تعمیرات موبایلبرای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

شایعات و باورهای زیادی در مورد تعمیرات موبایل وجود دارد و متاسفانه برخی از این باورهای غلط به شدت در بین افراد مرسوم و رایج شده‌اند. در این مقاله قصد داریم 6 شایعه در مورد تعمیرات موبایل را مطرح کنیم که صحت ندارند و فقط یک باور غلط در ذهن کاربران محسوب می‌شوند. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با باورهای غلط مرتبط با تعمیرات موبایل

زمانی که صحبت از تعمیرات موبایل به میان می‌آید یک سری عقیده، باور و تصورات خاص هم در ذهن افراد ایجاد می‌شود. شاید برخی از این باورها و افکاری که در دهن افراد ایجاد می‌شود صحت داشته باشند، اما بخش عظیمی از آن ها یک باور غلط هستند که متاسفانه بنا به دلایل خاصی همچون ناآگاهی و غیره در ذهن ما ایجاد شده‌اند.

در ادامه این مطلب قصد داریم به 6 باور غلط در مورد تعمیرات موبایل اشاره کنیم که باید آن ها را نادیده بگیرید، چون اصلا صحت ندارند. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های عنوان شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

باور غلط 1: هزینه تعمیرات موبایل زیاد است!

خیلی از افراد عقیده دارنده که هزینه تعمیرات موبایل زیاد است، در حالی که به واقع اینطور نیست و هزینه تعمیر موبایل فقط برای اجزای خاصی از گوشی های هوشمند بالاست. برای مثال اگر صفحه نمایش یا برد گوشی شما نیاز به تعویض داشته باشد، مطمئنا باید هزینه زیادی پرداخت کنید چون اصلا اجزایی مثل صفحه نمایش بخش عظیمی از قیمت پایه خود گوشی را تشکیل می‌دهند، پس طبیعی است که جایگزین کردن آن هم هزینه بردار باشد. اما همه تعمیراتی که روی گوشی ها انجام می‌شود هزینه زیادی ندارند!

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل در موبایل کمک

برای مثال تعویض باتری، تعویض جک هدفون، تعویض دوربین سلفی، تعویض دکمه ولوم، تعویض قاب و غیره همگی از تعمیراتی هستند که اصلا هزینه بردار محسوب نمی‌شوند. اگر بخواهیم مقایسه‌ عادلانه‌ای مابین تعمیرات موبایل پر هزینه و کم هزینه داشته باشیم، به جرئت می‌توانیم بگوییم که حداقل 70 درصد از پروسه های تعمیر موبایل کم هزینه هستند و شاید فقط 30 درصد از این تعمیرات هزینه زیادی داشته باشند. بنابراین این باور که تعمیرات موبایل هزینه زیادی دارد، یک باور رایج غلط محسوب می‌شود. موبایل کمک حتی تعویض ال سی دی یا همان صفحه نمایش گوشی های هوشمند را هم با کمترین هزینه ممکن امکانپذیر کرده، بنابراین از این پس تعویض صفحه نمایش گوشی ها هم چندان هزینه بردار نخواهد بود.

تعمیر گوشی موبایل

باور غلط 2: تعمیر گوشی توسط تعمیرکاران منجر به ابطال گارانتی می‌شود!

این مسئله یکی از رایج ترین باورهای غلطی است که در بین افراد وجود دارد! پیش از هر چیز شما باید بدانید که اصلا گارانتی گوشی ها تقریبا در ایران معنایی ندارد و شما خیلی به ندرت می‌توانید نمایندگی را پیدا کنید که بدون بهانه‌جویی گوشی شما را تحت گارانتی و به صورت رایگان تعمیر کنند. حتی با تصور اینکه گوشی شما تحت گارانتی قابل اعتمادی باشد هم، این باور غلط است که تعمیر گوشی به دست تعمیرکاران دیگر منجر به ابطال گارانتی می‌شود! چون اگر تعمیر موبایل به درستی و با دقت انجام شود، هیچوقت نمایندگی نمی‌تواند متوجه این امر گردد که گوشی توسط تعمیرکار دیگری باز شده است.

یک تعمیرکار مجرب و کاربلد مثل تعمیرکارانی که در موبایل کمک فعالیت دارند می‌توانند به گونه‌ای گوشی شما را تعمیر کنند که هیچ نشانه‌ای از باز شدن گوشی باقی نماند و به اصلاح گوشی دقیقا مثل روز اولش شود. بنابراین این باور را از سر خود بیرون کنید که سپردن گوشی به یک تعمیرکار مجرب در بیرون منجر به از بین رفتن گارانتی آن می‌شود. نمایندگی های فروش گوشی ها اگر دلشان بخواهند گوشی شما را تحت گارانتی تعمیر می‌کنند و اگر دلشان نخواهد این کار را انجام نمی‌دهند!

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

باور غلط 3: گوشی بعد از تعمیر دیگر کیفیت اولیه را ندارد!

این مسئله هم یکی دیگر از باورهای غلطی محسوب می‌شود که در ذهن خیلی از افراد طنین انداز شده است. تعمیرات موبایل اگر به درستی و با جایگزین کردن قطعات درجه یک انجام شود، هیچ وقت منجر به افت کیفیت عملکرد گوشی نمی‌شود! برای مثال تصور کنید که قصد تعویض ال سی دی آیفون خود را دارید که شرکت موبایل کمک بهترین و با کیفیت ترین سرویس را برای انجام این کار ارائه می‌کند. اگر از کارشناسان ما بخواهید که ال سی دی 100 درصد اورجینال یا اصطلاحا روکاری را در دستگاهتان نصب کنند، مطمئن باشید که بعد از تعمیر گوشی هیچ افت کیفیت را مشاهده نخواهید کرد. افت کیفیت بعد از تعمیرات موبایل فقط در شرایطی رخ می‌دهد که یا تعمیرکار دانش کافی برای تعمیر موبایل شما را نداشته باشد و یا قطعه‌ای که در گوشی شما بکار برده اورجینال و با کیفیت نباشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی و تبلت های سامسونگ در موبایل کمک

با ثبت آنلاین سفارش تعمیر موبایل از طریق سرویسی که شرکت موبایل کمک ارائه کرده است، می‌توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که تعمیر گوشی شما منجر به افت کیفیت آن نمی‌شود. تعمیرات موبایل در شرکت موبایل کمک با گارانتی و تضمین بهترین کیفیت صورت می‌گیرند. بنابراین این باور علط را از سر خود بیرون کنید که تعمیرات موبایل منجر به کاهش کیفیت عملکرد گوشی ها می‌شود و یک گوشی تعمیر شده افت کیفیت چشمگیری را به همراه خواهد داشت. تا زمانی که گوشی به درستی و با استفاده از قطعات مناسب تعمیر شود، هیچ افت کیفیتی در آن نخواهید دید.

6 باور غلط در مورد تعمیرات موبایل که باید نادیده گرفته شوند

باور غلط 4: گوشی های آب خورده قابل تعمیر نیستند!

خیلی از افراد تصور دارند که اگر گوشی آن ها به دلیل غوطه ور شدن در آب یا تماس با آن از کار بیفتد دیگر قابل تعمیر نیست! اما این یک باور غلط است و در خیلی از مواقع دیده شده که گوشی های این چنینی تعمیر شده و سال های سال مورد استفاده قرار گرفته‌اند. یکی از روش هایی که برای تعمیر گوشی های آب خورده می‌توانید از آن استفاده کنید، مربوط به قرار دادن آن در کیسه برنج طبخ نشده می‌شود. برنج خاصیت جذب رطوبت و مایعات دارد و بدین سبب می‌تواند آب و رطوبت نقوذ کرده در گوشی را از آن خارج کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون XS آب خورده با بهترین کیفیت در مرکز موبایل کمک

البته استفاده از برنج همیشه تاثیر لازم را نمی‌گذارد و توصیه ما این است که اگر یک گوشی آب خورده دارید، هرچه سریع تر آن را به دست تعمیرکار مجربی بسپارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن گوشی را باز کرده و اب و نم موجود را با ابزارهای پیشرفته  مناسب از قطعات سخت افزاری گوشی خارج کند. برای انجام سریع اینم کار موبایل کمک بهترین سرویس را ارائه کرده است، چون تعمیرات موبایل توسط سرویس این شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. اگر گوشی شما به تازگی با آب در تماس بود، توصیه می‌کنیم سریعا مراحل زیر را طی کنید:

  • گوشی را خاموش کرده و در کیسه برنج قرار دهید.
  •  به صفحه ثبت آنلاین سفارش تعمیر موبایل کمک مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت نمایید.
  • ظرف 30 دقیقه پیک موتوری به درب منزل شما می‌آید. گوشی خود را به وی تحویل دهید.
  • نهایتا ظرف 2 ساعت گوشی خود را در منزلتان تحویل بگیرید.

با توجه به سرعت عملی که سرویس شرکت موبایل کمک دارد، بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید در شرایطی همچون آب خوردن گوشی از آن استفاده کنید. همیشه در نظر داشته باشید که اگر گوشی شما در اقر آب خوردگی خرب شود، تعمیر آن غیر ممکن نیست!

تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

باور غلط 5: تعمیرات موبایل کار ساده‌ای است!

بنا به دلایل نامشخص خیلی از افراد تصور دارند که تعمیرات موبایل یک کار ساده و آسان است، اما اصلا اینطور نیست! این موضوع به ویژه در شرایطی ملموس‌تر می‌شود که قرار باشد تعمیرات موبایل با تکیه بر استانداردهای لازم انجام شود و اصطلاحا به شکل سرسری انجام نشود. تعمیرات موبایل یک کار بسیار پیچیده و دقیق است که نیاز به اطلاعات روز، دقت، صبر و حوصله بالایی دارد.

متاسفانه تعداد تعمیرکاران غیر مجربی که این روزها در بازار آزاد به تعمیرات موبایل می‌پردازند زیاد شده و این موضوع سبب گشته که مردم تصور کنند تعمیرات موبایل یک کار ساده بوده و هر فردی می‌تواند با گذراندن یک دوره کوتاه چندد ماه آن را فرا گیرد. اگر شما هم همچنی تصوری دارید، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید، چون تعمیر موبایل پیچیدگی های زیادی دارد و باید با دقت بسیار بالایی صورت پذرید.

6 باور غلط در مورد تعمیرات موبایل که باید نادیده گرفته شوند

باور غلط 6: عمر گوشی تعمیر شده کم می‌شود!

یکی دیگر از باورهای غلط رایج در بین افراد این است که تصور دارند با تعمیر گوشی از عمر مفید آن کاسته می‌شود! اما اصلا اینطور نیست! تا زمانی که تعمیر گوشی با کیفیت، دقت و منطبق با استانداردهای لازم انجام شود، هیچ وقت از عمر مفید گوشی نمی‌کاهد. بسیارند افرادی که گوشی های خود را برای تعمیر به تعمیرکاران مجرب سپرند و هم اکنون سال هاست که در حال استفاده از گوشی خود هستند و هیچ مشکلی هم برای آن ها ایجاد نشده است. پس اگر تعمیر گوشی موبایل خود را به فردی مجرب بسپارید، مطمئن باشید که هیچوقت از عمر مفید آن کاسته نمی‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به 6 باور غلط در مورد تعمیرات موبایل اشاره داشتیم که متاسفانه در بین مردم رایج هستند. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های عنوان شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک به شماره‌ی 75147-021 از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر