آموزش تعمیرات هوآوی : تعویض دوربین اصلی گوشی اسند جی ۶۱۰

آموزش تعویض دوربین اصلی گوشی اسند جی ۶۱۰

تعمیرات موبایل : آموزش تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610
درجه سختی : آسان
مراحل : 5
زمان : 15 دقیقه
درجه سختی مراحل زمان
آسان 5 15 دقیقه

مختصری درباره این آموزش

تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 یکی از تعمیرات موبایل ساده این گوشی است که عموما به دلیل از کار افتادن لنز دوربین اصلی آن یا ایجاد خط و خش های آزاردهنده بر روی لنز دوربین انجام می‌شود. طبق تخمین ما تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 چیزی در حدود 20 الی 40 دقیقه زمان لازم دارد. در ادامه مطالب تعمیرات موبایل به آموزش تصویری و مرحله به مرحله نحوه تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 می‌پردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل نام برده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

چه چیزهایی نیاز دارید؟

مرحله 1: جداسازی درب پشت

گوشی هوآوی Ascend G610 تعمیری را خاموش کنید.

مرحله 1: جداسازی درب پشت

 • نکته: باتری های لیتیوم یونی گوشی های موبایل در برابر فشار و ضربه حساس هستند و شدت این حساسیت با زیاد بودن شارژ آن ها افزایش می‌یابد. از آنجایی که در حین تعمیرات موبایل ممکن است باتری گوشی به صورت ناخواسته تحت فشار قرار گیرد، توصیه می‌کنیم حتما قبل از شروع پروسه تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 شارژ باتری آن را کاملا خالی کرده یا به کمتر از 25 درصد برسانید.

 • گوشی هوآوی Ascend G610 تعمیری را خاموش کنید.

 • با نوک اسپاتول سر صاف یا قاب باز کن لبه درب پشت گوشی را از روی بدنه آن بلند کنید. لبه درب پشت را با دست گرفته و به تدریج کاملا آن را از روی بدنه اسند G610 تعمیری جدا نمایید.

 • درب پشت گوشی را در گوشه امنی قرار داده و پروسه تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 هوآوی را روی مابقی آن دنبال نمایید.

مرحله 2: جداسازی باتری

نوک اسپاتول یا قاب باز کن پلاستیکی را در لبه زیرین باتری گوشی فرو برده و خیلی آرام باتری را از روی قاب آن بلند نمایید.

مرحله 2: جداسازی باتری

 • نوک اسپاتول یا قاب باز کن پلاستیکی را در لبه زیرین باتری گوشی فرو برده و خیلی آرام باتری را از روی قاب آن بلند نمایید.

 • لبه زیرین باتری را با دست گرفته و به سمت عقب بکشید تا باتری کاملا از قاب اسند G610 تعمیری جدا شود.

 • باتری گوشی را در مکان امنی قرار داده و پروسه تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 را روی مابقی بدنه آن دنبال نمایید.

مرحله 3: باز کردن پیچ های درپوش محافظ برد

نه پیچ نگهدارنده درپوش محافظ روی برد هوآوی Ascend G610 تعمیری را باز کنید.

مرحله 3: باز کردن پیچ های درپوش محافظ برد

 • نکته: هوآوی بر روی مادربرد گوشی Ascend G610 یک درپوش پلاستیکی کم ضخامت تعبیه کرده که به نوعی از مادربرد این گوشی محافظت به عمل می‌آورد. در این مرحله لازم است تا این درپوش محافظ از روی برد اسند جی 610 تعمیری جدا شود.

 • نه پیچ نگهدارنده درپوش محافظ روی برد هوآوی Ascend G610 تعمیری را باز کنید.

 • نکته: به هیچ عنوان در حین باز و بسته کردن پیچ های نگهدارنده درپوش روی برد گوشی نیرو و فشار زیادی به آن ها اعمال نکنید، چون این فشار علاوه بر آسیب رساندن به خود درپوش می‌تواند منجر به آسیب دیدن برد گوشی هم شود.

تعمیرات موبایل، هر جا و هر وقت

روش اول: اعزام تعمیرکار موبایل به منزل یا محل کار شما

روش دوم: ارسال موبایل شما با پیک رایگان به مرکز تعمیرات موبایل‌کمک

سفارش تعمیر موبایل

مرحله 4: جداسازی درپوش محافظ برد

به آرامی نوک یک پیک را به زیر درپوش روی برد اسند G610 تعمیری فرو ببرید و آن را در اطراف قاب گوشی حرکت دهید تا تمام لبه های درپوش روی برد گوشی شل شوند. بخشی از لبه درپوش روی برد را به سمت بالا هدایت کنید تا از روی بدنه گوشی بلند شود. لبه درپوش را با دست گرفته و آن را کاملا از روی بدنه Ascend G610 تعمیری جدا نمایید.

مرحله 4: جداسازی درپوش محافظ برد

 • به آرامی نوک یک پیک را به زیر درپوش روی برد اسند G610 تعمیری فرو ببرید و آن را در اطراف قاب گوشی حرکت دهید تا تمام لبه های درپوش روی برد گوشی شل شوند. بخشی از لبه درپوش روی برد را به سمت بالا هدایت کنید تا از روی بدنه گوشی بلند شود. لبه درپوش را با دست گرفته و آن را کاملا از روی بدنه Ascend G610 تعمیری جدا نمایید.

 • درپوش محافظ برد را در گوشه امنی قرار داده و پروسه تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 را روی مابقی بدنه آن دنبال کنید.

مرحله 5: تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610

نوک اسپاتول سر صاف را زیر کانکتور لنز دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را از روی سوکتش آزاد کنید. کانکتور دوربین اصلی گوشی مورد نظر در عکس با فلش قرمز رنگ نشان داده شده است.

مرحله 5: تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610

 • نوک اسپاتول سر صاف را زیر کانکتور لنز دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 تعمیری قرار داده و خیلی آرام آن را از روی سوکتش آزاد کنید. کانکتور دوربین اصلی گوشی مورد نظر در عکس با فلش قرمز رنگ نشان داده شده است.

 • با پنس لنز دوربین اصلی گوشی را گرفته و آن را کاملا از روی برد جدا نمایید.

 • می‌توانید تعویض دوربین اصلی هوآوی Ascend G610 را انجام دهید. به منظور بستن گوشی لازم است تمام مراحل نام برده شده را به ترتیب از انتها با ابتدا طی کنید. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد تعمیر شرکت موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments