آموزش بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت)

سوء استفاده های کاربران واتساپ

برنامه واتساپ این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به روش‌های مختلفی از گفتگوها یا چت های خود با سایر کاربران بکاپ تهیه کنند. به این صورت هر زمان که تمایل داشته باشید، قادر به دستیابی مجدد به آرشیو گفتگوهایتان خواهید بود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت)

واتساپ یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های پیام رسان فعلی محسوب می‌شود که علاوه بر امکان ارسال و دریافت پیام‌های متنی از قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری رایگان از طریق اینترنت هم پشتیبانی می‌کند. با این حال تجربه نشان داده که کاربران بیشتر از این برنامه به منظور رد و بدل پیام متنی استفاده کرده‌اند، بنابراین بی‌شک شما هم آرشیو طولانی از گفتگوها را در اکانت واتساپ خود به همراه دارید که شاید بنا به هر دلیل تمایل نداشته باشید هیچ‌وقت برخی از آن‌ها حذف شده و از دست بروند! به نظر شما چگونه می‌توانیم با از دست رفتن پیام‌ها، گفتگوها یا همان آرشیو چت در واتساپ وارد عمل شویم؟

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

یکی از روش‌های بسیار عالی که بدین منظور می‌توانید از آن استفاده کنید مربوط به بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ می‌شود! خوشبختانه واتساپ این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده تا در صورت تمایل از آرشیو گفتگوهای خود در واتساپ فایل بکاپ یا پشتیبان تهیه کنند. اگر تمایل داشته باشید که از آرشیو کل گفتگوهای خود در واتساپ بکاپ تهیه کنید، به دو روش قادر به انجام این عمل خواهید بود. اگر هم تمایل دارید که از پیام های رد و بدل شده در یک گفتگو (چت) بکاپ تهیه کنید، می‌توانید از یک روش اختصاصی دیگر استفاده نمایید که در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در مورد آن ارائه خواهیم کرد.

بنابراین در این مقاله قصد داریم که در رابطه با روش های بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ صحبت کنیم و روش های مختلف انجام این عمل را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت)

اگر تمایل دارید که از کل گفتگوهای خود در واتساپ یا به بیان دیگر آرشیو چت های خود در این اپلیکیشن پیام رسان فایل بکاپ تهیه کنید، به دو روش مختلف قادر به انجام این عمل خواهید بود. روش اول مربوط به بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در حافظه داخلی گوشی می‌شود. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • از منوی اصلی برنامه گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Chats را انتخاب نمایید.
 • گزینه Chat Backup را انتخاب کنید.
 • حال کافیست که گزینه سبز رنگ BACK UP را لمس کنید. به این صورت واتساپ به طور اتوماتیک شروع به بکاپ گیری از آرشیو چت شما در حافظه داخلی دستگاه می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

اگر دقت داشته باشید در بخش فوقانی صفحه و زیر گزینه Last Backup اطلاعات و جزئیات مربوط به آخرین بکاپی که از آرشیو گفتگوهای خود در واتساپ گرفته‌اید نمایش داده می‌شود. اطلاعات موجود در کنار گزینه Local نشان دهنده آخرین بکاپی است که از این طریق در حافظه داخلی دستگاه ذخیره کرده‌اید. در زیر این گزینه، عبارت Google Drive را مشاهده می‌کنید. بنابراین شما با استفاده از سرویس ذخیره‌سازی ابری گوگل درایو هم قادر به بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ خواهید بود. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • از منوی اصلی برنامه گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Chats را انتخاب نمایید.
 • گزینه Chat Backup را انتخاب کنید.
 • در زیرشاخه‌ای که با عنوان Google Drive Settings مشخص شده است، گزینه Back up to Google Drive را لمس کنید و زمان مد نظرتان برای بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ را مشخص نمایید.

نکته: شما می‌توانید تنظیمات این بخش را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که واتساپ به طور اتوماتیک در بازه‌های زمانی مشخص از آرشیو گفتگوهای شما در گوگل درایو فایل بکاپ تهیه کند. بازه‌های زمانی که در این بخش قابل انتخاب هستند شامل روزانه (Daily)، هفتگی (Weekly) و ماهانه (Monthly) می‌شوند. با انتخاب گزینه Never بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در گوگل درایو به کل غیر فعال می‌شود. با انتخاب گزینه Only when I ta “Back Up” هم تنظیمات این بخش به گونه‌ای انجام می‌شوند که فقط با لمس گزینه سبز رنگ BACK UP از جانب شما علاوه بر بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در حافظه داخلی دستگاه یک کپی از آن در سرویس گوگل درایو هم ذخیره خواهد شد. بنابراین با انتخاب این گزینه قابلیت بکاپ گیری اتوماتیک در گوگل درایو غیر فعال شده و به حالت دستی تغییر شکل می‌دهد. پس تنظیمات این بخش را بنا به شرایط مورد نیازتان اعمال کنید.

 • گزینه Account را لمس کنید و اکانت گوگل مد نظرتان برای ذخیره فایل بکاپ آرشیو گفتگوهای واتساپ در آن انتخاب کنید. می‌توانید با لمس گزینه Add account یک اکانت جدید را برای این کار فعال کنید.
 • گزینه Back up over را لمس کنید. این گزینه شرایط مساعد ارتباطی به منظور بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ را مشخص می‌کند. با انتخاب گزینه Wi-Fi Only، بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ فقط در شرایط وصل بودن به شبکه وای فای مقدور می‌شود. با انتخاب گزینه Wi-Fi or Cellular، بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ در هر دو شرایط وصل بودن به وای فای و موبایل دیتا (Mobile Data) امکانپذیر خواهد شد.
 • گزینه آخر هم Include Videos نام دارد که با فعال سازی آن، فایل بکاپی که از آرشیو گفتگوهای واتساپ شما تهیه می‌شود حاوی ویدیو هم خواهد بود. اگر تیک این گزینه را نزنید در بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ به ویدیوها توجه نشده و از آن‌ها صرف نظر می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

بنابراین به این صورت شما می‌توانید نسبت به بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ وارد عمل شوید. از آنجایی که بکاپ گرفتن از طریق اینترنت و سرویس گوگل درایو منجر به مصرف شدن حجم بسته اینترنتی شما می‌شود، توصیه می‌کنیم که با انتخاب گزینه Never برای آپشن Back Up to Google Drive آن را غیر فعال کنید. در این شرایط هر زمان که تمایل به بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ داشتید، کافیست که به مسیر مد نظر مراجعه کرده و گزینه سبز رنگ BACK UP را لمس کنید تا بکاپی از گفتگوهای واتساپ شما در حافظه داخلی دستگاه گرفته شود.

بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ با استفاده از ایمیل

این روش فقط در شرایطی کاربرد دارد که تمایل داشته باشید از پیام‌های رد و بدل شده یک پنجره گفتگو یا چت فایل بکاپ تهیه کنید. در این روش فایل بکاپ با فرمت .txt ایجاد و قابل ارسال از طریق ایمیل می‌شود. برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • به پنجره گفتگوی مد نظرتان مراجعه کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید.
 • گزینه More را انتخاب کنید.
 • گزینه Email Chat را لمس نمایید.
 • در ین شرایط احتمالا برنامه ایمیل گوشی اندرویدی شما اجرا می‌شود. در غیر این صورت باید برنامه ایمیل مد نظرتان را انتخاب کنید.
 • آدرس ایمیل گیرنده را وارد کرده و ایمیل را برای وی ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ

ایمیلی که برای آدرس ایمیل وارد شده ارسال می‌شود حاوی یک فایل .txt خواهد بود که شامل پیام‌های رد و بدل شده در آن پنجره گفتگو می‌شود. بنابراین این روش هم می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ به شمار آید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت ها) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

تعمیرات موبایل

منبع whatsapp

نظرات کاربران (13)

guest
13 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
یلدا آریا
یلدا آریا
1 سال گذشته

سلام، مرسی برای توضیحات مفیدی که با جملات ساده و گویش قابل فهم بیان کردید.
پرسشی دارم که یکی دیگر از کاربران نیز مطرح کرده‌اند: چگونه از یک یا چند چت‌ خاص، بک‌آپ بگیریم؟ (شاید لزومی نداشته باشد بک‌آپِ تمام چت‌ها را داشته باشیم!)
لطفاً درصورت امکان، راهکار این مورد را شرح دهید.
ممنونم، موفق باشید

احمد
احمد
2 سال گذشته

ممنون از شما.
جالبه بدونین می شه محتوای چت ها رو برای خودتون در تلگرام هم بفرستین. اونجا عینا همون چت ها رو باز می کنه! انگار که این گفتگو در تلگرام انجام شده!

محمدی
محمدی
1 سال گذشته
پاسخ به  احمد

چطوری؟؟

محمد
محمد
3 سال گذشته

خیلی ممنون مطالب خیلی خوبی بود
من فکر میکردم اگر بکاپ را در گوگل درایو نگیریم و در حافظه موبایل بگیریم فقط چت ها برگرده و فیلم ها و یا عکس ها و… برنگرده درصورتی که اینطوری نبود و همه چی برگشت و خیلی راحت توانستم همه اطلاعات واتساپ را به موبایل جدید هواوی ام که از خدمات گوگل پشتیبانی نمیکه انتقال بدهم.
خدا خیرتون بدهد

امیر
امیر
3 سال گذشته

سلام خسته نباشید من بکاپ گرفتم ولی نمیدونم کجا میره و کجا باید برم نگاه کنم

...
...
2 سال گذشته
پاسخ به  امیر

سلام … چطوری میتونم پیام هایی که خودم حذف کردم رو دوباره برگردونم لطفا راهنماییم کنید

امیرحسین
امیرحسین
3 سال گذشته

ببخشید من بکاپ گرفتم از واتساپم بعدش اومدم توی گوشی دیگه ایی واتساپمو اجرا کنم که واتساپ نصب داشت و وارد واتساپم شدم و بعد دوباره بکاپ گیری کردم الان چطور میتونم اون بکاپ قبلی تره که حاوی پیام هام هست برگردونم ؟