قابلیت Raise to Wake آیفون چیست و چگونه آن را غیر فعال کنیم؟

قابلیت Raise to Wake آیفون

در سیستم عامل iOS قابلیتی تحت عنوان Raise to Wake وجود دارد که به موجب آن کاربران می‌توانند با گرفتن آیفون جلوی صورت خود، شاهد روشن شدن خودکار صفحه نمایش گوشی باشند. در این مقاله به معرفی قابلیت Raise to Wake آیفون پرداخته و نحوه فعال و غیر فعال کردن آن را شرح می‌دهیم. با موبایل کمک همراه باشید.

قابلیت Raise to Wake آیفون دقیقا چیست و چه کارایی دارد؟

قابلیت Raise to Wake آیفون در واقع یک قابلیت کاربردی است که به شما کمک می‌کند به نحو بهتری از آیفونتان استفاده کنید. به موجب این ویژگی کاربر می‌تواند با برداشتن آیفون و گرفتن آن در جلوی صورت خود، شاهد روشن شدن خودکار صفحه نمایش دستگاه باشید. یعنی دقیقا مثل کاری که اپل واچ (Apple Watch) انجام می‌دهد.

بنابراین با تکیه بر قابلیت Raise to Wake آیفون دیگر نیازی ندارید که برای دیدن نوتیفیکیشن های لاک اسکرین گوشی با آن تماس فیزیکی برقرار کنید. بلکه فقط کافی است آیفون را برداشته و جلوی صورتتان بگیرید تا صفحه نمایش گوشی به صورت خودکار روشن شده و لیست نوتیفیکیشن های آن نمایش داده شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل 

قابلیت Raise to Wake آیفون

قابلیت Raise to Wake در چه آیفون هایی قابل استفاده است؟

قابلیت Raise to Wake در آیفون 10، آیفون 8، آیفون 8 پلاس، آیفون 7، آیفون 7 پلاس، آیفون 6 اس، آیفون 6 اس پلاس و آیفون SE قابل استفاده خواهد بود. لازم به اشاره است که این قابلیت به صورت پیش فرض در آیفون های نام برده شده فعال خواهد بود شما در صورت تمایل باید نسبت به غیر فعال سازی این ویژگی اقدام کنید. اما چگونه قابلیت Raise to Wake آیفون را غیر فعال کنیم؟

تعمیرات اپل

آموزش غیر فعال کردن قابلیت Raise to Wake آیفون

همانطور که گفتیم قابلیت Raise to Wake آیفون به صورت پیش فرض فعال است. به منظور غیر فعال سازی این ویژگی باید به شرح زیر عمل کنید:

قابلیت Raise to Wake آیفون

  • وارد بخش تنظیمات (Settings) آیفون خود شوید.
  • گزینه Display & Brightness را انتخاب کنید.
  • اسلایدر سبز رنگ کنار گزینه Raise to Wake را لمس کنید تا دستور غیر فعال سازی آن صادر شود.

به همین سادگی قابلیت Raise to Wake در آیفون شما غیر فعال می‌شود. برای فعال سازی مجدد این قابلیت هم کافیست که مراحل نام برده شده را تکرار و این بار با لمس اسلایدر گزینه Raise to Wake آن را به حالت سبز رنگ یا فعال در آورید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی قابلیت Raise to Wake آیفون و نحوه غیر فعال کردن آن پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

دوربین سلفی آیفون 11

قاب پشت آیفون ایکس

قیمت تاچ ال سی دی آیفون SE 2020

تعمیرات موبایل

منبع imore

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Radin
Radin
5 سال گذشته

سلام من اپل ۶پلاس دارم وقتی وارد تنظیمات دقیقا مراحل عکسی که گذاشتین شدم ولی Raise to Wake نیست دقیقانم درست رفتم مانند عکس