرداختیم. هر یک از اپلیکیشن‌های نامبرده شده به راحتی می‌توانند نیاز شما مبنی بر تهیه و ساخت تصاویر متحرک گیف را برطرف سازند. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل


در صورتیکه در مورد این مطلب سوال یا مشکلی دارید کارشناسان شرکت همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی شما می باشند. کافیست شماره زیر را با تلفن ثابت و بدون پیش شماره، شماره گیری نمایید .
۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵


تعمیرات موبایل

منبع lifewire

نظرات کاربران (5)

guest
5 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
3 سال گذشته

خوب همش برای iOS که خسته نباشین =|

Maryam
Maryam
5 سال گذشته

سلام خسته نباشید..بابرنامه هایی که گیف درست میکنم..کیفیتو کم میکنن,میشه راهنماییم کنید باکدوم برنامه اینجوری نمیشه؟!

sirvan
sirvan
6 سال گذشته

سلام یه سوال.یه برنامه میخوام که عکس رو تبدیل به گیف کنه من نمونش رو دیدم ولی نمیدونم چه برنامه اییه میشه اگه که میدونید اسمشو بگید؟

رضایی
رضایی
6 سال گذشته
پاسخ به  sirvan

سلام چندتا برنامه دیدم که عکس به گیف میکنه، عکس های متحرک،من برنامه گیف ساز زیاد دارم ولی اون چیزی نیست که در این گیف ها دیدم، چطور میتونم متوجه. شم که اسم این برنامه های کیف ساز چیه،داخل کانال تون هم هستم وای هیچ آیدی نیست که بخوام این گیف ها رو ارسال کنم و شما منو راهنمایی کنید، ممنون میشم اگر امکانش هست راهنمایی کنید

دلارام يوسفى
دلارام يوسفى
6 سال گذشته

واقعا ممنونم بابت سایت خوبتون. خیلى کمکم شد پر محتوا بود و تونستم برنامه اى رو که به تازگى اومده رو اینجا به راحتى پیدا کنم. خیلى خوبه که به روز هست این سایت