آموزش تعمیرات هواوی: تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی پی 7

آموزش تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی پی ۷

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7
درجه سختی : متوسط
مراحل : 6
زمان : 30-60 دقیقه
درجه سختی مراحل زمان
متوسط 6 30-60 دقیقه

مختصری درباره این آموزش

تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7 در شرایطی انجام می‌شود که در حین برقراری تماس های تلفنی صدای مخاطب با کیفیت لازم ارائه نشود یا به کل صدای مخاطب منتقل نگردد و مطمئن باشید که مشکل از جانب اسپیکر مکالمه گوشی است. طبق تخمین ما تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7 چیزی در حدود 30 الی 60 دقیقه به طول می‌انجامد. در ادامه مطالب تعمیرات موبایل قصد داریم به آموزش تصویری و مرحله به مرحله نحوه تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7 بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل نام برده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.  

چه چیزهایی نیاز دارید؟

مرحله 1: خارج کردن خشاب سیم کارت

هوآوی P7 تعمیری را خاموش کنید.

مرحله 1: خارج کردن خشاب سیم کارت

 • هوآوی P7 تعمیری را خاموش کنید.

 • خشاب سیم کارت و حافظه SD دستگاه را از لبه سمت راست قاب آن خارج نمایید.

 • نکته: پیش از شروع پروسه تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7 را شروع کنید، بهتر است شارژ باتری گوشی تعمیری را کاملا خالی کرده یا حداقل به کمتر از 25 درصد برسانید. این امر سبب می‌شود تا احتمال بروز حوادثی مثل آتش گرفتن باتری یا انفجار آن به حداقل مقدار ممکن برسد.

مرحله 2: جداسازی درب پشت

با سشوار، هیتر یا آی‌اوپنر به لبه های درب پشت گوشی گرمای ملایمی اعمال کنید. اگر از سشوار برای انجام این کار استفاده می‌کنید، به هر یک از لبه های درب پشت گوشی 1 دقیقه گرما اعمال نمایید.

مرحله 2: جداسازی درب پشت

 • با سشوار، هیتر یا آی‌اوپنر به لبه های درب پشت گوشی گرمای ملایمی اعمال کنید. اگر از سشوار برای انجام این کار استفاده می‌کنید، به هر یک از لبه های درب پشت گوشی 1 دقیقه گرما اعمال نمایید.

 • ساکشن کاپ را روی بخش فوقانی درب پشت هوآوی P7 تعمیری نصب کنید.

 • نوک یک پیک را به آرامی از لبه فوقانی قاب هوآوی P7 تعمیری در شکاف مابین بدنه و درب پشت آن فرو ببرید. پیک را در لبه فوقانی قاب گوشی حرکت دهید تا این قسمت از درب پشت گوشی کاملا شل شود.

 • بدنه گوشی را مثل عکس سوم با یک دست نگه دارید و با دست دیگرتان ساکشن کاپ را به سمت بکشید. سعی کنید تمرکز نیروی کششی روی لبه فوقانی قاب گوشی معطوف باشد. به تدریج شدت نیروی کششی را افزایش دهید تا لبه فوقانی درب پشت هوآوی P7 تعمیری کاملا از بدنه آن جدا شود.

 • درب پشت گوشی را در مکان امنی قرار داده و پروسه تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7 را روی مابقی بدنه دستگاه دنبال کنید.

مرحله 3: باز کردن پیچ های نگهدارنده برد

پانزده پیچی که در عکس اول با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید. این پیچ ها نگهدارنده مادربرد هوآوی P7 تعمیری هستند.

مرحله 3: باز کردن پیچ های نگهدارنده برد

 • پانزده پیچی که در عکس اول با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید. این پیچ ها نگهدارنده مادربرد هوآوی P7 تعمیری هستند.

 • نکته: در حین باز و بسته کردن پیچ های این بخش نباید نیروی زیادی به آن ها وارد کنید، چون این نیرو می‌تواند مستقیما به برد گوشی منتقل شده و به آن آسیب بزند.

تعمیرات موبایل، هر جا و هر وقت

روش اول: اعزام تعمیرکار موبایل به منزل یا محل کار شما

روش دوم: ارسال موبایل شما با پیک رایگان به مرکز تعمیرات موبایل‌کمک

سفارش تعمیر موبایل

مرحله 4: برداشتن براکت های روی برد

براکت های روی مادربرد هوآوی P7 را با پنس از روی آن بردارید. روی لبه فوقانی و زیرین مادربرد این گوشی دو درپوش واقع شده که باید در این مرحله از آن جدا شوند.

مرحله 4: برداشتن براکت های روی برد

 • براکت های روی مادربرد هوآوی P7 را با پنس از روی آن بردارید. روی لبه فوقانی و زیرین مادربرد این گوشی دو درپوش واقع شده که باید در این مرحله از آن جدا شوند.

مرحله 5: جداسازی مادربرد

چهار کانکتوری که در عکس اول با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را از روی مادربرد هوآوی P7 تعمیری آزاد کنید. برای آزاد کردن این کانکتورها از اسپاتول سر صاف استفاده کنید.

مرحله 5: جداسازی مادربرد

 • چهار کانکتوری که در عکس اول با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را از روی مادربرد هوآوی P7 تعمیری آزاد کنید. برای آزاد کردن این کانکتورها از اسپاتول سر صاف استفاده کنید.

 • نکته: در حین آزاد کردن کانکتورهای نمایش داده شده دقت بالایی صرف کنید تا به سوکت زیر آن ها آسیبی وارد نشود.

 • نوک اسپاتول سر صاف را از لبه تحتانی قاب گوشی به زیر مادربرد هوآوی P7 تعمیری فرو ببرید خیلی آرام آن را از روی قاب دستگاه بلند کنید. لبه برد را با انگشت گرفته و به سمت عقب بکشید تا کاملا از روی قاب گوشی جدا شود.

 • مادربرد را در گوشه امنی قرار داده و پروسه تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7 را روی مابقی بدنه دستگاه دنبال کنید.

مرحله 6: تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7

به آرامی و با نوک پنس اسپیکر مکالمه پی 8 هوآوی را از لبه فوقانی قاب گوشی جدا کنید.

مرحله 6: تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7

 • به آرامی و با نوک پنس اسپیکر مکالمه پی 8 هوآوی را از لبه فوقانی قاب گوشی جدا کنید.

 • می‌توانید تعویض اسپیکر مکالمه هوآوی P7 را انجام دهید. برای بستن گوشی لازم است تمام مراحل نام برده شده را به ترتیب از انتها با ابتدا طی کنید. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد تعمیر موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments