با پست اول در اینستاگرام بفروشید!

با پست اول در اینستاگرام بفروشید!

شاید عنوان این مطلب برایتان جالب باشد و این سوال برایتان پیش بیاید که مگر امکان دارد که با اولین پست در اینستاگرام محصول یا خدمات خود را بفروشیم؟ برای آنکه به این سوال پاسخ دهیم، باید ابتدا ببینیم که چگونه می‌شود روی صفحه اینستاگرام کار کرد تا این اتفاق بیفتد. گاهی اوقات با اولین پست چندین مشتری پیدا می‌کنید، اما گاهی اوقات چندین ماه روی صفحه اینستاگرام‌تان فعالیت می‌کنید اما باز مشتری ندارید. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه روی صفحه اینستاگرام خودمان کار کنیم تا فروش از اولین پست آغاز شود.

فروش با پست اول در اینستاگرام امکان‌پذیر است؟

پروسه فروش در اینستاگرام شاید به سابقه فعالیت صفحه شما بستگی داشته باشد، اما اولین فروش هیچ ارتباطی به آن ندارد! شاید باورش کمی سخت باشد اما صفحاتی در اینستاگرام وجود دارند که پس از انتشار اولین پست، برای محصول یا خدمات آن‌ها مشتری پیدا شده است. گاهی اوقات کاربران فکر می‌کنند که هرچقدر فعالیت بیشتر باشد، فروش بیشتری خواهند داشت اما حقیقت این است که فعالیت زیاد هم خیلی کارایی ندارد، بلکه فعالیت شما باید هوشمندانه و هدفمند باشد. اگر فعالیت شما درست باشد و بتوانید با خرید فالوور واقعی اعتماد کاربر را در ابتدا جلب کنید، فروش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

فروش با پست اول در اینستاگرام امکان‌پذیر است؟

برای آنکه راحت‌تر با این موضوع کنار بیایید، اجازه بدهید یک مثال را بررسی کنیم. فرض کنید یک صفحه تازه تاسیس در اینستاگرام وجود دارد که در زمینه یک محصول خاص فعالیت می‌کند! این صفحه اولین پست خودش را تولید کرده و در اسلاید پایانی، محصول را معرفی می‌کند. همچنین برای آنکه بتواند مخاطبان هدف را جذب کند، از هشتگ‌های مرتبط با آن استفاده می‌کند، در این‌صورت مخاطب او را پیدا کرده و وارد پست می‌شود. حالا اگر پست به‌قدری جذاب و کاربردی باشد که آن فرد خوشش بیاید، به احتمال زیاد محصول را خریداری می‌کند.

راهنمای فروش در اینستاگرام از همان ابتدای کار

اگر شما هم می‌خواهید یک صفحه در اینستاگرام راه‌اندازی کنید که با همان پست اول بفروشد، باید چند مرحله زیر را طی کنید.

 

  1. آماده کردن صفحه برای شروع فعالیت

اولین قدم برای آنکه بتوانید با یک پست، محصولات خود را بفروشید این است که ابتدا صفحه خودتان را آماده‌سازی کنید! هنگامی که کاربر وارد یک صفحه اینستاگرامی می‌شود، نمای کلی آن را مشاهده می‌کند. درواقع ابتدا نام کاربری، نام، توضیحات بایو، لینک و هرچیزی که در صفحه پروفایل شما وجود دارد را مورد بررسی قرار می‌دهد. بنابراین اولین قدم برای آنکه بتوانید اعتماد و نظر کاربران را جلب کنید، این است که بخش‌های مهم صفحه را آماده‌سازی کنید. جلب اعتماد در اینستاگرام کار ساده‌ای نیست اما اگر بتوانید توضیحات بایو را به خوبی بنویسید، تا حد زیادی می‌توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید.

پس از آن، کاربران به‌دنبال ظاهر صفحه شما هستند! شاید شما هم صفحاتی را در اینستاگرام دیده باشید که از یک قالب خاص استفاده می‌کنند. در اینصورت نظر کاربران به خوبی جلب می‌شود و برای دیدن بخش‌های دیگر صفحه شما تشویق می‌شوند! بنابراین انتخاب یک قالب کلی زیبا برای صفحه اینستاگرام خود را فراموش نکنید. حتی می‌توانید یک رنگ سازمانی برای پست‌ها و هایلایت‌های خودتان انتخاب کنید. کاور هایلایت هم هر چقدر زیباتر و جذاب‌تر باشد، شانس آنکه توسط کاربران دیده شود را بیشتر خواهد کرد. در کنار این موارد بهتر است خرید فالوور اینستاگرام یا خرید لایک و خرید کامنت را هم برای اعتمادسازی اولیه در نظر داشته باشید.

آماده کردن صفحه برای شروع فعالیت

  1. تولید محتوای حرفه‌ای و مرتبط با صفحه

پس از آنکه صفحه اینستاگرام خود را برای کاربران آماده کردید، اکنون زمان آن می‌رسد که محتوای جذاب و حرفه‌ای تولید کنید. کاربران به محتوای صفحات اهمیت زیادی می‌دهند؛ زیرا در نهایت محتوای پیج است که به درد آنها می‌خورد. همانطور که گفتیم قرار است که شما با اولین پست خود بفروشید! بنابراین اولین پست شما باید در حوزه کاری مرتبط بوده و آنقدر کاربردی باشد که کاربران به آن علاقه پیدا کنند.

برای آنکه به کاربران بگویید محصول مرتبط با پست هم دارید که ممکن است به درد آن‌ها بخورد، یک پست چند اسلایدی تهیه کنید. بعد از آنکه در چندین اسلاید اطلاعات مفید به کاربران ارائه کردید، در اسلاید آخر محصول موردنظر خود را به همراه مزایای استفاده از آن بیان کنید. شما باید به کاربران بگویید که این محصول چرا به درد آن‌ها می‌خورد تا تشویق به خرید شوند. همچنین راه خرید آن را هم به کاربران بگویید؛ مثلاً اگر سایت دارید، آدرس سایت را به کاربران بدهید تا وارد سایت شده و خرید خود را تکمیل کنند.

  1. معرفی محصول در استوری

بیشترین بخش اینستاگرام که استفاده می‌کنید، چه بخشی است؟ قطعاً استوری. بنابراین استوری بخش مهمی از اینستاگرام است که کاربران با آن تعامل زیادی دارند. برای آنکه بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید، محصول را در استوری معرفی کنید. البته نباید استوری شما همیشه تبلیغاتی باشد! زیرا در اینصورت کاربر حس می‌کند یک صفحه تبلیغاتی را دنبال می‌کند که هیچ محتوای ارزشمندی ارائه نمی‌کند.

در نهایت هم شما را آنفالو می‌کند و کاربری که شانس تبدیل شدن به مشتری را داشت، از دست خواهید داد. اگر نمی‌خواهید این اتفاق رخ بدهد، اطلاعات ارزشمند در استوری ارائه کنید. البته گاهی اوقات شما یک فروشگاه اینترنتی هستید که در این صورت باید محصولات جذاب با تخفیف ویژه ارائه کنید تا فروش شما بیشتر باشد. کاربران همیشه به تخفیف‌ها علاقه دارند و محصولاتی که دارای تخفیف هستند را خریداری می‌کنند.

  1. تبلیغات در صفحات دیگر

اکنون صفحه اینستاگرام شما آماده شده است و یک پست جذاب طراحی کرده‌اید! حالا کاربران شما را از کجا پیدا کنند؟ اگر بخواهید به‌صورت ارگانیک کاربر جذب کنید، در اینصورت زمان زیادی لازم است و ممکن است رقیبان شما به‌سرعت سبقت بگیرند. تبلیغات راه‌کاری است که به شما کمک می‌کند تا رشد فالوورهای خود را یک‌شبه انجام دهید. برای تبلیغات کافیست صفحه مرتبط با حوزه کاری خودتان را پیدا کنید. در اینصورت با استفاده از یک بنر تبلیغاتی جذاب و ارائه محتوای تشویق‌کننده برای دنبال کردنتان، می‌توانید فالوورهای زیادی جذب کنید. البته قبل از تبلیغ بهتر است با خرید فالوور اینستاگرام اعتبار پیج خودتان را در چشم کاربر جدید بالا ببرید.

گاهی اوقات بیزینس‌ها اشتباه بسیار بزرگی انجام می‌دهند! آن هم اینکه پس از جذب فالوور، فکر می‌کنند که دیگر کار تمام شده است. درحالی که شما باید اعتماد فالوورهای خود را جلب کنید و با ارائه محتوای ارزشمند در بخش پست و استوری، آن‌ها را به مشتریان خود تبدیل کنید. شک نکنید مشتریانی که از شما محتوای ارزشمند رایگان دریافت می‌کنند، علاقه بسیار زیادی برای خرید محصولات یا خدمات شما هم خواهند داشت.

یک پیشنهاد ویژه!

با خرید فالوور هم می‌توانید به رشد صفحه اینستاگرام خودتان کمک کنید! برای خرید فالوور اینستاگرام کافیست وارد سایت اینستاپلاس شوید و بسته موردنظر خود را سفارش دهید. این مجموعه در کمترین زمان ممکن، سفارش شما را بر روی صفحه اینستاگرامتان ارسال می‌کند و می‌توانید شاهد افزایش فالوورها و رشد صفحه اینستاگرامی خود با اقداماتی مثل خرید فالوور ، خرید کامنت و خرید بازدید اینستاگرام باشید. همچنین خدمات دیگری نظیر خرید لایک هم در این سایت وجود دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments