۷ دلیل که گوشی های هوشمند نمی توانند جای تلویزیون را بگیرند!

7 دلیل که گوشی های هوشمند نمی توانند جای تلویزیون را بگیرند!

می توان با یقین گفت که تلویزیون تنها کالایی در خانه است که می تواند ساعت ها همه را به خود مشغول کند و همه را سر سفره تماشای سینمایی بکشاند. هر چقدر هم گوشی های هوشمند در دنیا غوغا به پا کنند و پیشرفته تر شوند هنوز هم در چندین جا نمی توانند با تلویزیون ها رقابت کنند. قیمت تلویزیون بخصوص در حال حاضر شاید کمی گران باشد اما در مقابل کارایی جذاب و دنیای سرگرمی هایی که در اختیارمان قرار می دهد واقعاً یکی از کالاهایی است که ارزش خرید بالایی دارد. پس اگر در مورد خرید تلویزیون جدید فکر می کنید، خواندن این مطلب خالی از لطف نخواهد بود.

از وقتی تلویزیون های کوچک جیبی وارد بازار شده اند شاید کمی از تاثیر برادر بزرگترشان کاسته باشند اما هنوز هم این تلویزیون است که اعضای خانواده را کنار هم جمع می کند. وقتی وارد یک منزل می شوید و نبودش را احساس می کنید، چه حس و حالی دارید؟ فضای خالی اش بیش از هر چیزی چشم ها را مجذوب خود می کند و اینجاست که تاثیر تلویزیون در خانه هر کسی نمایان می شود. قیمت تلویزیون در نگاه اول شاید کمی گران باشد اما در مقایسه با نسخه جیبی آنها (گوشی های هوشمند) قیمت ها منطقی و قابل هضم هستند. اگر قصد خرید تلویزیون هوشمند را دارید در ادامه همراه افرالند باشید.

یک: تلویزیون است که خانواده را دور هم جمع می کند

هر چقدر هم از تاثیر گوشی های موبایل و میزان استفاده از آن ها آمار بدهند هنوز هم این تلویزیون است که خانواده و اعضای مهمانی ها را کنار هم جمع می کند تا به یک سرگرمی دسته جمعی بپردازند. تجربه تماشای یک فیلم سینمایی یا یک مسابقه ورزشی تنها در یک صفحه نمایش بزرگ است که طعم خاص خود را دارد و گوشی های هوشمند در اینجا کم می آورند. این نمایشگرهای بزرگ هستند که افراد کوچک و بزرگ را کنار هم می نشانند تا ادامه ماجرا را تماشا کنند. تقریباً مهمانی هایی که تلویزیون در آن ها روشن نیست کمی غیر معمول و تا حدود ناخوشایند است.

دو: گیمرهای پی سی از تلویزیون استفاده می کنند

هر چند رقابت بین گیمرهای موبایل و پی سی جاودانه خواهد ماند اما تجربه بازی در یک صفحه نمایش بزرگ تر واقعاً خیلی بهتر از موبایل با صفحه نمایش کوچک است (منظورم این نیست که من طرفدار پی سی هستم!) . در حالت کلی دست شما برای انواع اکشن ها بر روی پی سی بازتر از موبایل است و اگر صفحه نمایش بزرگ تر باشد شما واقعاً غرق در دنیای بازی ها خواهید شد.

سه: هر چه تصویر بزرگ تر، لحظات به یاد ماندنی تر

تا به حال به سینما رفته اید؟ احتمالش زیاد است؛ اما چرا؟ چون تجربه تماشای فیلم در یک صفحه بزرگ یک لذت فراموش نشدنی است که هیجان ها را چند برابر می کند و اگر سایز تلویزیون خانه تان بزرگ باشد تقریباً همیشه همان حس حضور در سینما را احساس خواهید کرد. هر چند قیمت تلویزیون سایز بزرگ مقداری بیشتر است ولی بلذت تماشای مسابقات فوتبال و یک فیلم های سینمایی اکشن در یک صفحه نمایش بزرگ یک سرگرمی است که هیچوقت از انجامش خسته نمی شوید به همین دلیل، گوشی های موبایل هیچوقت نمی توانند آن حس جذاب تجربه سینمایی را به شما بدهند، اما تلویزیون ها در این کار استاد هستند.

سه: هر چه تصویر بزرگ تر، لحظات به یاد ماندنی تر

چهار: قیمت تلویزیون به نسبت خیلی گران نیست

واقعاً این موضوع که قیمت تلویزیون به نسبت خیلی از کالاهای دیگر خیلی گران نیست شاید کمی شوکه کننده باشد اما آن حباب های قیمتی بالا و چند برابر شدن قیمت ها در دنیای تلویزیون ها کمتر است. هر چند در همه بازارها کالاهای لاکچری و گران قیمت وجود دارد اما تقریباً در مقابل بازار موبایل، تلویزیون ها هر چند اندازه بزرگ تری دارند و کارایی به مراتب بهتری ارائه می دهند اما قیمت خیلی گرانتری ندارند.

پنج: تلویزیون اسمارت هر ساله هوشمند تر

با پیشرفت تکنولوژی هر ساله شاهد حضور فناوری های جدید در دنیای تلویزیون اسمارت هستیم. با داشتن اکانت متصل به تلویزیون می توانید از انواع برنامه های آنلاین استفاده کنید و شبکه های اجتماعی را بر روی تلویزیون نصب کنید. بخش جذاب ماجرا امکان تماشای آنلاین فیلم و سریال در برنامه هایی مانند فیلیمو و نظیر آن است که قبلاً در تلویزیون های غیر هوشمند وجود نداشت. با این حال تماشای سریال در یک موبایل کوچک را ترجیم دهید یا تلویزیون با آن اندازه بزرگ؟ من تلویزیون را ترجیح می دهم!

تلویزیون اسمارت هر ساله هوشمند تر

شش: می توان بدون گوشی بسر برد، اما بدون تلویزیون نه!

هر چند همراه نداشتن گوشی موبایل حس واقعاً ناخوشایندی دارد اما می توان مدتی بدون گوشی سر کرد ولی اگر خانه تان بدون تلویزیون باشد، خودتان هم مدتی تحمل کنید، اعضای خانواده تان تحمل نخواهند کرد. وقتی مهمان ها به منزل تان می آیند و آن فضای بزرگ خالی را می بینند همه شوکه می شوند. مهمانی هایی که در آن ها تلویزیون نبوده اند را به یاد نمی آورم ولی حدس می زنم، نداشتن نمایشگر بزرگی که بتواند مهمان ها را سرگرم کند، مهمانی سرگرم کننده ای نبوده است و هیچ کس دوست ندارد در یک مهمانی کسل کننده حضور داشته باشد.

هفت: پیشتاز در کیفیت تصویر بهتر

گوشی های موبایل در حال حاضر بیشتر کیفیت تصویر فول اچ دی دارند اما تلویزیون ها به سمت رزولوشن فورکی رفته اند و به یک استاندارد تصویری تبدیلش کرده اند. چند سالی طول می کشد تا گوشی های موبایل سراغ رزولوشن ایت کی بروند اما از همین حالا تلویزیون های پرچمدار تلویزیون 8k تولید می کنند. هر چند خرید تلویزیون ایت کی خیلی بصرفه نیست اما تلویزیون فورکی می تواند کیفیت تصویر عالی و فراموش نشدنی را در اختیار تان قرار دهد. موضوعی که اینجا مطرح است پیشتاز بودن در نوآوری است و در این باره تلویزیون چیزی از موبایل کم ندارد.

آیا گوشی موبایل می تواند جای تلویزیون را بگیرد؟

در ابتدای مسیر رشد نجومی گوشی های هوشمند تفکر عموم این بود که تلویزیون ها کم کم از دور رقابت ها خارج می شوند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه تلویزیون ها با قدرت بالایی رشد کردند و هر ساله بهتر از قبل می شوند. قیمت تلویزیون با وجود فناوری های جدید در یک حدود باقی مانده است و همین یک نقطه قوت به حساب می آید. تقریباً هر آنچه با موبایل انجام می دهید(به غیر از تماس گرفتن) می توانید با تلویزیون تان انجام دهید و با وجود امکانات اسمارت می توانید به تماشای انواع فیلم و سریال و مسابقات آنلاین در صفحه نمایش بزرگ بپردازید. با این اوصاف تلویزیون قرار نیست جای خود را به گوشی های موبایل بدهد و ظاهراً می تواند مدعی این باشد که همچنان قدرتمندترین کالای خانه باقی می ماند. پس الان وقت خرید تلویزیون جدید است!

برگرفته از افرالند: https://afralland.com

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
حسام امینی
حسام امینی
1 سال گذشته

موافق بند شش نیستم بدون تلویزیون می شه سر کرد ولی بدون گوشی نه!!!!