آموزش اضافه کردن رینگتون اختصاصی به گوشی‌های اندرویدی

اضافه کردن رینگتون به اندروید add ringtone to adroid

گوشی‌های هوشمند اندرویدی با فایل‌های صوتی پیش فرض ارائه می‌شوند که می‌توان از آن‌ها به عنوان رینگتون (Ringtone) یا زنگ هشدار تماس‌های دریافتی دستگاه استفاده کرد. تنوع این رینگتون‌های پیش فرض ارائه شده نسبتا زیاد است اما به واقع همگی آن‌ها جالب نیستند. خوشبختانه شما در سیستم عامل اندروید می‌توانید فایل‌های صوتی مد نظرتان را به عنوان رینگتون دستگاه تعریف کنید، اما بدین منظور بهتر است که فایل مورد نظر را ویرایش نموده و بخشی از آن که تصور دارید به عنوان رینگتون بازده جالبی دارد را انتخاب کنید.
اضافه کردن رینگون اختصاصی به گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌تواند به دو روش اصلی انجام شود. در روش اول می‌توان از یک کامپیوتر بدین منظور استفاده کرد و در روش دوم از اپلیکیشن‌های خاص اندرویدی استفاده می‌شود. هر دوی این روش‌ها به سادگی قابل استفاده بوده و نیاز به پرداخت هزینه ندارد. در این مقاله قصد داریم که به طور خلاصه این دو روش را به شما عزیزان معرفی کنیم. دقت داشته باشید که ما روش استفاده از برنامه‌های اختصاصی ساخت رینگتون را در جریان این مقاله آموزش نمی‌دهیم. در صورتی که طی انجام هر یک از مراحل آموزش داده شده دچار مشکل شدید می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

ساخت رینگتون اندروید

بیشتر بخوانید: تعمیرات تلفن همراه

روش اول: اضافه کردن رینگتون به گوشی با استفاده از کامپیوتر

ابتدا باید فایل صوتی را به منظور ویرایش انتخاب کنید. به عنوان مثال تصور کنید که موسیقی از آهنگ بی‌کلام ترانه‌ای مد نظرتان بوده و تمایل دارید که از آن به عنوان رینگتون گوشی اندرویدی خود استفاده کنید. بنابراین قدم اول مربوط به شناسایی رینگتون مورد نظر است.
به طور کلی رینگتون‌ها باید در حدود 30 ثانیه باشند. بنابراین به این موضوع هم دقت داشته باشید. حال باید یک برنامه اختصاصی به منظور ساختن رینگتون مورد نظر را انتخاب کنید. برنامه‌هایی همچون Audacity به سادگی این کار را انجام می‌دهند. همچنین بدین منظور می‌توانید از سرویس‌های آنلاینی همچون سایت www.makeownringtone.com نیز استفاده کنید.
پس از ساخت و ادیت رینگتون 30 ثانیه‌ای مورد نظرتان آن را با فرمت MP3 ذخیره کنید. حال گوشی هوشمند اندرویدی خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید. اگر صفحه نمایش دستگاه قفل است حتما قبل از اتصال به کامپیوتر نمایشگر آن را فعال کنید تا امکان دسترسی به اطلاعات آن داده شود.
حال باید وارد حافظه داخلی گوشی هوشمندتان شوید. در کامپیوترتان به بخش My Computer یا This PC مراجعه کنید. مشاهده خواهید کرد که یک درایو جدید در این قسمت اضافه شده است. این درایو در واقع مربوط به حافظه داخلی دستگاهتان می‌شود. دقت داشته باشید که اگر از دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل Mac OS X استفاده می‌کنید به منظور انجام فرآیند رد و بدل فایل مابین کامپیوتر و گوشی اندرویدی خود باید ابزار Android File Transfer را بر روی کامپیوتر مک او اسی خود نصب کنید.
حال که وارد درایو حافظه داخلی گوشی خود شدید باید پوشه رینگتون‌ها را بیابید. دقت داشته باشید که اگر گوشی اندرویدی شما از حافظه جانبی پشتیبانی کند و رم میکرو اس‌دی (Micro SD) به آن متصل باشد، به محض اتصال دستگاه به کامپیوتر دو درایو را در بخش My Computer مشاهده خواهید کرد. به منظور انتقال رینگتون به دستگاه اندرویدی خود سعی کنید وارد حافظه داخلی دستگاه شوید که عموما با واژه Internal نمایش داده می‌شود. اما چگونه پوشه رینگتون را در حافظه داخلی دستگاه بیابیم؟
محل قرارگیری این پوشه با توجه به نوع دستگاه شما ممکن است متفاوت باشد. در اغلب محصولات اندرویدی این پوشه در آدرس Media>Audio>Ringtones قرار دارد. اگر بنا به هر دلیلی قادر با یافتن پوشه رینگتون در دستگاه خود نبودید، نگران نباشید. در این صورت پس از ورود به حافظه داخلی دستگاهتان یک پوشه جدید ایجاد کرده و نام آن را به گونه‌ای نعریف کنید که فراموشتان نشود.
حال فایل با فرمت MP3 رینگتون مورد نظر که پیش از این نسبت به ساختن آن اقدام کرده بودید را از کامپیوتر به حافظه داخلی گوشی هوشمندتان منتقل کنید. اگر پوشه رینگتون‌های دستگاه را یافتید، فایل مورد نظر را در آن قسمت کپی نمایید. اگر این پوشه را نیافتید، فایل مورد نظر را در پوشه جدیدی که ساخته بودید کپی کنید. دقت کنید که اگر رینگتون مورد نظرتان را در پوشه Ringtones کپی می‌کنید حتما نام رینگتون ساخته شده خود را به خاطر بسپارید.
پس از کپی کردن فایل مورد نظر می‌توانید اتصال گوشی از کامپیوتر را قطع کنید. حال در گوشی هوشمند اندرویدی خود وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه و پس از آن وارد بخش Sound شوید. در این قسمت گزینه‌ای با عنوان “Ringtones” یا “Phone Ringtones” مشاهده خواهید کرد. این گزینه را انتخاب کرده و از لیست موجود، رینگتون اختصاصی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ با گارانتی

روش دوم: اضافه کردن رینگتون به گوشی با استفاده از اپلیکیشن‌ اندرویدی

در روش دوم به منظور اضافه کردن رینگتون به گوشی از اپلیکیشن خاصی با نام “Ringtone Maker” استفاده می‌کنیم. اپلیکیشن Ringtone Maker تنها یکی از اپلیکیشن‌های موجود به منظور ساخت رینگتون برای گوشی‌های اندرویدی است. اپلیکیشن‌هایی که بدین منظور ارائه شده‌اند بسیار متعدد و متنوع هستند. اپلیکیشن Ringtone Maker یک اپلیکیشن رایگان بوده و رابط کاربری بسیار ساده‌ای را به همراه دارد. شما از طریق فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) می‌توانید نسبت به دانلود و نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی هوشمند اندرویدی خود وارد عمل شوید.
پس از نصب و دانلود اپلیکیشن Ringtone Maker در دستگاه اندرویدی خود باید فایل صوتی که قصد دارید به عنوان رینگتون گوشی از آن استفاده کنید را به حافظه داخلی دستگاه منتقل نمایید. اگر این فایل در حافظه داخلی گوشی شما موجود باشد، مشکلی از نظر انتقال فایل به حافظه دستگاه نخواهید داشت. بنابراین اپلیکیشن Ringtone Maker را اجرا کنید. با اجرای این اپلیکیشن، لیستی از فایل‌های صوتی ذخیره شده در دستگاه شما نمایش داده می‌شود. اگر در لیست ارائه شده قادر به یافتن فایل مورد نظرتان نبودید از منوی موجود در بخش فوقانی و سمت چپ رابط کاربری اپلیکیشن گزینه Browse را انتخاب کنید. حال مسیری که فایل صوتی مورد نظرتان در آن ذخیره شده را طی کرده و فایل مورد نظر را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات سامسونگ گلکسی S10
حال وقت آن رسیده که فایل صوتی مورد نظر را ویرایش کنید. بدین منظور از قابلیت Edit استفاده می‌کنیم. با انتخاب این گزینه اسلایدری نمایان می‌شود که می‌توان با استفاده از آن محل شروع و پایان رینگتون مورد نظر را انتخاب کرد. دقت کنید که طول رینگتون را در حدود 30 ثانیه قرار دهید. پس از انتخاب بخش مورد نظر باید گزینه Save را انتخاب کنید تا این بخش به عنوان یک رینگتون ذخیره شود. با انتخاب گزینه Save این فایل در لیست رینگتون‌های دستگاه شما ذخیره می‌شود، بنابراین به نامی که برای آن تعیین می‌کنید دقت داشته باشید.
حال وارد بخش Settings و سپس Sound دستگاه اندرویدی خود شوید و گزینه Ringtone را انتخاب کنید. در لیست موجود فایل مورد نظرتان را انتخاب کنید تا به عنوان رینگتون دستگاه مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قطعات گوشی

قیمت دوربین پشت آیفون 6 اس پلاس

قیمت تاچ ال سی دی A20

تعمیرات موبایل

Ringtone Maker
نام Ringtone Maker
قیمت رایگان
سیستم عامل اندروید
سازنده BigBang - Ringtone Maker, Free Music & MP3 Player
منبع wikihow

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Reza
Reza
4 سال گذشته

دمتون گرم با این پیشنهاد خوب برای گوشی من که رم نمی خورد جواب داد