مقایسه آیفون ۸ پلاس با آیفون ۷ پلاس؛ تفاوت های این دو چیست؟

مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس

بعد از معرفی آیفون های جدید اپل از جمله آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) شاید این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده باشد که تفاوت های مابین این گوششی و آیفون 7 پلاس چیست؟ در این مقاله ما قصد داریم تفاوت های آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) با آیفون 7 پلاس را شرح دهیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تفاوت های آیفون 7 پلاس و آیفون 8 پلاس

همانطور که می‌دانید اپل به تازگی از سه آیفون جدیدش رونمایی کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مسئله می‌توانید به مطالعه مقاله “بررسی کامل مشخصات آیفون 8 ، آیفون 8 پلاس و آیفون X اپل” بپردازید. یکی از سه آیفون جدید کوپرتینویی ها گوشی آیفون 8 پلاس است که در اصل نسخه بزرگ تر و قبلت مانند آیفون 8 محسوب می‌شود. به نظر شما این گوشی با نسخه پیشین خود یعنی آیفون 7 پلاس چه تفاوت هایی دارد؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

در این مقاله قصد داریم به تفاوت های آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) و آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) اشاره کنیم. بنابراین به نوعی به مقایسه آیفون 8 پلاس و 7 پلاس می‌پردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

تفاوت اول: جنس بدنه

مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس

اولین تفاوت مابین آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) و آیفون 7 پلاس مربوط به جنس بدنه آن ها می‌شود. اپل بدنه آیفون های جدیدش را از ترکیب فلز و شیشه ساخته اما آیفون های سال گذشته این شرکت از بدنه ای تمام فلزی بهره می‌بردند. بنابراین در اولین مرحله باید تغییر جنس بدنه دو آیفون مذکور را از تفاوت های آن ها بدانیم.

تفاوت دوم: ابعاد و وزن

گوشی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) و آیفون 7 پلاس از نظر ابعاد و وزن چندان تفاوت محسوسی در مقایسه با یکدیگر ندارند و با در دست گرفتن آن ها کمتر کسی متوجه تفاوت وزنی و ابعادی مابین دو محصول می‌شود. اما در هر حال آیفون 8 پلاس به مقدار ناچیزی از آیفون 7 پلاس بزرگ تر شده و وزن آن هم در مقایسه با این محصول چیزی در حدود 4 گرم افزایش یافته است. البته بار دیگر تاکید می‌کنیم که تفاوت وزن و ابعاد آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس بسیار ناچیز بوده و تقریبا ملموس نیست.

تعمیرات اپل

تفاوت سوم: بهره‌مندی نمایشگر از تکنولوژی True Tone

مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس

یکی از تفاوت های ریزی که گوشی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) در مقایسه با آیفون 7 پلاس دارد مربوط به پشتیبانی صفحه نمایش دستگاه از تکنولوژی True Tone می‌شود. به موجب این قابلیت صفحه نمایش آیفون 8 Plus می‌تواند با توجه به نور محیط، شدت رنگ ها و سفیدی تصاویر نمایش داده شده بر روی نمایشگر خود را تنظیم کند. برای مثال اگر در محیطی کم نور باشید، صفحه نمایش آیفون 8 پلاس رنگ بندی محتوای خود را گرم تر ارائه می‌کند و برعکس در محیط های پر نور بر روی رنگ های سردتر معطوف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

تفاوت چهارم: سیستم عامل iOS 11

تفاوت بعدی مابین آیفون 7 پلاس و گوشی آیفون 8 پلاس مربوط به سیستم عامل پیش فرض نصب شده بر روی آن ها می‌شود. آیفون 8 پلاس به طور پیش فرض از iOS 11 بهره‌مند است، اما آیفون 7 پلاس در حالت پیش فرض از iOS 10.0.1 بهره می‌برد. بنابراین سیستم عامل پیش فرض نصب شده بر روی دو گوشی مورد نظر هم از تفاوت هایشان به شمار می‌رود.

تفاوت پنجم: تراشه و پردازنده

مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس

اپل در آیفون 8 پلاس از تراشه A11 Bionic استفاده کرده که یک پردازنده مرکزی شش هسته‌ای را به همراه دارد. دو هسته این پردازنده هسته‌های قدرتمند و بازده آن هستند و چهار هسته دیگر از نوع بهینه خواهند بود. اما آیفون 7 پلاس از تراشه A10 بهره می‌برد که پردازنده مرکزی آن چهار هسته‌ای است. دو هسته پردازشگر آن بهینه و دو هسته دیگر پر بازده هستند. بنا به ادعای اپل، سرعت هسته‌های بهینه تراشه A11 تقریبا 70 درصد از سرعت هسته‌های بهینه تراشه A10 بیشتر بوده و سرعت هسته‌های پر بازده آن هم 25 درصد از سرعت هسته‌های پر بازده تراشه A10 بیشتر خواهند بود.

بنابراین شک نداشته باشید که قدرت پردازشی گوشی آیفون 8 پلاس به مراتب از آیفون 7 پلاس بیشتر خواهد بود. ضمنا پردازنده گرافیکی تراشه A11 هم توسط خود اپل توسعه داده شده و به مراتب از پردازنده گرافیکی PowerVR Series7XT Plus تراشه A10 در آیفون 7 پلاس بهتر عمل می‌کند. پس تراشه و قدرت پردازشی هم از دیگر تفاوت های اصلی گوشی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) نسبت به آیفون 7 پلاس خواهد بود.

تفاوت ششم: آپشن های حافظه داخلی

آیفون 7 پلاس را می‌توانید از نظر حافظه داخلی در سه نسخه مختلف 32، 128 و 256 گیگابایتی خریداری کنید، اما گوشی  آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) از این نظر دو آپشن را ارائه می‌کند که به ترتیب 64 و 256 گیگابایتی هستند. بنابراین از این نظر هم تفاوت محسوسی مابین دو آیفون مد نظر وجود دارد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 8 پلاس

تفاوت هفتم: قابلیت Portrait Lightening دوربین اصلی آیفون 8 پلاس

مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس

از نظر سخت افزاری تقریبا تفاوتی مابین دو سنسور دوربین اصلی آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس وجود ندارد، اما اپل اشاره کرده که سنسورهای دوربین اصلی آیفون 8 پلاس از پیکسل های عمیق تر، سریع‌ تر، بزرگ تر و یک فیلتر رنگی جدید بهره می‌برند. گذشته از این موضوع، دوربین اصلی آیفون 8 پلاس یک ویژگی خاص دارد که با نام Portrait Lightening شناخته می‌شود. به موجب این قابلیت  کاربر می‌توانید حتی بعد از ضبط عکس نسبت به تغییر نحوه تابش نور در عکس و تنظیم آن اقدام کند.

تفاوت هشتم: ضبط ویدیوهای 4k با فریم ریت 60frp و ضبط ویدیوهای فول اچ دی با فریم ریت 240frt

دوربین اصلی آیفون 8 پلاس از نظر قابلیت ضبط ویدیو هم در مقایسه با دوربین اصلی آیفون 7 پلاس پیشرفت هایی را به همراه دارد. برای مثال محدودیت فیلمبرداری 4k با فریم ریت 30 فریم در هر ثانیه که در آیفون 7 پلاس شاهد آن بودیم هم اکنون برطرف شده و کاربران آیفون 8 پلاس می‌توانند با دوربین اصلی دستگاه به ضبط ویدیو های 4K با نرخ فریمی 60 فریم در هر ثانیه بپردازند. همچنین ضبط ویدیوهای فول اچ دی با فریم ریت 240 فریم در هر ثانیه هم توسط دوربین اصلی آیفون 8 پلاس امکانپذیر شده است که پیش از این در دوربین آیفون 7 پلاس محدود به فریم ریت 120 فریم در هر ثانیه بود.

تفاوت نهم: پشتیبانی از شارژ بیسیم و شارژ سریع

 مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس

گوشی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) به دلیل بهره‌مندی از بدنه فلزی – شیشه ای از قابلیت شارژ بیسیم پشتیبانی می‌کند. همچنین این محصول از قابلیت شارژ سریع اختصاصی هم پشتیبانی به عمل خواهد آورد که به موجب آن باتری دستگاه ظرف مدت زمان 30 دقیقه تا 50 درصد شارژ می‌شود. متاسفانه آیفون 7 پلاس اپل از این ویژگی ها بی بهره است. بنابراین این مسئله هم از دیگر تفاوت های اصلی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) در مقایسه با آیفون 7 پلاس خواهد بود.

تعمیرات اپل

تفاوت دهم: ظرفیت باتری

اپل ظرفیت باتری گوشی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) را در مقایسه با نسل قبل کاهش داده است. باتری آیفون 8 پلاس ظرفیت 2675 میلی آمپر ساعتی دارد، این موضوع در حالی است که آیفون 7 پلاس از یک باتری 2900 میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد. با این حال اپل مدعی شده که باتری آیفون 8 پلاس از نظر عملکرد مشابه با باتری آیفون 7 پلاس عمل کند. ما هم پیش بینی می‌کنیم که ادعای اپل با توجه به تجهیز آیفون 8 پلاس به تراشه بهینه A11 Bionic صحیح باشد. در هر صورت کاهش ظرفیت باتری گوشی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) در مقایسه با آیفون 7 پلاس هم از دیگر تفاوت های مابین این دو گوشی به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 7 پلاس 

تفاوت یازدهم: قیمت

مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس

اپل قیمت نسخه پایه‌ای گوشی آیفون 8 پلاس (iPhone 8 Plus) را برابر با 799 دلار در نظر گرفته است. این موضوع در حالی است که به محض معرفی این گوشی، قیمت آیفون 7 پلاس 649 دلار شده است. بنابراین قیمت دو گوشی نام برده شده هم تفاوت هایی را در بر می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت آیفون های جدید اپل از مقاله “پیش بینی قیمت آیفون X ، آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در ایران” استفاده کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به مقایسه آیفون 8 پلاس با آیفون 7 پلاس و ذکر تفاوت های آن ها پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قطعات گوشی آیفون 7 پلاس

دوربین اصلی آیفون 8 Plus

دوربین آیفون 7

تعمیرات موبایل

منبع Mobilekomak

نظرات کاربران (3)

guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
علیرضا
علیرضا
4 سال گذشته

به نظر من ایفون ۷پلاس از ایفون ۸پلاس بهتر و خوب تر است.

امیر
امیر
6 سال گذشته

به نظرم عمر ایفون ۷ پلاس بیشتر خواهد بود

غزل
غزل
3 سال گذشته
پاسخ به  امیر

چرا