تعمیرات اپل

آیفون ایکس یا آیفون 10 اپل یک محصول فوق العاده است و ما این مسئله را قبول داریم، اما اگر قصد خرید آیفون X اپل را دارید، حتما پیش از قطعی شدن تصمیم خود این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم به دلایل قانع کننده ای اشاره کنیم که نشان می‌دهند خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با خرید آیفون X

اپل امسال از سه آیفون جدید رونمایی کرد به ترتیب آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون X نام دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سه محصول به مطالعه مقاله “بررسی کامل مشخصات آیفون 8 ، آیفون 8 پلاس و آیفون X اپل” بپردازید. در میان این سه آیفون، آیفون X یک محصول ویژه است. جالب است بدانید که حرف X در زبان یونانی عدد 10 را نشان می‌دهد و به همین دلیل بود که اپل آیفون X را با نام آیفون 10 هم خطاب کرد.

آیفون 10 یا آیفون X یک گوشی فوق العاده است. این محصول نه تنها ویژگی های منحصر به فردی را نسبت به سری آیفون های پیشین اپل ارائه می‌کند، بلکه شامل ویژگی هایی هم می‌شود که برای اولین بار در صنعت موبایل شاهد بکارگیری آن ها هستیم. برای آشنایی با این ویژگی ها می‌توانید به مطالعه مقاله “10 ویژگی خاص گوشی آیفون X که تاکنون در هیچ گوشی ندیده‌اید!” بپردازید. اما با وجود تمام این تفاسیر ما عقیده دارید خرید آیفون X چندان اقدام هوشمندانه و درستی نخواهد بود! اما چرا؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل در موبایل کمک

در این مقاله قصد داریم به دلایل قانع کننده ای اشاره کنیم که نشان می‌دهند چرا خرید آیفون X یک اقدام هوشمندانه و درست نخواهد بود. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. ضمنا حتما نظرات خود را با ما اشتراک گذاری کنید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

دلیل اول: قیمت نجومی آیفون X

اپل آیفون 10 یا X را در دو نسخه مختلف با حافظه های 64 و 256 گیگابایتی روانه بازار می‌کند. قبول داریم که آیفون X محصول فوق العاده منحصر به فردی است، اما با این حال تقبل قیمتی که این گوشی دارد کمی عجیب به نظر می‌رسد! به بیان دیگر نا عقیده دارید اپل مثل گذشته قیمتی نجومی را برای آیفون X در نظر گرفته است.

چرا خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست؟

نسخه 64 گیگابایتی این محصول 999 دلار قیمت دارد که بنا به پیش بینی ما در بازار کشورمان با قیمتی در حدود 4،300،000 تومان به عرضه خواهد شد و نسخه مجهز به حافظه 256 گیگابایتی آن هم 1149 دلار قیمت دارد و بنا به پیش بینی ما با قیمتی در حدود 5،000،000 تومان در ایران عرضه خواهد شد! برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع از مقاله “پیش بینی قیمت آیفون X ، آیفون 8 و آیفون 8 پلاس در ایران” استفاده کنید. به نظر شما آیا واقعا پرداخت هزینه هایی این چنینی برای خرید یک گوشی معقولانه است؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون X اپل در موبایل کمک

تعمیرات اپل

دلیل دوم: حافظه ذخیره سازی محدود در نسخه پایه و عدم پشتیبانی از حافظه جانبی

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، آیفون X از نظر حافظه داخلی شامل دو نسخه 64 و 256 گیگابایتی می‌شود. به نظر ما با توجه به اینکه یکی از اصلی ترین نقاط قوت آیفون X مربوط به دوربین آن می‌شود و مطمئنا کاربران زیادی دائما از دوربین دستگاه برای عکسبرداری و ضبط ویدیو استفاده خواهند کرد، حافظه 64 گیگابایتی برای آیفون X بسیار ناچیز و کاربران این محصول خیلی سریع با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی اطلاعات مواجه می‌شوند. در نظر داشته باشید که بکارگیری سرویس ذخیره سازی ابری آیکلود هم برای ما محدودیت هایی دارد که اغلب ترجیح می‌دهیم از آن استفاده نکنیم.

چرا خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست؟

پس احتمالا بعد از خرید آیفون X مجهز به حافظه داخلی 64 گیگابایتی با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی اطلاعات مواجه می‌شوید و از آنجایی که دستگاه از اتصال حافظه جانبی پشتیبانی نمی‌کند، این مسئله برایتان بیش از پیش آزاردهنده خواهد شد. البته مطمئنا اگر زیاد اهل ضبط فیلم و عکس نباشید، 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات آیفون X برایتان کافی خواهد بود. شاید پیش خودتان بگویید که برای رفع این مشکل می‌توانیم نسخه 256 گیگابایتی آیفون X را بخریم! خب این پاسخ صحیح است اما باید بدانید که شما فقط برای در اختیار داشتن این مقدار حافظه باید هزینه مضاعفی برابر با 150 دلار (در حدود600،000 تومان) را پرداخت کنید. آیا پرداخت این مبلغ فقط برای در اختیار داشتن حافظه 256 گیگابایتی در آیفون X مقرون به صرفه است؟ به نظر ما بهتر بود اپل نسخه پایه‌ای آیفون X را با حافظه 128 گیگابایتی عرضه می‌کرد.

دلیل سوم: زائده بالای صفحه نمایش آیفون X

اپل سعی کرد که صفحه نمایش آیفون X را بدون حاشیه طراحی کند و در این راستا هم موفق بود. اگرچه این مسئله هیچ نوآوری محسوب نمی‌شود و یک ویژگی کاملا آشنا برای طرفداران دستگاه های اندرویدی است، اما در هر حال ویژگی منحصر به فردی برای آیفون های اپل به شمار می‌رود. مشکلی که در طراحی نمایشگر بدون حاشیه آیفون X وجود دارد و بسیاری از کاربران از آن انتقاد می‌کنند، مربوط به زائده بالای نمایشگر می‌شود که کمی عجیب و غیر هماهنگ با ساختار دستگاه به نظر می‌رسد.

چرا خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست؟

حتما می‌گویید که اپل باید به هر شکل ممکن سنسورهای مورد نیاز را در بخشی از پنل جلویی تعبیه می‌کرد. این حرف شما صحیح است، اما به تصویر بالا و سمت راست نگاه کنید که توسط یکی از کاربران رددیت منتشر شده است. به نظر شما طراحی آیفون X سمت راست بهتر از آیفون X سمت چپ به نظر نمی‌رسد؟ بنابراین پیش از خرید آیفون X به این مسئله هم دقت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ال سی دی آیفون X اپل | هزینه تعمیر ال سی دی آیفون ایکس

دلیل چهارم: حذف کامل اسکنر انگشت

چرا خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست؟

پیش از خرید آیفون X در نظر داشته باشید که دستگاه اسکنر انگشت ندارد! البته اپل قابلیت Face ID را جایگزین اسکنر انگشت کرده و این مسئله حتی با وجود باگ هایی که در کنفرانس اپل دیدیم قابل تقدیر است! اما شاید بهتر بود اپل همچنین به شیوه خاصی اسکنر انگشت را هم در آیفون X ارائه می‌کرد. به دلیل حذف اسکنر انگشت و جایگزین شدن آن با قابلیت Face ID شما همیشه مجبور هستید تا برای آنلاک کردن آیفون خود آن را جلوی صورتتان بگیرید. مطمئن باشید که این مسئله می‌تواند آزاردهنده باشد. به نظر شما اگر علاوه بر Face ID، دکمه لبه سمت راست آیفون X می‌توانست نقش اسکنر انگشت را هم ایفاء کند بهتر نبود؟

دلیل پنجم: ماکسیمم روشنایی کم صفحه نمایش آیفون X

چرا خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست؟

یکی دیگر از مسائلی که باید پیش از تصمیم گیری قطعی مبنی بر خرید آیفون X به آن توجه کنید، مربوط به روشنایی صفحه نمایش آیفون X یا آیفون 10 می‌شود. متاسفانه طبق بررسی ها، صفحه نمایش آیفون X ماکسیمم روشنایی در حدود 625 نیت را ارائه می‌کند. نمی‌توانیم بگوییم که این مقدار روشنایی ضعیف است، اما در مقایسه با سایر گوشی های دیگر چندان عالی به نظر نمی‌رسد. برای مثال ماکسیمم روشنایی صفحه نمایش گلکسی نوت 8 سامسونگ برابر با 1240 نیت اندازه گیری شده است و این مسئله سبب می‌شود تا بکارگیری دستگاه در خارج از منزل و تحت تابش نور مستقیم خورشید بدون هیچ مشکلی انجام شود. بنابراین پیش از خرید آیفون X به این مسئله هم توجه کنید که استفاده از این دستگاه در شرایطی که تحت تابش نور مستقیم خورشید قرار داشته باشید ممکن است کیفیتی مشابه با کیفیت گوشی مثل گلکسی نوت 8 را نداشته باشد.

تعمیرات اپل

دلیل ششم: بهره‌مندی از استاندارد IP67

چرا خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست؟

مطمئنا هر کسی با پرداخت هزینه ای در حدود 999 الی 1149 دلار برای خرید یک گوشی تمایل دارید که گوشی او از هر نظر نسبت به سایر محصولات موجود در بازار برتری داشته باشد. متاسفانه این مسئله در رابطه با آیفون X صادق نیست. آیفون X از استاندارد ضد آب IP67 بهره می‌برد و به استاندارد ضد آب IP68 مجهز نیست. این موضوع مطمئنا می‌تواند آزاردهنده باشد. شاید اگر اپل این گوشی را به استاندارد IP68 مجهز می‌کرد، جلوه‌ای باشکوه‌تر برای دستگاه به ارمغان آورده می‌شد و خرید آیفون X به عنوان یک گوشی برتر کمی معقولانه‌تر به نظر می‌آمد.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به دلایل قانع کننده ای اشاره داشتیم که نشان می‌دهند چرا خرید آیفون X انتخاب هوشمندانه و درستی نیست. نظر شما در رابطه با این مسئله چگونه است؟ آیا با دلایلی که نام بردیم موافق هستید؟ چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

تعمیرات موبایل

منبع Mobilekomak

نظرات کاربران (3)

ارسال نظر

    بدون شک بهترین گوشی از نظر کارایی وابعاد وهمه چیز آیفون x هست.

    هیچ گوشی هیچوقت به قدرت گوشی های اپل نمیرسه دلیل های شما جز ۱ مورد بقیش خیلی غیر منطقی بود

    حالاکه ایفون xخریدیم باید ایراداشو بگید؟؟
    قبلش تعریف و تبلیغ بعد خرید رونمایی از مشکلاتش😒😒