آموزش ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report)

ریپورت اکانت در اینستاگرام

اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کامنت ها یا نظرات توهین آمیز، اسپم و فریبنده را ریپورت کنند. انجام این کار به سادگی امکانپذیر است. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با ریپورت کامنت در اینستاگرام

اینستاگرام دارای قوانین و ضوابط منحصر به فردی است و سعی می‌کند که تا حد امکان از فعالیت افراد نالایق و مزاحم ممانعت به عمل آورد. در این راستا اینستاگرام قابلیت ریپورت (Report) یا گزارش تخلف را ارائه کرده است. کاربران اینستاگرام می‌توانند در سه حالت از ریپورت یا گزارش تخلف استفاده کنند. حالت اول مربوط به شرایطی می‌شود که با یک کامنت اسپم، فریبنده یا توهین آمیز برخورد کرده باشید. در این شرایط می‌توانید از قابلیت ریپورت کامنت در اینستاگرام استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

حالت‌های بعدی گزارش تخلف شامل ریپورت اکانت و ریپورت پست اینستاگرام می‌شود که در مقاله‌های آموزش ریپورت اکانت در اینستاگرام و آموزش ریپورت پست در اینستاگرام ؛ ریپورت عکس و ویدیو در اینستاگرام در مورد آن دو موضوع صحبت کرده‌ایم. پس در این مقاله قصد داریم تا نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report)

به منظور ریپورت یک کامنت که اسپم، فریبنده (کامنت های کلاهبرداری) یا توهین آمیز است، مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه اینستاگرام را اجرا و به پستی که کامنت مد نظر در آن ثبت شده مراجعه کنید.
 • انگشت خود را بر روی کامنت قرار داده کمی نگه دارید.
 • آیکون شبیه به “تابلوی خطر” را از منوی بالا و سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 • اگر کامنت انتخابی اسپم یا فریبنده است باید گزینه Spam or Scam را از پنجره پاپ آپ نمایش داده شده انتخاب کنید. اما اگر کامنت مد نظر توهین آمیز است باید گزینه Abusive Comment را انتخاب کنید. سپس بنا به شرایط باید یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

گزینه I don’t Like this comment: این گزینه به معنای “از این کامنت خوشم نمی‌آید!” است و بیشتر مربوط به نظر شخصی شما می‌شود. اینستاگرام توصیه می‌کند که در این شرایط کاربر مد نظر را بلاک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه بالاک کردن کاربران در اینستاگرام از مقاله “آموزش بلاک کردن در اینستاگرام و تشخیص اصالت اکانت سلبریتی‌ها” استفاده کنید.

گزینه This comment is a spam or scam: این گزینه به معنای “این کامنت اسپم یا کلاهبرداری است” می‌باشد. از این گزینه برای ریپورت کامنت های اسپم، تبلیغاتی، کلاهبرداری و هرز استفاده کنید. پس از انتخاب این گزینه دیگر هیچ مرحله تکمیلی ارائه نشده و پروسه ریپورت کامنت مد نظر با موفقیت به اتمام می‌رسد/

گزینه This comment puts people at risk: این گزینه به معنای “این کامنت مردم را به خط می‌اندازد!” است. پس از انتخاب این کامنت سه گزینه دیگر را می‌توانید انتخاب کنید که به ترتیب شامل موارد زیر می‌شوند:

 • گزینه Self-harm: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که مردم را تشویق به خودآزاری، خودزنی، خودکشی و سایر اقدامات این چنینی که به خودشان آسیب می‌رساند کند..
 • گزینه Harassment or bullying: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که در آن‌ها جنبه‌هایی از آزار و زورگویی، تهدید و موارد این چنینی به کار رفته باشد.
 • گزینه Drug use: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که مردم را تشویق به مصرف موارد مخدر کند.

گزینه This comment shouldn’t be on instagram: این گزینه به معنای “این کامنت نباید در اینستاگرام باشد” است. از این گزینه برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که قوانین و ضوابط اینستاگرام را نقض می‌کنند. با انتخاب این گزینه هم به سه زیرشاخه دیگر هدایت می‌شوید که گزینه‌های آن به شرح زیر هستند:

 • گزینه Nudity or Pornography: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحو منجر به تشویق برهنگی و هرزهنگاری می‌شوند.
 • گزینه Graphic violence: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحو منجر به تشویق و ترویج خشونت می‌شوند.
 • گزینه Hate speech or symbol: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحوه منجر به ترویج تنفر و مسائلی همچون نژادپرستی شوند.
 • گزینه Intellectual property violation: برای ریپورت کامنت هایی استفاده می‌شود که به هر نحوه مالکیت‌های معنوی را نقض کنند.

بنابراین با استفاده از گزینه‌ها و حالت‎های فوق می‌توانید نسبت به ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report) اقدام کنید. سعی کنید تا در انتخاب گزینه مناسب برای ریپورت در اینستاگرام دقت کنید.

آموزش ویدئویی ریپورت کامنت در اینستاگرام

بیشتر بخوانید:  تعویض ال سی دی موبایل

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه ریپورت کامنت در اینستاگرام (Comment Report) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قیمت دوربین iPhone SE

قیمت ال سی دی سامسونگ J4 Plus

قطعات گوشی Samsung A30

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (3)

guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
الناز مرادی
الناز مرادی
4 سال گذشته

با سلام،میخواستم بدونم اگه کامن ریپورت کنیم اون کامنت پاک میشه؟

Kaveh mani
Kaveh mani
5 سال گذشته

با درود خدمت شما برای رفع ریپورت کامنت یوتیوب راه حلی است با تشکر

samirakarimi
samirakarimi
5 سال گذشته

حذف اکانت اینستا