شما هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید تاریخچه یا آرشیو چت های تلگرام خود را حذف کنید. به این عمل Clear History یا اصطلاحا “حذف تاریخچه” گفته می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه حذف تاریخچه چت تلگرام (Clear History) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با حذف تاریخچه چت تلگرام (Clear History)

هنگامی که در تلگرام به چت با دوستان خود می‌پردازید، در هر پنجره گفتگو آرشیوی از تمام پیام های ارسال و دریافت شده ذخیره می‌شوند. به این آرشیو اصطلاحا تاریخچه چت یا Chat History می‌گوییم. اما این احتمال وجود دارد که بنا به دلایل مختلف تمایل پیدا کنید تا آرشیو پیام ها یا تاریخچه چت یک یا چند پنجره گفتگوی خود در تلگرام را حذف کنید. برای انجام این کار در تلگرام گزینه‌ای تحت عنوان Clear History ارائه شده است. با استفاده از این گزینه می‌توانید تاریخچه هر یک از چت ها یا پنجره های گفتگوی خود در تلگرام را از بین ببرید.

در این مقاله قصد دارید که به آموزش نحوه حذف تاریخچه چت تلگرام (Clear History) بپردازیم. بدین منظور می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید که در ادامه شرح داده می‌شوند. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

نحوه حذف تاریخچه چت تلگرام

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم به منظور حذف تاریخچه چت تلگرام (Clear History) می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید. روش اول به شرح زیر است:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • پنجره چت یا گفتگوی مد نظرتان را بیابید و انگشت خود را بر روی آن قرار داده و کمی نگه دارید تا یک ویبره کوچک احساس و منوی کشویی در بخش زیرین صفحه نمایان شود.
 • گزینه Clear history که با نماد “جارو” نمایش داده شده است را انتخاب کنید.
 • در پنجره پاپ آپ نمایان شده هم گزینه Ok را انتخاب نمایید.

به این صورت قادر به حذف یا پاک سازی تاریخچه چت تلگرام خود در آن گفتگو یا پنجره چت می‌شوید. اما روش دیگری هم به منظور انجام این عمل وجود دارد که به شرح زیر است:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • به پنجره گفتگو یا چت مد نظر بروید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Clear history را انتخاب کنید.
 • در پنجره پاپ آپ نمایان شده هم گزینه Ok را انتخاب نمایید.

بنابراین با طی کردن مراحل فوق هم قادر به حذف تاریخچه چت تلگرام می‌شوید. هر دو روش نام برده شده کارایی و بازده یکسانی دارند.

آموزش ویدئویی حذف تاریخچه چت تلگرام

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه حذف تاریخچه چت تلگرام (Clear History) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

منبع telegram
برچسب‌ها: Clear History تلگرام آموزش Clear History تلگرام آموزش پاک سازی تاریخچه چت تلگرام آموزش حذف History چت تلگرام آموزش حذف آرشیو چت تلگرام آموزش حذف تاریحچه چت ها در تلگرام آموزش حذف تاریخچه چت تلگرام آموزش حذف هیستوری چت تلگرام پاک سازی تاریخچه چت تلگرام چگونگی پاک سازی تاریخچه چت تلگرام چگونگی حذف آرشیو چت تلگرام چگونگی حذف تاریحچه چت ها در تلگرام چگونگی حذف تاریخچه چت تلگرام چگونگی حذف هیستوری چت تلگرام حذف History چت تلگرام حذف آرشیو چت تلگرام حذف تاریحچه چت ها در تلگرام حذف تاریخچه چت تلگرام حذف هیستوری چت تلگرام راهنمای Clear History تلگرام راهنمای پاک سازی تاریخچه چت تلگرام راهنمای حذف تاریخچه چت تلگرام روش حذف آرشیو چت تلگرام روش حذف تاریحچه چت ها در تلگرام روش حذف تاریخچه چت تلگرام روش حذف هیستوری چت تلگرام شیوه حذف آرشیو چت تلگرام شیوه حذف تاریحچه چت ها در تلگرام شیوه حذف تاریخچه چت تلگرام شیوه حذف هیستوری چت تلگرام نحوه Clear History تلگرام نحوه پاک سازی تاریخچه چت تلگرام نحوه حذف آرشیو چت تلگرام نحوه حذف تاریحچه چت ها در تلگرام نحوه حذف تاریخچه چت تلگرام نحوه حذف هیستوری چت تلگرام

خبرنامه

نظرات کاربران (5)

ارسال نظر

  سلام ، چجوری میشه همه ی چت هارو پاک کرد که برای طرف مقابل هم پاک بشه ؟

  چطوری میشه برا طرف مقابل هم پاک بشه؟؟

  در صورت استفاده از گزینه ی حذف تاریخچه ، پیامها برای طرف مقابل هم پاک می شوند؟

  سلام . من موبوگراممو پاک کردم نسخه جدیدنصب کردم خوشم نیومد از موبوگرام حذف کردم حالا میخوام تلگرام پلاس نصب کنم شماره رو میزنم میگه خیلی تلاش کردین چند لحظه صبر کنید از دیشبه اینجوری شده ممنون میشم کمکم کنید