آموزش تعویض شیشه دوربین iPhone X

آموزش تعویض شیشه دوربین آیفون X اپل

تعمیرات آیفون: آموزش تعویض شیشه دوربین آیفون X اپل
درجه سختی : آسان
مراحل : 3
زمان : 15 - 30 دقیقه
درجه سختی مراحل زمان
آسان 3 15 - 30 دقیقه

مختصری درباره این آموزش

روی لنز دوربین اصلی آیفون ایکس اپل (Apple iPhone X) یک شیشه محافظ نصب شده که مقاومت بسیار بالایی در برابر خراشیده شدن دارد. با این وجود در برخی مواقع ممکن است بنا به هر دلیل روی این شیشه خراشیدگی هایی به وجود آید یا حتی این شیشه بشکند. در اینگونه مواقع زمانی که دوربین اصلی آیفون را فعال کنید، کیفیت تصاویر اصلا واضح نخواهد بود اما خوشبختانه نیازی به تعویض دوربین وجود ندارد و مشکل با تعویض شیشه دوربین آیفون X برطرف می‌شود. خوشبختانه تعویض شیشه محافظ دوربین iPhone X کار سختی نیست و شاید نهایتا 45 دقیقه از زمان یک تعمیرکار را بگیرد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به آموزش مرحله به مرحله و تصویری نحوه تعویض شیشه دوربین آیفون X اپل بپردازیم. چنانچه قصد دارید شخصا این تعمیر را انجام دهید، برای خرید ابزار و شیشه دوربین اورجینال آیفون به فروشگاه قطعات موبایل کمک مراجعه کنید. قطعاتی که در این فروشگاه عرضه می‌شوند کاملا اورجینال بوده و دارای گارانتی هستند. ضمنا اگر بنا به هر دلیل شخصا قصد تعویض شیشه دوربین آیفون را ندارید ضمن مراجعه به مقاله "تعمیر دوربین آیفون X اپل را با کمترین هزینه انجام دهید!" می‌توانید با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل سفارش تعمیر آیفون خود را به ثبت برسانید و انجام تعمیرات را به کارشناسان موبایل کمک واگذار کنید.

قطعات اصلی مورد نیاز در تعمیرات آیفون X

 

مرحله 1: جدا کردن شیشه شکسته دوربین

چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین
 • چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین
 • چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین

مرحله 1: جدا کردن شیشه شکسته دوربین

 • ابتدا آیفون X تعمیری را خاموش کنید.

 • با نوک پنس و اسپاتول سعی کنید شیشه شکسته دوربین آیفون را از آن جدا نمایید. برای انجام این کار کمی با اسپاتول سرگرد به شیشه روی دوربین ضربه بزنید و سپس بخش های مختلف آن را با پنس از روی لنز جدا نمایید.

 • نکته: در حین انجام این مرحله مراقب باشید که به لنز دوربین اصلی گوشی آسیبی وارد نشود. سعی کنید تا حد امکان از تماس نوک پنس با لنز دوربین های اصلی جلوگیری به عمل آورید.

 • نکته: در پایان این مرحله باید تعویض شیشه دوربین آیفون X به طور کامل از روی لنز آن برداشته شده باشد و لبه های آن کاملا از بین رفته باشند.

مرحله 2: چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین

چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین
 • چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین
 • چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین

مرحله 2: چسب زدن روی محل نصب شیشه دوربین

 • دو قطره چسب مقاوم و نگهدارنده مناسب برای نصب شیشه دوربین روی جایگاهش را در دو سمت راست و چپ محل نشستن شیشه بریزید. به هیچ عنوان از چسب بیش از اندازه استفاده نکنید و به دو الی سه قطره چسب اکتفا نمایید.

 • نکته: مقدار چسبی که در لبه های محل نشستن شیشه دوربین iPhone X می‌ریزید به هیچ عنوان نباید زیاد باشد و بعد از قرار دادن شیشه دوربین از لبه های آن به بیرون بزند. بنابراین از ریختن مقدار زیاد چسب خودداری کنید.

مرحله 3: تعویض شیشه دوربین آیفون X

تعویض شیشه دوربین آیفون X

مرحله 3: تعویض شیشه دوربین آیفون X

 • از تمیز بودن بخش داخلی شیشه دوربین آیفون اطمینان حاصل کنید و اگر این بخش از شیشه مذکور تمیز نبود با یک پنبه کوچک و الکل به خوبی آن را تمیز کنید.

 • شیشه محافظ دوربین آیفون X را روی جایگاهش قرار داده و با دست حدود 1 دقیقه فشار داده و نگه دارید.

 • بدین ترتیب شیشه دوربین آیفون ایکس شما تعویض می‌شود.

 • نکته: به هیچ عنوان نباید چسب از لبه های شیشه دوربین به بیرون هدایت شود یا روی شیشه قرار گیرد و با آن در تماس باشد، چون منجر به کدر شدن تصویر می‌شود.

تعمیرات موبایل، هر جا و هر وقت

روش اول: اعزام تعمیرکار موبایل به منزل یا محل کار شما

روش دوم: ارسال موبایل شما با پیک رایگان به مرکز تعمیرات موبایل‌کمک

رخواست تعمیرات

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments