سفارش آنلاین تعمیرات موبایل

آیفون، آیپد و سامسونگ گلگسی
روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان
روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل
۰۲۱-۷۵۱۴۷۰۰۰

اسکرول کنید

تعمیر آیفون: تعویض باتری آیفون ۷ اپل

replacement battery iphone 7
اشتراک‌گذاری در: تلگرام لینکداین واتس‌اپ
replacement battery iphone 7

مختصری در مورد تعویض باتری آیفون ۷ اپل

برای اینکه باتری آیفون ۷ را تعویض کنید، بهتر است که صفحه نمایش آن را هم جدا نمایید. البته تعویض باتری آیفون ۷ بدون جداسازی صفحه نمایش هم امکانپذیر است، اما در این شرایط باید دقت کنید که به سیم رابط نمایشگر و مادربرد آسیبی وارد نشود. بنابراین ما توصیه می‌کنیم برای کاهش ریسک آسیب رساندن به سایر بخش‌های دستگاه، حتما برای تعویض باتری آیفون ۷، صفحه نمایش آن را هم جدا سازید.
همچنین توصیه می‌کنیم بعد از تکمیل پروسه تعویض باتری، حتما باتری را کالیبره کنید. برای انجام این کار اجازه دهید تا شارژ باتری آیفون ۷ به زیر ۱۰ درصد برسید و سپس آن به شارژر متصل و بدون وقفه تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید. نکته بعدی قابل ذکر این است که برای تعویض باتری آیفون ۷ شما ملزم به از بین بردن مهر و موم های اطراف آیفون که منجر به جلوگیری از نفوذ آب به درون آن می‌شوند خواهید بود. پس حتما بعد از عوض کردن باتری دستگاه، مهر و موم های جدید را به بدنه آن اضافه کنید تا دستگاه همچنان در برابر نفوذ آب مقاومت لازم را داشته باشد.

ابزار مورد نیاز:

• پیک یا هر نوع قاب باز کن
• اسپاتول
• ساکشن کاپ
• پنس
• پیچ گوشی سه سو Y000 (برای باز کردن پیچ های درون و بخش های سخت افزاری آیفون ۷)
• پیچ گوشی P2 Pentalobe (برای باز کردن پیچ‌ های لبه زیرین آیفون ۷)
• پیچ گوشتی فیلیپس

قطعات مورد نیاز:

• باتری آیفون ۷
• مهر و موم ها برای آب بندی آیفون ۷ (ضد آب شدن دستگاه)

قدم اول: باز کردن پیچ‌های زیرین

iPhone 7 Battery Replacement

نکته: قبل از اینکه پروسه تعویض باتری آیفون ۷ را آغاز کنید، شارژ باتری آن را به زیر ۲۵ درصد برسانید. این مسئله باعث کاهش خطراتی مثل انفجار باتری یا آتش گرفتن آن می‌شود، چرا که شارژ بودن یک باتری لیتیوم یونی و وارد شدن ضربه به آن احتمال انفجار را به همراه خواهد داشت.
• گوشی آیفون ۷ را خاموش کنید.
• دو پیچ ۳.۴ میلیمتری لبه زیرین دستگاه را با استفاده از پیچ گوشتی P2 Pentalobe باز کنید.

قدم دوم: شل کردن مهر و موم پلاستیکی لبه زیرین

iPhone 7 Battery Replacement

• می‌توانید با استفاده از هیتر و حرارت دادن به لبه زیرین آیفون، مهر و موم هایی که برای ضد آب شدن دستگاه بکار رفته‌اند را شل کنید. به این صورت جدا کردن بخش جلو و عقب بدنه آیفون ۷ راحت تر انجام می‌شود.
• برای حرارت دادن به لبه زیرین آیفون ۷ می‌توانید از ابزاری با نام iOpener استفاده کنید. این ابزار می‌تواند ظرف مدت زمان کمتر از ۱ دقیقه منجر به از بین رفتن خاصیت مهر و موم های ضد آب کننده لبه زیرین دستگاه شود.
نکته: بعد از اتمام فرآیند تعویض باتری آیفون ۷ لازم است که بار دیگر مهر و موم های نو و جدیدی را در بدنه دستگاه به کار ببرید تا خاصیت ضد آب بودن آن حفظ شود. در غیر این صورت آیفون مورد نظر دیگر ضد آب نخواهد بود.

قدم سوم: نصب ساکشن کاپ

iPhone 7 Battery Replacement• ساکشن کاپ را بر روی صفحه نمایش و نزدیک به دکمه هوم آیفون ۷ بچسبانید.
نکته: حتما دقت کنید که ساکشن کاپ با دکمه هوم در تماس نباشد و به بهترین شکل ممکن به صفحه نمایش چسبیده باشد.

قدم چهارم: جداسازی اولیه بخش جلو و پشت دستگاه

iPhone 7 Battery Replacement

• آیفون را بر روی سطح صافی قرار دهید و دست خود را بر روی آن بگذارید تا اجازه حرکت نداشته باشد. با انگشت خود دستگیره ساکشن کاپ را بگیرید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید. دقت کنید که هدف فقط ایجاد یک شیار بسیار باریک مابین بخش جلو و عقب بدنه دستگاه است، پس نیازی به وارد کردن انرژی بیش از انداز نخواهید داشت.
• به محض اینکه شیار باریکی مابین دو بخش جلو و عقب بدنه آیفون ۷ ایجاد شد، پیک را در این شیار فرو کنید و با آن بازی نمایید تا مهر و موم های ضد آب دستگاه کاملا از بین بروند. زمانی که شیار ایجاد شده به اندازه کافی قابل نفوذ شد، اسپاتول را به درون آن فرو کنید.
نکته: مهر و موم های ضد آبی که برای آب بندی آیفون ۷ بکار رفته‌اند بسیار محکم هستند. حتما سعی کنید پیش از اعمال نیروی عمودی از طریق کشیدن ساکشن کاپ، پیک یا اسپاتول را کاملا به صورت افقی در شیار بدنه آیفون حرکت دهید تا مهر و موم آن باز شود. پس از اعمال فشار عمومی ناگهانی و زیاد توسط اسپاتول به آیفون برای جداسازی بخش جلو و عقب بدنه ممانعت به عمل آورید.

قدم پنجم: حرکت افقی اسپاتول

iPhone 7 Battery Replacement

• اسپاتول را به آرامی در شیار ایجاد شده به صورت افقی حرکت دهید و کمی نیروی عمودی هم (با کشیدن ساکشن کاپ) وارد کنید. این کار را از یک سمت لبه زیرین تا سمت دیگر آن انجام دهید تا لبه زیرین آیفون ۷ کاملا قابل جداسازی شده و شیاری در آن ایجاد شود.

قدم ششم: شل کردن لبه های سمت چپ

iPhone 7 Battery Replacement

• بعد از اینکه لبه زیرین آیفون کاملا شل شد و مهر و موم هایش خاصیت خود را از دست دادند، به آرامی اسپاتول را به سمت لبه سمت چپ آیفون ببرید و در این لبه حرکت افقی داشته باشید تا مهر و موم های این قسمت هم شل شوند. می‌توانید با کشیدن ساکشن کاپ به انجام این کار کمک کنید.
نکته: مثل حالت قبل تا حد امکان از اعمال نیروی عمودی توسط اسپاتول به بدنه دستگاه ممانعت به عمل آورید. این کار ممکن است منجر به آسیب زدن به اجزای سخت افزاری دستگاه و به خصوص صفحه نمایش آن شود. پس نیروی عمودی رو به بالا فقط با کشیدن ساکشن کاپ به دستگاه اعمال می‌شود.

قدم هفتم: شل کردن لبه های سمت راست

iPhone 7 Battery Replacement

• بعد از اینکه لبه سمت چپ آیفون هم شل شد، اسپاتول را از لبه سمت چپ به لبه زیرین دستگاه بکشید و سپس سعی کنید به شیوه مشابه لبه سمت راست دستگاه را هم شل کرده و مهر و موم هایش را باز کنید. در این مرحله هم می‌توانید ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید تا به باز شدن مهر و موم هایش کمک کنید.
نکته: در پایان این مرحله باید لبه های سمت راست، چپ و پایین آیفون ۷ کاملا شل شده باشند و مهر و موم های موجود در این قسمت ها باز شوند. به هیچ عنوان اسپاتول را وارد لبه فوقانی آیفون نکنید!

قدم هشتم: باز کردن بخش فوقانی (نمایشگر)

iPhone 7 Battery Replacement

• آیفون ۷ را بر روی میز کار (سطح صاف) قرار دهید. بخش زیرین بدنه را با دست خود نگه دارید و به آرامی و با نیروی یکسان ساکشن کاپ را به سمت بالا بکشید. به محض اینکه احساس کردید لبه زیرین، سمت راست و چپ آیفون کاملا بلند شده است، از اعمال نیروی بیشتر ممانعت به عمل آورید.
نکته: این مرحله را فقط برای شل شدن کامل و باز شدن لبه‌های سمت راست، زیر و چپ آیفون ۷ انجام می‌دهیم. به هیچ عنوان نیروی زیادی به ساکشن کاپ وارد نکنید یا سعی نکنید که کاملا بخش فوقانی صفحه نمایش را جدا نمایید.

قدم نهم: جداسازی ساکشن کاپ

iPhone 7 Battery Replacement

• با استفاده از زائده‌ای که بر روی ساکشن کاپ تعبیه شده، آن را از صفحه نمایش آیفون جدا کنید.

قدم دهم: باز کردن لبه فوقانی دستگاه

iPhone 7 Battery Replacement

• در این مرحله با استفاده از پیک و فرو کردن آن در شیار لبه فوقانی دستگاه، سعی کنید که مابقی مهر و موم های موجود در این بخش را هم از بین ببرید. با توجه به اینکه مهر و موم های سایر قسمت های بدنه آیفون از بین رفته، از بین بردن مهر و موم این قسمت چندان کار دشواری نخواهد بود و با حرکت دادن افقی پیک در شیار مورد نظر امکانپذیر می‌شود.
نکته: حتما دقت کنید که به کلیپس های پلاستیکی لبه های دستگاه آسیب نزنید.

قدم یازدهم: باز کردن بخش فوقانی بدنه

iPhone 7 Battery Replacement

• آیفون را در دست خود بگیرید یا بر روی یک سطح صاف قرار دهید و بخش فوقانی آن را از سمت چپ به راست باز کنید.
نکته: به هیچ وجه سعی نکنید که به طور کامل صفحه نمایش یا همان بخش فوقانی بدنه را از دستگاه جدا کنید، چرا که هنوز صفحه نمایش با استفاده از سیم های روبانی شکننده به بخش زیرین بدنه متصل است. پس عجله نکنید.

قدم دوازدهم: باز کردن پیچ ها برای جداسازی باتری

iPhone 7 Battery Replacement

• پیچ هایی که در عکس بالا نمایش داده شده را با استفاده از پیچ گوشتی سه سو Y000 باز کنید. در این قسمت سه پیچ ۱.۲ میلیمتری وجود دارد که با رنگ قرمز نشان داده شده و یک پیچ هم ۲.۴ میلیمتری است که در عکس فوق با رنگ نارنجی مشخص شده است.

قدم سیزدهم: جداسازی براکت کانکتور

iPhone 7 Battery Replacement

• بعد از باز کردن پیچ های نام برده شده، مثل عکس بالا و با استفاده از پنس، راکت کانکتور را بردارید.

قدم چهاردهم: جدا کردن کانکتور باتری

iPhone 7 Battery Replacement

• با استفاده از نوک اسپاتول یا پنس کانکتور باتری را مثل عکس بالا جدا کنید. بدین منظور باید نوک اسپاتول را زیر کانکتور قرار داده و آن را به آرامی به سمت بالا بکشید.

قدم پانزدهم: جدا سازی کانکتور های صفحه نمایش به مادربرد

iPhone 7 Battery Replacement

• با استفاده از ناخن یا نوک اسپاتول دو کانکتور نمایش داده شده در عکس های فوق را جدا کنید. این کانکتور ها اتصال دهنده صفحه نمایش به مادربرد آیفون ۷ هستند. برای جدا کردن این کانکتور ها نیاز به اعمال نیروی زیاد نخواهید داشت و می‌توانید به آرامی این کار را انجام دهید.
نکته: برای جا زدن مجدد این کانکتور ها بعد از تعویض باتری آیفون ۷ باید به یک نکته بسیار مهم دقت کنید. برای جا زدن آن ها به هیچ وجه نباید نیروی مستقیم و زیادی را به بخش وسط کانکتور وارد کنید، بلکه باید دو سر کانکتور را با اعمال نیرو به مادربرد متصل کنید. بدین منظور ابتدا یک سر کانکتور را در جای خود روی مادربرد قرار داده و کمی فشار دهید تا صدای تیک را بشنوید. سپس نیروی کمی را بر روی سمت دیگر آن وارد کنید تا صدای تیک شنیده شود. به این صورت کانکتور مادربرد وصل شده است.

قدم شانزدهم: جداسازی براکت بخش سنسورها

iPhone 7 Battery Replacement

• دو پیچ ۱.۳ میلیمتری نمایش داده شده در عکس فوق را با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس باز کنید.
• براکت محافظ را بردارید.

قدم هفدهم: جداسازی کانکتور بخش سنسورها

iPhone 7 Battery Replacement

• کانکتور بخش سنسور های جلوی آیفون ۷ را از روی مادربرد جدا کنید.

قدم هجدهم: جداسازی بخش جلویی (صفحه نمایش)

iPhone 7 Battery Replacement

• در این مرحله می‌توانید صفحه نمایش آیفون ۷ را جدا کنید. اگر تمایل داشتید که مهر و موم های اطراف دستگاه را برای آب بندی مجدد آن بکار ببرید، در همین مرحله و قبل از تعویض باتری قادر به انجام این کار خواهید بود. برای کسب راهنمایی دقیق در مورد نحوه انجام این کار از مقاله “تعمیرات گوشی آیفون : آموزش تعویض نوار آب بندی آیفون – نوار ضد آب” استفاده کنید.

قدم نوزدهم: باز کردن پیچ های بارومتریک ونت

iPhone 7 Battery Replacement

• دو پیچ ۱.۹ میلیمتری نمایش داده شده در عکس بالا را استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس از بخش پشتی بدنه آیفون ۷ باز کنید.

قدم بیستم: جداسازی بارومتریک ونت

iPhone 7 Battery Replacement

• بارومتریک ونت را از پنل پشتی جدا کنید.

قدم بیست و یکم: جداسازی کانکتور موتور تپتیک

iPhone 7 Battery Replacement

• با استفاده از نوک اسپاتول یا پنس مشابه با عکس بالا کانکتور موتور تپتیک آیفون ۷ را جدا کنید. برای انجام این کار اسپاتول را در زیر کانکتور قرار داده و به آرامی به سمت بالا نیرو وارد کنید.

قدم بیست و دوم: باز کردن پیچ های محافظ موتور تپتیک

iPhone 7 Battery Replacement

• سه پیچ ۱.۶ میلیمتری نمایش داده شده در عکس بالا را باز کنید. این پیچ ها محافظ و نگهدارند موتور تپتیک آیفون ۷ هستند.

قدم بیست و سوم: جداسازی موتور تپتیک

iPhone 7 Battery Replacement

• بعد از باز کردن پیچ های محافظ موتور تپتیک، می‌توانید با استفاده از اسپاتول یا پنس آن را از بدنه آیفون جدا کنید.

قدم بیست و چهارم: باز کردن چسب محافظ (مهر و موم) باتری

iPhone 7 Battery Replacement

• در لبه زیرین باتری آیفون ۷ چسب ها و نوارهای مهر و مومی به کار گرفته شده‌اند. با استفاده از پنس یا موچین یکی از این نوارها را باز کنید. همچنین می‌توانید برای انجام این کار از ناخن یا پیک هم استفاده کنید.

قدم بیست و پنجم: باز کردن چسب محافظ (مهر و موم) باتری

iPhone 7 Battery Replacement

• نوار دوم را هم به شیوه مشابه باز کنید.

قدم بیست و ششم: کشیدن و جدا کردن چسب محافظ باتری

iPhone 7 Battery Replacement

• با استفاده از انگشت خود لبه یکی از چسب های محافظ را گرفته و به آرامی و با قدرت یکنواخت و زاویه یکسان به سمت عقب بکشید. این کار را دقیقا مثل عکس بالا انجام دهید. مشاهده خواهید کرد که چسب محافظ به شدت کش می‌آید. چسب را تا جایی که توان کش آمدن دارد بکشید و اجازه دهید تا از بخش زیرین باتری دچار پارگی شود. بهترین زاویه کشش برای انجام این کار در حدود ۶۰ درجه است. همچنین دقت داشته باشید که قدرت کششی یکسانی به نوار وارد کنید.

قدم بیست و هفتم: کشیدن و جدا کردن چسب محافظ باتری

• دقیقا مشابه با وضعیتی که در بخش قبل توضیح دادیم، چسب محافظت دوم باتری را هم جدا کنید.

قدم بیست و هشتم: جداسازی باتری

iPhone 7 Battery Replacement

• با استفاده از iOpener یا سایر ابزارهای ابزار هیت دهنده به پنل پشتی آیفون ۷ گرما بدهید. این کار را حتی با استفاده از سشوار هم می‌توانید انجام دهید. این عمل را برای مدت زمان ۱ دقیقه انجام دهید.
• اگر چسب های محافظ باتری را به درستی باز کرده باشید، می‌توانید با استفاده از پیک یا ابزارهای باریک دیگر از لبه سمت چپ آیفون ۷ باتری آن را خارج کنید (مشابه با عکس بالا). اما اگر چسب های محافظ باتری را به درستی باز نکرده باشید، باید با استفاده از اسپاتول از لبه فوقانی باتری با آن ور بروید تا شل شود و نهایتا قابل جداسازی شود.
نکته: به هیچ وجه سعی نکنید که باتری آیفون ۷ را از لبه سمت راست آن خارج کنید. این کار ممکن است سبب شود تا پیک یا هر ابزاری که برای جدا کردن باتری از آن استفاده می‌کنید به مادربرد و قطعات سخت افزاری اصلی دستگاه آسیب زند. همچنین از خم نشدن باتری در طول پروسه تعویض و وارد نکردن ضربه به آن اطمینان حاصل کنید. خم شدن و ضربه زدن به باتری ممکن است حوادثی همچون انفجار و آتش گرفتن را به همراه داشته باشد.

قدم بیست و نهم: جا زدن باتری جدید

iPhone 7 Battery Replacement

• حالا می‌توانید باتری جدید آیفون ۷ را جا بزنید.
• بعد از جا زدن باتری مراحلی که در مقاله شرح داده شدند را از آخر به اول طی کنید تا سر هم کردن آیفون انجام شود.
نکته: فراموش نکنید که حتما برچسب های مهر و موم یا آب بندی بدنه آیفون ۷ را در طول سر هم کردن آن نصب کنید تا دستگاه خاصیت ضد آب بودن خود را از دست ندهد. همچنین بعد از سر هم کردن آیفون، آن را فورس ریستارت کنید.

سفارش آنلاین تعمیرات موبایل

روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل سفارش تلفنی تعمیرات موبایل ۰۲۱-۷۵۱۴۷۰۰۰ ثبت سفارش تعمیر

دیدن این نوشته‌ها نیز به شما پیشنهاد می‌شود:

منبع ifixit
شماره تماس از سراسر کشور (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) ۹۰۹۹۰۷۱۰۱۵
شماره تماس از تهران (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) ۹۰۹۲۳۰۵۲۹۶
شماره تماس از همراه اول (بدون پیش شماره و از همراه اول) ۹۹۲۲۵۵۱۵
ساعت کار شنبه تا چهارشنبه از 8 صبح. به جزء روزهای تعطیل

نظرات کاربران (0 نظر)

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

بیشتر بخوانید