سفارش آنلاین تعمیرات موبایل

آیفون، آیپد و سامسونگ گلگسی
روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان
روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل
۰۲۱-۷۵۱۴۷۰۰۰

اسکرول کنید

تعمیرات آیفون: تعویض برد آیفون ۷ اپل

iPhone 7 Logic Board Replacement
اشتراک‌گذاری در: تلگرام لینکداین واتس‌اپ
iPhone 7 Logic Board Replacement

مختصری در مورد تعویض برد آیفون ۷

اگر بنا به هر دلیل نیاز داشتید تا برد آیفون ۷ را تعویض کنید، باید به یک نکته بسیار مهم دقت نمایید. تعویض برد آیفون ۷ منجر به از کار افتادن دکمه هوم (Home) گوشی می‌شود، چرا که اپل در حین تولید آیفون هایش هاهنگی منحصر به فردی مابین برد گوشی و دکمه هوم (اسکنر انگشت) آن ایجاد می‌کند. بنابراین اگر برد گوشی تعویض شود و دکمه هوم آن تعویض نشود، تاچ آیدی دستگاه از کار می‌افتد.

ضمنا در نظر داشته باشید که برای تعویض برد آیفون ۷ لازم است تا لاستیک های آب بندی لبه های بدنه گوشی را متلاشی کنید. این کار منجر به از دست رفتن خاصیت ضد آب آیفون ۷ می‌شود. بنابراین باید پس از اتمام کار و در مرحله بستن گوشی، لاستیک های آب بندی جدید را در آن نصب کنید. بنابراین در ادامه این مطلب به آموزش تعویض برد آیفون ۷ می‌پردازیم. چنانچه در مورد هر یک از بخش های مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

ابزار مورد نیاز:

• پیک
• پیچ گوشی P2 (برای باز کردن پیچ های لبه زیرین دستگاه)
• ساکشن کاپ
• اسپاتول یا اسپاجر
• پیچ گوشتی سه سو Y000 (برای باز کردن پیچ های درون و بخش های سخت افزاری آیفون ۷)
• پنس
• پیچ گوشتی فیلیپس

قطعات مورد نیاز:

• برد آیفون ۷

مرحله اول: باز کردن پیچ‌ های زیر آیفون

iPhone 7 Logic Board Replacement

نکته: قبل اینکه پروسه تعویض برد آیفون ۷ را آغاز کنید، شارژ باتری آن را به کمتر از ۲۵ درصد برسانید. این کار منجر می‌شود تا ریسک انفجار و آتش گرفتن باتری در اثر ضربات ناگهانی کاهش پیدا کند.
• آیفون ۷ مورد نظر را خاموش کنید.
• با پیچ گوشتی P2 دو پیچ ۳.۴ میلیمتری لبه پایین دستگاه را باز کنید.

مرحله دوم: گرما دادن به لبه تحتانی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• برای از بین بردن خاصیت چسبندگی لاستیک آب بندی که در لبه زیرین آیفون ۷ بکار رفته کمی از بین برود، با استفاده از هیتر، سشوار یا iOpener به این بخش از گوشی گرما بدهید. انجام این کار منجر می‌شود تا شروع باز کردن قاب آیفون با بهتر انجام شود. به هیچ وجه از حالت گرمای شدید سشوار استفاده نکنید. گرما را در حالت ملایم و یکنواخت به لبه زیرین آیفون وارد نمایید.
نکته: برای باز کردن آیفون ۷ لازم است تا لاستیک های آب بندی اطراف بدنه گوشی را از بین ببرید. این کار منجر به از دست رفتن خاصیت ضد آب دستگاه می‌شود، بنابراین بعد از تعویض برد آیفون ۷ و در مرحله بستن گوشی باید لاستیک آب بندی جدیدی را در دستگاه نصب تا خاصی ضد آب آیفون ۷ برگردانده شود.

مرحله سوم: وصل کردن ساکشن کاپ

iPhone 7 Logic Board Replacement

• ساکشن کاپ را به گونه‌ای بر روی صفحه نمایش آیفون ۷ وصل کنید که بیشتر نزدیک به دکمه هوم (Home) یا همان لبه زیرین دستگاه باشد.
نکته: دقت کنید که لبه ساکشن کاپ بر روی دکمه هوم قرار نگرید.

مرحله چهارم: از بین بردن لاستیک آب بندی لبه زیرین با پیک

iPhone 7 Logic Board Replacement

• برای شروع پروسه متلاشی سازی لاستیک آب بندی آیفون ۷، گوشی را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید تا شکاف بسیار کوچکی در لبه زیرین گوشی و محصل چفت شدن پنل عقب و جلوی آیفون ۷ ایجاد شود. در این مرحله پیک را به داخلی این شکاف فرو کنید.
• حالا به آرامی با پیک بازی کنید و آن را در راستای افقی حرکت دهید. برای ساده تر شدن این کار بهتر است همزمان با حرکت دادن پیک، ساکشن کاپ را هم با نیروی ملایم به سمت بالا بکشید. این کار را تا جایی ادامه دهید که احساس کنید پیک تقریبا بدون هیچ مقاومتی از سوی لاستیک آب بندی گوشی در لبه زیرین آن حرکت می‌کند. ب محض اینکه به این مرحله رسیدید، نوک اسپاتول را در شکاف فرو کرده و پیک را از آن خارج کنید.
نکته: برای از بین بردن لاستیک آب بندی لبه زیرین آیفون ۷ به هیچ عنوان عجله نکنید. شروع درست کار برای راحت تر شدن مراحل آتی اهمتی بالایی دارد. حتما در نظر داشته باشید که بعد از وارد کردن نوک اسپاتول به شکاف لبه زیرین آیفون ۷، به هیچ وجه آن را بالا و پایین نکنید. این کار ممکن است منجر به آسیب زدن به اجزای سخت افزاری آیفون و ایجاد زدگی در لبه های آن شود.

مرحله پنجم: از بین بردن لاستیک آب بندی لبه زیرین با اسپاتول

iPhone 7 Logic Board Replacement

• در این مرحله اسپاتول را به صورت افقی در شکافه لبه زیرین آیفون ۷ حرکت دهید. برای ساده تر شدن این کار می‌توانید به صورت همزمان ساکشن کاپ را هم با نیروی ملایم به سمت بالا بکشید. بازی کردن با اسپاتول در شکاف لبه زیرین گوشی را تا جای ادامه دهید که هیچ مقاومتی از سوی لاستیک آب بندی این قسمت در مقابل حرکت افقی اسپاتول احساس نکنید.

مرحله ششم: از بین بردن لاستیک آب بندی لبه سمت چپ آیفون

iPhone 7 Logic Board Replacement

• بعد از اینکه لاستیک آب بندی لبه زیرین آیفون ۷ کاملا از بین رفت، به آرامی اسپاتول را به سمت لبه چپ گوشی هول دهید. مشابه با وضعیت پیشین با اسپاتول بازی کنید و به صورت افقی آن را در لبه سمت چپ دستگاه حرکت دهید تا لاستیک آب بندی این قسمت هم از بین برود. برای ساده تر شدن پروسه می‌توانید به صورت همزمان با حرکت دادن اسپاتول، ساکشن کاپ را هم به آرامی به سمت بالا بکشید. بازی کردن با اسپاتول را تا جایی ادامه دهید که لاستیک آب بندی لبه سمت چپ دستگاه کاملا از بین برود و اسپاتول بدون مقاومت از جانب این لاستیک ها در لبه سمت چپ گوشی حرکت داشته باشد.
نکته: از بین بردن لاستیک آب بندی لبه سمت چپ آیفون ۷ باید با دقت و به آرامی صورت پذیرد. به هیچ وجه عجله نکنید و با صبر پیش بروید. نوک اسپاتول نباید در لبه سمت چپ آیفون ۷ بالا و پایین شود، پس از حرکت عمودی نوک اسپاتول اجتناب به عمل آورید، چرا که این کار ممکن است منجر به آسیب زدن به قطعات سخت افزاری گوشی شود.

مرحله هفتم: از بین بردن لاستیک آب بندی لبه سمت راست آیفون

iPhone 7 Logic Board Replacement

• بعد از اینکه لبه سمت راست آیفون ۷ هم کاملا شل شد، به آرامی اسپاتول را به سمت لبه زیرین و سپس لبه سمت راست گوشی هول دهید. حالا دقیقا مثل حالت قبل، لاستیک آب بندی لبه سمت راست گوشی را هم از بین ببرید. برای انجام این کار اسپاتول را به صورت افقی در این بخش حرکت دهید و از ساکشن کاپ هم به صورت همزمان استفاده کنید. در پایان این مرحله باید لاستیک های آب بندی سه لبه سمت راست، چپ و زیرین آیفون کاملا از بین رفته باشند.
نکته: به هیچ وجه نوک اسپاتول را به صورت عمودی در لبه سمت راست گوشی حرکت ندهید (بالا و پایین نکنید). همچنین برای از بین بردن لاستیک آب بندی لبه سمت راست آیفون ۷ عجله نکنید. اسپاتول را وارد لبه فوقانی گوشی نکنید!

مرحله هشتم: سنجش آمادگی سه لبه گوشی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• پیش از اینکه کار را ادامه دهید، از شل شدن کاملا سه لبه سمت راست، چپ و زیرین آیفون ۷ اطمینان حاصل کنید. برای انجام این کار گوشی را بر روی یک سطح صاف قرار داده و به آرامی ساکشن کاپ را به سمت بیرون بکشید. در این شرایط نباید مقاومت چندانی از سوی سه لبه سمت راست، چپ و زیرین آیفون ۷ احساس کنید. اگر حس کردید که بخشی از این سه لبه همچنان خاصیت چسبندگی دارد، نوک اسپاتول یا پیک را به داخل آن فرو کنید و باقی مانده لاستیک آب بندی آن قسمت را از بین ببرید.
نکته: این تست فقط برای سنجش میزان آمادگی سه لبه آیفون ۷ و کیفیت از بین بردن لاستیک های آب بندی گوشی انجام می‌شود. بنابراین نیازی به وارد کردن نیروی بیش از اندازه به ساکشن کاپ ندارید. دقت کنید که هنوز لبه فوقانی آیفون ۷ خاصیت چسبندگی دارد و ما قصد نداریم در این مرحله پنل روی دستگاه را از پنل پشت آن جدا کنیم.

مرحله نهم: جدا کردن ساکشن کاپ

iPhone 7 Logic Board Replacement

• ساکشن کاپ را از روی صفحه نمایش جدا کنید.

مرحله دهم: شل کردن لبه فوقانی آیفون ۷ با پیک

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با استفاده از پیک و فرو کردن آن در لبه فوقانی آیفون ۷ سعی کنید لاستیک آب بندی این بخش از دستگاه را هم مثل حالات پیشین از بین ببرید.

مرحله یازدهم: باز کردن دو پنل آیفون به صورت کتابی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• بعد از بین بردن لاستیک آب بندی لبه فوقانی، آیفون ۷ را روی یک سطح صاف قرار داده و مثل عکس های ضمیمه شده آن را از لبه سمت چپ به صورت کتابی باز کنید.
نکته: به هیچ وجه سعی نکنید که پنل جلو و عقب آیفون ۷ را در این مرحله کاملا جدا کنید، چرا که این دو پنل با استفاده از کابل های شکننده خاصی به یکدیگر متصل هستند.

مرحله دوازدهم: جداسازی پیچ های براکت باتری

iPhone 7 Logic Board Replacement

• سه پیچ ۱.۲ میلیمتری و یک پیچ ۲.۴ میلیمتری که به ترتیب با رنگ های قرمز و نارنجی در عکس نمایش داده شده‌اند را با استفاده از پیچ گوشتی سه سو Y000 باز کنید.

مرحله سیزدهم: برداشتن براکت کانکتور باتری

iPhone 7 Logic Board Replacement

• براکت یا محافظ کانکتور باتری را بردارید.

مرحله چهاردهم: جداسازی کانکتور باتری

iPhone 7 Logic Board Replacement

• لبه صاف اسپاتول را زیر کانکتور باتری قرار دهید و به آن نیرویی رو به سمت بالا وارد کنید تا کانکتور باتری از روی برد جدا شود.

مرحله پانزدهم: جدا کردن کانکتور های صفحه نمایش

iPhone 7 Logic Board Replacement

• مثل حالت قبل، دو کانکتور نمایش داده شده در عکس های فوق را هم از روی برد باز کنید. این کانکتور ها اتصال دهنده تاچ و ال سی دی آیفون ۷ به برد هستند.
نکته: بعد از تعویض برد آیفون ۷ و در حین بستن گوشی، باید بار دیگر تمام کانکتورهایی که از روی برد جدا کرده بودید را بار دیگر به آن متصل کنید. بدین منظور کانکتور را بر روی سوکت خود روی برد قرار داده و به یک سمت آن کمی فشار وارد کنید تا یک صدای تیک مانند بشنوید. سپس به سر دیگر کانکتور فشار کمی وارد کنید تا بار دیگر یک صدای تیک شنیده شود. به همین سادگی کانکتور به برد وصل می‌شود. پس به هیچ وجه به وسط کانکتور ها نیروی فشاری وارد نکنید.

مرحله شانزدهم: جداسازی پیچ و براکت سنسورها

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس دو پیچ ۱.۳ میلیمتری که در عکس نمایش داده‌ شده‌اند را باز کنید.
• براکت بخش سنسور های آیفون ۷ را بردارید.

مرحله هفدهم: جداسازی کانکتور بخش سنسورها

iPhone 7 Logic Board Replacement

• نوک اسپاتول را زیر کانکتور بخش سنسور های آیفون ۷ قرار دهید و به نوک اسپاتول نیرویی رو به سمت بالا وارد کنید تا کانکتور بخش سنسورها از روی برد جدا شود.

مرحله هجدهم: جداسازی پنل رو (صفحه نمایش)

iPhone 7 Logic Board Replacement

• حالا می‌توانید پنل فوقانی آیفون ۷ را کاملا جدا کنید.

مرحله نوزدهم: جداسازی متعلقات شیار سیم کارت

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با استفاده از سوزن مخصوصی که برای باز کردن شیار سیم کارت آیفون ۷ ارائه شده، متعلقات این بخش از گوشی را کاملا خارج کنید.

مرحله بیستم: جداسازی کانکتور دوربین اصلی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• نوک پهن اسپاتول را زیر کانکتور دوربین اصلی آیفون ۷ قرار دهید و به آن نیرویی رو به سمت بالا وارد کنید تا از روی برد جدا شود.

مرحله بیست و یکم: باز کردن پیچ های براکت دوربین اصلی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• دو پیچی که در عکس نمایش داده شده است را با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس باز کنید. پیچ قرمز رنگ ۱.۳ میلیمتری بوده و پیچ نارنجی رنگ ۲.۵ میلیمتری است.

مرحله بیست و دوم: برداشتن براکت دوربین اصلی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• براکت یا محافظ دوربین اصلی آیفون ۷ را بردارید.

مرحله بیست و سوم: جداسازی کانکتور فلش دوربین اصلی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• نوک اسپاتول را زیر کانکتور فاش دوربین اصلی آیفون ۷ برده و دقیقا مثل عکس های ضمیمه شده آن را از روی برد جدا کنید.

مرحله بیست و چهارم: باز کردن پیچ های براکت کابل فوقانی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• دو پیچ ۱.۲ میلیمتری و سه سوء براکت کابل های فوقانی را باز کنید.

مرحله بیست و پنجم: برداشتن براکت کابل های فوقانی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• براکت کابل های فوقانی را بعد از باز کردن دو پیچ نگهدارنده آن بردارید.

مرحله بیست و ششم: جداسازی کانکتور کابل فوقانی

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با نوک اسپاتول کانکتور کابل فوقانی آیفون ۷ را باز کنید.

مرحله بیست و هفتم: باز کردن پیچ های آنتن وای فای

iPhone 7 Logic Board Replacement

• سه پیچ ۱.۲ میلیمتری که در عکس اول با رنگ قرمز نمایش داده شده است را از روی پنل پشتی آیفون ۷ باز کنید. سپس پیچ ۱.۷ میلیمتری که در عکس دوم با رنگ نارنجی نمایش داده شده است را هم باز کنید.

مرحله بیست و هشتم: برداشتن آنتن وای فای

iPhone 7 Logic Board Replacement

• آنتن وای فای را از پنل پشت گوشی جدا کنید.

مرحله بیست و نهم: باز کردن پیچ های برد

iPhone 7 Logic Board Replacement

• پیچ هایی که در عکس با رنگ های قرمز و نارنجی نمایش داده شده است را باز کنید. پیچ قرمز رنگ ۱.۳ میلیمتری بوده و پیچ نارنجی رنگ یک پیچ ۲.۲ میلیمتری است.

مرحله سی: برداشتن براکت بخش آنتن

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با استفاده از پنس، براکت موجود در همان بخش آنتن وای فای آیفون ۷ را بردارید.

مرحله سی و یکم: باز کردن پیچ استنداف

iPhone 7 Logic Board Replacement

• پیچ استنداف ۲.۲ میلیمتری که در عکس با رنگ قرمز نمایش داده شده است را باز کنید.

مرحله سی و دوم: برداشتن براکت پایه آیفون ۷

iPhone 7 Logic Board Replacement

• مثل عکس ضمیمه شده، براکت پایه‌ای که در کنار سنسور دوربین اصلی آیفون ۷ قرار دارد را از روی برد برداشته و از مسیر آن خارج کنید.

مرحله سی و سوم: جداسازی کانکتورهای آنتن

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با نوک اسپاتول دو کانکتور آنتن را از روی برد آیفون ۷ جدا کنید.

نکته: دو کانکتور آنتن آیفون ۷ بسیار ظریف هستند، بنابراین دقت داشته باشید که برای جدا کردن آن ها از روی برد آسیبی نبینند.

مرحله سی و چهارم: منحرف کردن کابل آنتن ها

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با استفاده از نوک پنس دو کابل آنتن آیفون ۷ را گرفته و آن ها را از مسیر برد دستگاه خارج کنید.

مرحله سی و پنجم: جداسازی کانکتور کابل پایین

iPhone 7 Logic Board Replacement

• نوک اسپاتول را زیر کانکتور کابل پایین آیفون ۷ قرار دهید و به آن نیروی رو به سمت بالا وارد کنید تا از روی برد جدا شود.

مرحله سی و ششم: باز کردن پیچ های برد

iPhone 7 Logic Board Replacement

• چهار پیچی که در عکس با رنگ های قرمز و نارنجی نمایش داده شده‌اند را باز کنید. پیچ های نارنجی رنگ ۲.۲ میلیمتری و از نوع استنداف هستند، اما پیچ قرمز رنگ ۱.۴ میلیمتری و معمولی است.

مرحله سی و هفتم: کنار زدن پلانجر سیم کارت

iPhone 7 Logic Board Replacement

• زمانی که شیار سیم کارت و متعلقات آن را باز می‌کنید، یک پلانجر مثل عکس بالا به درون پنل آیفون ۷ ورود پیدا می‌کند. با استفاده از نوک پنس این پلانجر را به جای اول خود باز گردانید تا مانع جداسازی برد آیفون ۷ نشود.

مرحله سی و هشتم: بلند کردن برد از نشیمنگاه با اسپاتول

iPhone 7 Logic Board Replacement

• نوک پهن اسپاتول را زیر برد آیفون ۷ (نزدیک به لبه زیرین) قرار دهید و به آرامی سعی کنید اسپاتول را در زیر برد فرو برده و آن را از نشیمنگاهش بلند نمایید. به محض اینکه برد آیفون ۷ کمی از نشیمنگاه خود بلند شد، اسپاتول را در همان حالت نگه دارید.

مرحله سی و نهم: جداسازی برد

iPhone 7 Logic Board Replacement

• با انگشت خود برد آیفون ۷ را بگیرید و سعی کنید که کل مجموعه برد را به سمت بالا و خودتان بکشید تا کاملا از روی پنل پشتی گوشی جدا شود.
حالا می‌توانید برد جدید را جایگزین برد قدیمی کنید. سپس مراحلی که در مقاله شرح داده شدند را طی نمایید تا بستن گوشی با موفقیت انجام شود. همچنین برای بازیابی خاصیت ضد آب آیفون ۷ باید حتما لاستیک های آب بندی جدیدی را به پنل پشتی دستگاه نصب کنید. برای کسب اطلاعت بیشتر در مورد نحوه انجام این کار از مقاله “تعمیر آیفون : آموزش تعویض لاستیک آب بندی آیفون – نوار ضد آب” کمک بگیرید.

سفارش آنلاین تعمیرات موبایل

روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل سفارش تلفنی تعمیرات موبایل ۰۲۱-۷۵۱۴۷۰۰۰ ثبت سفارش تعمیر

دیدن این نوشته‌ها نیز به شما پیشنهاد می‌شود:

منبع ifixit
شماره تماس از سراسر کشور (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) ۹۰۹۹۰۷۱۰۱۵
شماره تماس از تهران (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) ۹۰۹۲۳۰۵۲۹۶
شماره تماس از همراه اول (بدون پیش شماره و از همراه اول) ۹۹۲۲۵۵۱۵
ساعت کار شنبه تا چهارشنبه از 8 صبح. به جزء روزهای تعطیل

نظرات کاربران (0 نظر)

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

بیشتر بخوانید