چگونگی اشتراک‌گذاری اینترنت دستگاه‌ اندرویدی از طریق بلوتوث

آموزش به اشتراک‌گذاری اینترنت با بلوتوث tether via bluetooth

قابلیت اشتراک‌گذاری اینترنت یا همان Tethering به صورت پیش‌فرض در سیستم‌ عامل اندروید وجود دارد و به منظور استفاده از آن تنها کافیست که این قابلیت را فعال کنید. به اشتراک‌گذاری اینترنت از طریق اتصال وای‌فای جزء یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در حوزه تکنولوژی محسوب می‌شود. این قابلیت امکان به اشتراک‌گذاری سرویس اینترنت یک گوشی با دیگر دستگاه‌های هوشمند را فراهم آورده است. در این مطلب به آموزش نحوه اشتراک‌گذاری اینترنت دستگاه‌های اندرویدی از طریق بلوتوث خواهم پرداخت. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

نکته: عکس‌های استفاده شده در این مطلب متعلق به ورژن 4.4.2 سیستم‌عامل اندروید است.

در قدم اول باید به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید. سپس در زیر قسمت Wireless & Networks گزینه More را لمس کنید. توجه داشته باشید که بسته به مدل گوشی ممکن است گزینه More در زیر دیگر قسمت‌ها در بخش تنظیمات باشد.

آموزش به اشتراک‌گذاری اینترنت با بلوتوث tether via bluetooth

پس از آن گزینه Tethering & mobile hotspot را انتخاب نمایید. ممکن است در برخی از گوشی‌ها این گزینه با نام Tethering & Portable hotspot وجود داشته باشد. در برخی از موارد گزینه فعال‌سازی این قابلیت طریق بلوتوث به تنهایی قرار دارد و فعال‌سازی آن از طریق اتصال وای‌فای به طور جداگانه در قسمت More قرار گرفته‌ است. پس از مشاهده Bluetooth tethering ، آن را انتخاب کنید. انجام این عمل به طور خودکار باعث فعال‌سازی بلوتوث دستگاه می‌شود. بنابراین در صورت نمایش پیغام مبنی بر فعال‌سازی بلوتوث، با آن موافقت کنید. سپس از طریق بلوتوث به دیگر دستگاهی که قصد استفاده از اینترنت شما را دارد، متصل شوید.

آموزش به اشتراک‌گذاری اینترنت با بلوتوث tether via bluetooth

برای لغو به اشتراک‌گذاری اینترنت از طریق بلوتوث تنها کافیست مربع کنار گزینه Tethering & Portable hotspot لمس کرده و تیک آن را بردارید. ممکن است پس از لغو این عمل، بلوتوث شما همچنان روشن باقی بماند. بنابراین به قسمت بلوتوث گوشی خود مراجعه نموده و آن را خاموش نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ

آموزش به اشتراک‌گذاری اینترنت با بلوتوث tether via bluetooth

نکته: قبل از هر چیز مطمئن شوید که هر دو دستگاه از قابلیت بلوتوث پشتیبانی می‌کنند. پس از آن از روشن بودن بلوتوث هر دو دستگاه اطمینان حاصل نمایید. از آنجایی که با به اشتراک‌گذاری اینترنت گوشی خود، دستگاه‌های متصل شده از حجم بسته اینترنتی شما استفاده می‌کنند، ضروری است که از مقدار حجم بسته اینترنتی خود مطلع باشید زیرا کافی نبودن حجم بسته اینترنتی و اتمام آن منجر به پرداخت هزینه اضافی برای شما خواهد شد.

بیشتر بخوانید: 

خرید موبایل

قطعات موبایل

قطعات آیفون 11 Pro Max

قطعات گوشی سامسونگ نوت 20 اولترا

تعمیرات موبایل

منبع wikihow

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments